Elunik
01.03.06,13:29
Podpisal som pracovnu zmluvu so zamestnavatelom, ale hned po podpise som sa dozvedel skutocnosti ohladom pracovnej atmosfery, ktore mi prekazaju. Mam moznost ist pracovat inde. Nastup do novej prace by mal byt 1.4.2006, cize je medzitym este mesiac...
Mozem nejako legalne odstupit od podpisanej pracovnej zmluvy? Ak ano, tak ako?
Dakujem
Hlinkovx
01.03.06,12:53
podľa mňa : ak máš v PZ uvedenú skušobnú dobu SD...tak bez problémov...ukončením pracovného pomeru v SD
Elunik
01.03.06,13:10
Ano, mam uvedenu skusobnu dobu - 3 mesiace. Mozem ale uzatvorit pracovnu zmluvu s inym zamestnavatelom? A kedy potom? od dalsieho dna? Alebo este v ten isty den? Mozem aj neprist a iba pisomne dat vediet ze ukoncujem pracovny pomer v skusobnej dobe?
Hlinkovx
01.03.06,13:27
zákoník práce:
§ 72
"Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
"
čiže to už záleží na tebe...či tam nastúpiš / myslím to pracovisko, kde nechceš byť/..a budeš tam napríklad ten mesiac robiť a potom tam skončíš...alebo to zrušíš hneď a urobíš si pár dní voľna...

pracovnú zmluvu s novým podpisuješ väčšinou až v deň nástupu do zamestnania..takže v tom problém nebude
Elunik
02.03.06,06:10
Skonceniu pracovneho pomeru v skusobnej dobe rozumiem a viem, ze mam moznost, skoncit PP v novej praci aj v den ked nastupim. Nezda sa mi to, ale velmi fer voci tomu zamestnavatelovi (uz ma bude mat prihlaseneho....). Pracovnu zmluvu s novym zamestnavatelom budem urcite uzatvarat skor, nie v den nastupu do prace. Boli by najradsej keby to bolo co najskor. Nejde mi vobec o par dni volna, ale ide mi o to, ze ked v sucasnom zamestnani koncim 31.3 a od 1.4 chcem pracovat v novej praci. Jednu PZ mam podpisanu od 1.4 - ale nastupit tam nechcem. Viem to uz teraz - cca 1 mesiac pred nastupom. Nechcem toho zamestnavatela natahovat a oznamit mu to az ked toho 1.4 pridem do prace a hned odidem. V tej praci, kam chcem ist, by som najradsej zacal co mozno najskor - t.j. toho 1.4 - mozno max 2.4.

Existuje skutocne len skoncenie v skusobnej dobe? A ak ano, tak posledna otazka - keby som chcel zachovat tu 3-dnovu lehotu....mozem mu dorucit skoncenie v skusobnej dobe este vlastne pred zaciatkom PP?

Dakujem