thallia
23.01.13,10:41
v skratke:ideme s manzelom zrusit pocas manzelstva bsm
sucastou ziadosti je aj rozdelenie majetku.

ale zabudla som na jednu vec,mozem rovno na sude-pojednavani poziadat dodatocne o pridelenie.?

dakujem
doktor23
23.01.13,10:53
o aké pridelenie?
thallia
23.01.13,11:20
no,nie o pridelenie zle som sa vyjadrila.bola som u pravnicky spisat ziadost o zrusenie bsm pocas manzelstva ona tam dala hned aj aby dom patril mne.ale nedala tam pozemok na ktorom stoji dom a pristupovu cestulebo to je napisane na manzela.ja som sa potom docitala ze aj ked nie je pozemok napisany na mna patri aj mne lebo to bolo kupovane pocas manzelstva. tak mam na pojednavani poziadat este aj o pozemky.mam zobrat aj kupne zmluvy na pojednavanie?
doktor23
23.01.13,21:04
Nie som advokát, ale nemyslím si, že by pri zrušení BSM súd hneď aj majetok vyporiadaval. Po zrušení BSM sa predsa môžete dohodnúť na Tomáš, ako si ho vyporiadanie. Ten návrh Ti pisala advokátka?
Mária27
24.01.13,23:44
Po zrušení bsm si môžete majetok vyporiadať dohodou, alebo dáte návrh a o konečnej verzii rozhodne súd. Treba spísať všetok majetok, ktorý ste spolu nadobudli, bez ohľaqdu na to, na koho je nehnuteľnosť napísaná. Každý kus ohonotíte a celkovú hodnotu toho majetku vydelíte dvomi. Potom si môžete veci podeliť (dohodou alebo súdom) a kto bude mať vyššiu hodnotu, dorovná to druhému v peniazoch. Jednoduché, že? :)