marka 68
23.01.13,12:48
V ktorom roku zdaňujem prijatý depozit na nájomnom?
V roku 2012 si uplatňujem paušálne výdavky,t.j. vediem iba evidenciu príjmov, v roku 2012 som prijala depozit od FO podľa zmluvy o nájme. Dám ho do zdaniteľných príjmov v tom roku, keď som ho prijala , alebo v tom roku kedy ho reálne použijem? Ak ho neupoužijem po ukončení nájmu, podľa zmluvy peniaze musím vrátiť, potom sa to ako odzrkadlí v účtovníctve?Ak tu nie sú všetky info, ktoré k odpovedi potrebujete rada ich doplním.
vďaka za odpoveď
marka 68
28.01.13,06:19
nedostanem žiadnu radu?
Tweety
28.01.13,06:24
V ktorom roku zdaňujem prijatý depozit na nájomnom?
V roku 2012 si uplatňujem paušálne výdavky,t.j. vediem iba evidenciu príjmov, v roku 2012 som prijala depozit od FO podľa zmluvy o nájme. Dám ho do zdaniteľných príjmov v tom roku, keď som ho prijala , alebo v tom roku kedy ho reálne použijem? Ak ho neupoužijem po ukončení nájmu, podľa zmluvy peniaze musím vrátiť, potom sa to ako odzrkadlí v účtovníctve?Ak tu nie sú všetky info, ktoré k odpovedi potrebujete rada ich doplním.
vďaka za odpoveď
Je príjmom roka, v ktorom si ho obdržala.
siskovag
28.01.13,08:36
Neviem, či odpoviem správne. Mali sme podobný problém, prijímali sme depozit takisto pri prenájme, na DÚ nám bolo povedané, že je to príjem nezdaniteľný. Zdaniteľným príjmom bude len vtedy, ak sa z neho použije ako náhrada za škodu, prípadne za nezaplatené nájomné.
marka 68
06.02.13,12:01
Žiaľ mám dve rozdielne rady, ktorú si mám vybrať?
Ivenka
06.02.13,12:07
Ja som zdanila v tom roku kedy som prijala.....chápem to ako jednoduché účtovníctvo mám príjem´=zdaňujem.
Lubaba
06.02.13,18:59
Neviem, či odpoviem správne. Mali sme podobný problém, prijímali sme depozit takisto pri prenájme, na DÚ nám bolo povedané, že je to príjem nezdaniteľný. Zdaniteľným príjmom bude len vtedy, ak sa z neho použije ako náhrada za škodu, prípadne za nezaplatené nájomné.

Tiež som dostala takúto informáciu od pracovníčky DÚ pri registrácii.
marka 68
12.02.13,06:27
V prílohe zasielam odpoved od danoveho poradcu z e-trendu, co ty na to tweety?