apiv
23.01.13,17:36
Dobrý deň,

Potrebovala by som Vašu radu. Predávala som cez inzerciu na internete GPS navigáciu. Ozval sa mi pán, ktorý mal záujem. Po telefonickom kontakte sme sa dohodli, že mu to pošlem za 90€ bez poštovného. GPS som poslala a na nasledujúci deň mi pán volal, že GPS mu došla, že je funkčná ale, že má problém, že v jeho aute nejde, pretože má vyhrievané predné sklo a GPS navigáciu mi posiela naspäť. Že mám GPS na pošte prebrať aby sa mu vrátili peniaze. Ja som mu dodala tovar bez akýchkoľvek poškodení, dokonca ešte v záruke. Ja to ale nechcem urobiť,že GPS preberm a vrátim mu peniaze. Veď čo ak ho on poškodil a teraz mi ho chce vrátiť. Vyhráža sa mi, že to podá právnikovy a dá na obchodnú inšpekciu. Tvrdí, že má právo vrátiť tovar do 7 dní bez udania dôvodu pokiaľ je tovar kupovaný cez internetový obchod. Ale on to nekúpil cez internetový obchod ale odo mňa cez inzerciu podanú na internete a to je predsa rozdiel nie? Môžem sa proti tomu nejak brániť? Som povinná mu vrátiť peniaze aj napriek tomu, že neviem či mi ten tovar vráti v poriadku a bez poškodení? Veľmi pekne Vám ďakujem. S pozdravom Andrea
Danielle369
23.01.13,17:01
zákon umožňuje vrátiť tovar do 7 dní odo dňa prevzatia tovaru. Nie je potrebné uvádzať žiaden dôvod.
Zákazník má pravdu.
apiv
23.01.13,17:42
ano zakon umoznuje tovar do 7 dni vratit bez udania dovodu ale len pokial sa jedna o INTERNETOVY OBCHOD. a toto internetovy obchod nie je. ja a ani ten pan co to odo mna kupil nie sme ziadny internetovy obchod ale len obycajny ludia ktorí urobili obchod na zaklade inzercie podanej na internete.
apiv
23.01.13,17:46
a este nakolko viem tovar nesmie byt pouzity. ale ten tovar uz pouzity predsa bol tak potom ako?
arizona
23.01.13,18:05
Myslim, ze pan iba vymysla,mozno zohnal nieco ine a preto skusa.;)

Kupil cez "bazar" pouzitu vec od sukromnej osoby,ak mu nepasuje, tak nech ju preda aj on dalej.
A nech si nemyli kupu pouzivaneho tovaru na inzerat s kupou v eshope
apiv
23.01.13,18:08
Po studovani a googlovani na internete som zistila ze ta lehota 7 dni na vratenie tovaru sa vztahuje iba na tovar ktory bol NEPOUZITY a kupujuci ma musi pisomne informovat o tom ze mi tovar vracia. Kupujuci tovar pouzil a aj ho dostal pouzity (nakolko som predavala GPS ktore som aj ja pouzila a pouzil ho aj on vo svojom a aj cudzom aute)a vobec ma neinformoval o tom, ze mi tovar vracia. proste ho len poslal s5 na moju adresu. a potom mi zavolal a vyhrazal sa ze ak si to GPS nepreberem s5 a nevratim mu peniaze da to pravnikovy a na obchodnu inspekciu. moze take nieco urobit aj napriek tomu ze nesplna podmienky na vratenie tovaru?myslim teda ci by pochodil u toho pravnika a tej inspekcie.dakujem
arizona
23.01.13,18:13
Po studovani a googlovani na internete som zistila ze ta lehota 7 dni na vratenie tovaru sa vztahuje iba na tovar ktory bol NEPOUZITY a kupujuci ma musi pisomne informovat o tom ze mi tovar vracia. Kupujuci tovar pouzil a aj ho dostal pouzity (nakolko som predavala GPS ktore som aj ja pouzila a pouzil ho aj on vo svojom a aj cudzom aute)a vobec ma neinformoval o tom, ze mi tovar vracia. proste ho len poslal s5 na moju adresu. a potom mi zavolal a vyhrazal sa ze ak si to GPS nepreberem s5 a nevratim mu peniaze da to pravnikovy a na obchodnu inspekciu. moze take nieco urobit aj napriek tomu ze nesplna podmienky na vratenie tovaru?myslim teda ci by pochodil u toho pravnika a tej inspekcie.dakujem
Ty si sice googlila, ale asi si citala obchodne podmienky internetovych obchodov ;) Tie sa na teba ako na sukr. osobu predavajucu pouzitu vec nevztahuju !
apiv
23.01.13,18:17
to som teda nenastudovala.dakujem:)teda v podstate mi ten pan nemoze nic?lebo tie jeho vyhrazky a otravne sms a telefonaty su hrozne:mad:
camozzi
23.01.13,18:27
to som teda nenastudovala.dakujem:)teda v podstate mi ten pan nemoze nic?lebo tie jeho vyhrazky a otravne sms a telefonaty su hrozne:mad:
Najlepšia obrana je útok. Pozri si bod 3: http://www.minv.sk/?obtazovanie_po_telefone
apiv
23.01.13,18:41
No vdaka myslim ze pan uz da pookoj.dostatocne som mu to vysvetlila a snad to pochopil. dakujem krasne pomohlo mi to
marian1206
27.01.13,14:48
Dobrý deň,
viete mi poradiť? Cez internet som prostredníctvom bazaru predal snowboard. Pán ktorý si snowboard kúpil teraz hovorí že mu nevyhovuje pretože snowboard je príliš úzky a vytrcajú mu nohy. Podľa toho ćo som čítal usudzujem, že má právo na vrátenie tovaru, avšak predtým sa vôbec nezaújmal o šírku snowboardu pri kúpe a ja na tom budem teraz škodovať pretože snowboard už možno nepredám. Viete mi poradiť ako to je?? Veď predsa predavajúci nemôže za to že kupujúci si takéto veci neprizrie a potom je to len na škodu predavajuceho a kupujúci si proste len jednoducho vráti tovar, veď že on má na to právo??
Ďakujem za radu, pekný večer.
apiv
27.01.13,15:11
Mala som podobný problém.ak vám ho kupujúci chce vrátiť tak môže ale je na vas či to vezmete späť,pretože vy nie ste povinný tovar od kupujúceho vziať späť nakoľko sa na vas ako na súkromnú osobu predávajúcu pouzitu vec cez bazar nevztahuju obchodne podmienky,ktoré hovoria o vrátení tovaru do 7 dni a bezdôvodne.a navyse ten pan si to mal dopredu zistiť či mu bude snowboard dobrý,veď predsa teraz na tom skoduje iba on.takže je to na vas ako sa rozhodnete.nech si to teraz predá on.