23leila12
23.01.13,23:46
Dobrý deň, naskytla sa mi možnosť isť pracovať na živnosť do Holandska cez slovenskú s.r.o, no však bude to zhruba na 2-3 mesiace v oblasti záhradníckych služieb. Bola som sa informovať na socialnej poisťovni kde mi povedali že potrebujem formulár A1, ktorý mi nedajú ako novému živnostníkovi pretože musím mať živnosť minimálne 2 mesiace. Ako mám ďalej postupovať?ako si mám teda vybaviť živnosť ,po tých dvoch mesiacoch by som chcela začať pracovať na Slovensku a myslím že je to dosť byrokratický aparát si na 2 mesiace vybaviť živnosť v Holandsku, keďže neviem úradný jazyk a budem pracovať pre slovenskú s.r.o...prosím poradte mi ako mám ďalej pokračovať a aké doklady budem potrebovať

vopred ďakujem
Anik
23.01.13,23:01
Práveže ty si nemáš vybaviť holandskú živnosť, ale skôr ako ideš do zahraničia pracovať si máš vybaviť slovenskú živnosť 2 mesiace ju prevádzkovať na slovensku a potom požiadať SP o vystavenie formulária PD A1-E101, aby si spadala pod slovenské zákony a odvodové povinnosti by si si plnila na slovensku a nie v inom štáte, ktorého zákony nepoznáš.