mano1616
24.01.13,09:15
Mám možnosť pracovať na mandátnu zmluvu, ako sprostredkovateľ predaja. Nie som živnostník. Môžem sa zaregistrovať na daňovom úrade a získať DIČ, aby som mohla fakturovať?
hanelore16
24.01.13,14:28
môzem doplnujucu otazku k tejto teme? Sme v roku 2013: ak ma "anonym"-mandatár moznost pracovat na mandatnu zmluvu a predpokladajme, ze nieje dôchodca, ani student, proste - je fyzicka osoba- aké mu vzniknu povinnosti voči Socialnej a zdravotnej poistovni? Bude z "odmeny" za vykonaný sprostredkovateľský predaj musieť platiť odvody do ZP a SP? Záleží alebo nezáleží pri tom na výške odmeny? Vznikajú nejaké povinnosti vo vzťahu k Mandatárovi aj Mandantovi ? (mám za to , že nevznikajú, lebo pre Mandatára bude odmena predstavovať daňový náklad a bodka). Vopred ďakujem.H.
hanelore16
24.01.13,14:30
môzem doplnujucu otazku k tejto teme? Sme v roku 2013: ak ma "anonym"-mandatár moznost pracovat na mandatnu zmluvu a predpokladajme, ze nieje dôchodca, ani student, proste - je fyzicka osoba- aké mu vzniknu povinnosti voči Socialnej a zdravotnej poistovni? Bude z "odmeny" za vykonaný sprostredkovateľský predaj musieť platiť odvody do ZP a SP? Záleží alebo nezáleží pri tom na výške odmeny? Vznikajú nejaké povinnosti vo vzťahu k Mandatárovi aj Mandantovi ? (mám za to , že nevznikajú, lebo pre Mandatára bude odmena predstavovať daňový náklad a bodka). A propos- je vôbec treba, aby bol Mandatár SZČO? Je vôbec treba vystavovať fakturu? Nieje riadnym dokladom práve Mandátna zmluva, obsahujúca vsetky nalezitosti, ako aj vysku odmeny? Dôlezita informacia na zaver: mandatna zmluva by bola nakoncipovana tak, aby neobsahovala ziadne znaky zavislej prace podla Zakonnika prace. Vopred ďakujem.H.
aktivka123
14.03.13,17:45
Môže si aj človek pracujúci na mandátnu zmluvu uplatniť odpočitateľnú položku v daňovom priznaní?