Paula
25.09.04,11:50
Prosím skúsenejších o radu. Pri poistnej udalosti (autohavária) sa časť tovaru vezeného odberateľom poškodila nenávratne - tú dám v nákupnej cene do škôd a DPH vrátim štátu. Časť sa dá ešte predať so zľavou. Poisťovňa si vyžiadala súpis toho nenávratne poškodeného tovaru. Neviem, či máme uviesť nákupné alebo predajné ceny bez DPH. Ďakujem za info.
alexxandra
26.09.04,09:12
Poistovni sa hlasi tovar v nakupnej cene, pretoze vznikla skoda vo vyske takej,kolko penazi ste na ten tovar minuli. Ledaze by ste v poistnej zmluve mali nieco o nahrade usleho zisku, v tom pripade by sa hlasila predajna cena,ale to sa mi dost nechce verit. To by bolo ovela viac poistnych podvodnikov! :-) Co sa tyka DPH, hm, asi je to zase otazka,ako mate postavenu poistnu zmluvu. Pretoz ked tovar kupis, mas vydavok na DPH, potom ti ju stat vrati, si na nule, ale po poistnej udalosti ju aby toho nebolo malo z vlastneho statu doplatit, takze ti okrem skody vznikla dalsia skoda :-) Takze by ti to slusna poistovna mala preplatit, nakolko ti vznikla skoda v urcitej vyske vraten DPH. Ja by som im to dala vratane DPH. Nakoniec,ked sa poistovni nieco nepaci, oni si to jednoducho vyskrtnu a hotovo. Ale nepytat si vobec, nedostanec nic urcite :-) Nezabudni dat prijem od poistovne do vynosov. Aha, otazka. A prijata DPH potom tiez do vynosov? Asi ano,lebo to uz nieje prijata DPH, ale prijata nahrada skody a doklad od poistovne nieje danovy doklad,nema nalezitosti atd.
Paula
26.09.04,11:41
Ďakujem za príspevok. Tiež si myslím, že keď sa štátu vráti DPH kvôli škode, mohla by ju poisťovňa preplatiť.Skúsime.