zhv
24.01.13,11:32
Živnostníkovi za rok 2011 vyšiel preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, a zdravotná poisťovňa mu vrátila sumu poníženú o daň. Poisťovňa v oznámení o preplatku nenapísala že ide o zrážkovú daň, tak neviem, či to mám považovať už za daň vysporiadanú alebo to môžem zahrnúť do priznania a považovať tú daň ako preddavok a započítať si ju??
Tweety
24.01.13,10:36
Živnostníkovi za rok 2011 vyšiel preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, a zdravotná poisťovňa mu vrátila sumu poníženú o daň. Poisťovňa v oznámení o preplatku nenapísala že ide o zrážkovú daň, tak neviem, či to mám považovať už za daň vysporiadanú alebo to môžem zahrnúť do priznania a považovať tú daň ako preddavok a započítať si ju??


Nie je to preddavok, je to zrážková daň, teda daň je už vysporiadaná.í
zhv
24.01.13,10:39
V JU to dám ako ostatný príjem??
veronikasad
24.01.13,10:41
V JU to dám ako ostatný príjem??
PNZD
Enyma
16.03.13,14:09
Szčo za rok 2011 z RZZP bola vrátená suma po zrážke dane v sume 314,70 € - túto sumu nebudem dávať do žiadnych riadkov v DF FO za rok 2012 - paušálne výdavky ?
anna81
20.03.13,08:56
Dobrý deň, mňa by tiež zaujímalo, či preplatok z rzzp za rok 2011 szčo uvádza v DP? (szčo je zároveň aj zamestnancom, ale preplatok bol z titulu szčo)
veronikasad
20.03.13,08:59
Dobrý deň, mňa by tiež zaujímalo, či preplatok z rzzp za rok 2011 szčo uvádza v DP? (szčo je zároveň aj zamestnancom, ale preplatok bol z titulu szčo)
ak bol zdanený - nie.
Zita5
20.03.13,09:03
Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..
anna81
20.03.13,09:04
ak bol zdanený - nie.

ďakujem veronikasad
preplatok bol zdanený, takže tento preplatok ani zrazenú daň v DP neuvádzam..
Jana Motyčková
20.03.13,09:10
Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..
Ak preddavky neboli zahrnuté do výdavkov. Pravdepodobne sa ZP orientuje podľa údajov z DP pod tabuľkou k §6.
Mila123
20.03.13,09:20
Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..

aj v prípade, že si poistenec požiadal ZP o vrátenie preplatku na ZP, kt. bol zaplatený (napr. pri PN, MD, či očr, popr. omylom), zvyčajne sa ZP ozve,aby nezrážala zr. daň..., popr. nebolo to v súvislosti , že chceli aj preddavky z prenájmu? a tie im aj poistenec zaplatil?

predpokladám, že na tento preplatok nemáš RZZP (Výkaz nedoplatkov)
Zita5
20.03.13,09:32
aj v prípade, že si poistenec požiadal ZP o vrátenie preplatku na ZP, kt. bol zaplatený (napr. pri PN, MD, či očr, popr. omylom), zvyčajne sa ZP ozve,aby nezrážala zr. daň..., popr. nebolo to v súvislosti , že chceli aj preddavky z prenájmu? a tie im aj poistenec zaplatil?

predpokladám, že na tento preplatok nemáš RZZP (Výkaz nedoplatkov)

Chcela som môj dotaz vymazať , ale ak už si reagovala tak ho nechám tak .Poistenec si nepožiadal o vrátenie preplatku , ZP tak učinila sama na základe RZZP preplatok vrátila na bežný účet , preddavok nebol omylom zaplatený , nebola ani OČR ani PN , ZP sa neozvala :) Ale teraz som dotelefonovala s pracovníčkou ZP a bolo mi povedané, že nezdaňovali preto, lebo dotyčný nemá uvedené v DP za rok 2011 po oddielom VI , že koľko za rok 2011 uhradil poistné na ZP, že ZP taký údaj z DU nemá.Tak som jej povedala, že DP je v poriadku , suma úhrad na ZP je tam uvedená , tak si nevie predstaviť ....že prečo im nenatiahlo údaj z DU . Takže to idem dať do príjmu .Viac to už nebudem riešiť , len ma zarazilo, ako je možné, že taký údaj sa im nedostal z Daňového úradu .

Milka ďakujem Ti za reakciu .
Zita5
20.03.13,09:33
Ak preddavky neboli zahrnuté do výdavkov. Pravdepodobne sa ZP orientuje podľa údajov z DP pod tabuľkou k §6.

Pani Motyčková viď moja odpoveď prísp.12 .Veľmi sa čudujem, k čomu potom vykazujeme uhradené poistné v Daňových priznaniach .