JozefOldiesPepa
24.01.13,16:39
Dobrý deň. Mám menší problém s OS WINDOWS XP. Po zapnutí sa mi zobrazí pozadie pracovnej plochy, ale bez Ikoniek, ako napr. Tento počítač atď. Zobrazia sa až po cca 2 minútach.
Prednedávnom som taký problém nemal. V čom môže byť porucha?
Za odpoveď budem vďačný.
misoft
24.01.13,16:27
Tomu sa vraví "zaprasený počítač". Spúšťa sa ti asi mnoho programov na pozadí pri štarte, súbory na HDD sú "porozhadzované". Skontrolovať, aké programy nabiehajú okamžite po štarte (často nabiehajú - sú "povolené" absolútne nepotrebné programy), vykonať "očistu počítača od zbytočností - CCleaner, defragmentovať HDD.
Niran
26.01.13,08:02
Ten Win XP Home bude asi v tom pocitaci nejaky ten rocik vsak? Ja osobne by som uz OS preinstaloval ono raz za cas je to potrebne spravit. Predtym nezabudnut ak sa tak rozhodnes zalohovat data ktore potrebujes.
misoft
26.01.13,12:27
mimotemy
Stalo sa mi, že môj WinXP "skolaboval" - hlásil, že je "nelegálny" - cez on-line som dostal odkaz na stiahnutie "overovacieho" súboru - legitcheck.hta - pokiaľ ho náhodou má v PC - nech si ho zálohuje. Potom stačí len ho spustiť a overí pravosť Windows. Potom po reinštalácii - nemusí aktivovať systém (pravý), nakoľko toto to urobí za neho.
lumog
02.04.13,18:05
tiez som mal problem s nabehom prac.plochy na XP(nabehla az po cca.2min)
mne pomohlo vypnutie: Windows Image Acquisition (WIA)

štart-nastavenie-ovladaci panel-nastroje na spravu-sluzby-pohladat Windows Image Acquisition (WIA) a 2xklik na Windows Image Acquisition-zmenit typ spustenia na manual.

alebo:msconfig-sluzby-najst Windows Image Acquisition a zrusit fajku-ok-restart pc

od tejto zmeny ziaden problem s nabehom prac.plochy(ikony)

mozno to este niekomu pomoze,ak ano,dajte vediet ci to funguje aj niekomu inemu