player85
24.01.13,18:21
ahojte, potrebovala by som poradit, včera mi priatel dovliekol domov tlačivo vyhlasenie na zdanenie prijimov fyzickej osoby, minuly rok bol zaevidovany na urade prace cca 2-3 mesiace,teraz uz pracuje, je slobodny-zatial ;), deti nemame, a ja neviem co tam zaskrtnut :) mne to vypisuje vzdy uctovnicka takze ja sa na to kukam ze co ja s tym :) čiže každá rada dobra, moc dakujem vopred ;)
KEJKA
24.01.13,21:32
ved to vyhlásenie podpisuje on, a on ho má odovzdať zam-ľovi, či ako?
zaškrtne to, čo sa ho týka - že si uplaňuje alebo neuplatňuje nezdaniteľnú sumu,
svoje údaje - osobné tam má vytlačené?
komu to má odovzdať?
nie to náhodou tlačivo už na rok 2013, lebo na rok 2012 mal podpísať pri nástupe do zamestnania.
Melnick
24.01.13,22:15
Vypĺňaš údaje o ňom podľa predtlače.

§ 11 preškrtni slovo "neuplatňujem"
§ 33 preškrtni slovo "uplatňujem"

To znamená, že si bude uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne.
A nebude si uplatňvať daňový bonus, kedže deti zatiaľ ;) nemáte. :)

Ostatné nevypĺňaš. To vyplní mzdárka .
player85
01.02.13,13:52
Dakujem ,)
player85
01.02.13,17:07
Ahoj,prosim vas mam tu dalsie tlacivo ziadost o vykonanie vypoctu dane a rocneho zuctovania neviem co vyplnit priatel minulyrok bol cca 2 mesiace. Na urade potom vo firme cez agenturu a teraz je zamestnany v tej istej firme uz pod firmou nemame deti a niesmeani zobraty je tam nieco ako ziadam neziadam o zvysenie zakladu dane,poberal som prijimy od kolkych zamestnavatelov ziadam neziadam o vyplatenie zamestnaneckej premie.prosim poradte mi musim to este dnes vecer vypisat dakujem