vladman
24.01.13,18:25
Zdravím, chcem sa zaregistrovať ako SHR a už nejaký čas som SZČO. Chcem mať ROVNAKÉ ičo dič, mám túto moju požiadavku nahlásiť na ŽÚ alebo to spravia rovno na Obecnom úrade, kde budem nahlasovať SHR ? Ďakujem
Mila123
24.01.13,17:36
Zdravím, chcem sa zaregistrovať ako SHR a už nejaký čas som SZČO. Chcem mať ROVNAKÉ ičo dič, mám túto moju požiadavku nahlásiť na ŽÚ alebo to spravia rovno na Obecnom úrade, kde budem nahlasovať SHR ? Ďakujem

ak si FO, nemôžeš mať 2 ičo a ani 2 Dič.....
ak už máš jedno či aj duhé pridelené, iba oznámiš ičo na OÚ (obecný úrad ičo neprideľuje, dáva povolenie na SHR, ičo prideľuje príslušný štatistický úrad)......
vladman
24.01.13,18:00
Vďaka. Ano som živnostník FO,mám pridelené ičo a dič, takže ak tomu dobre rozumiem, ak sa zaregistrujem na OÚ ako shr, tak automaticky podnikám ďalej pod rovnakým ičo a dič, ano? Nemusím nič dodatočne hlásiť na živnostenskom a daňovom úrade ?ďakujem
Mila123
25.01.13,15:04
Vďaka. Ano som živnostník FO,mám pridelené ičo a dič, takže ak tomu dobre rozumiem, ak sa zaregistrujem na OÚ ako shr, tak automaticky podnikám ďalej pod rovnakým ičo a dič, ano? Nemusím nič dodatočne hlásiť na živnostenskom a daňovom úrade ?ďakujem
na ŽÚ určite nie , SHR tam nepatria.......ale DÚ určite im oznám, že máš príjem aj podľa § 6 ods. 1 ZDP......
pavol54
25.01.13,15:28
SHR je vecou obce akurát to živnostenskému oznámiš podobne je to aj osor pre sro aj tam len oznámiš že súčasťou je aj poľnohospodárska výroba pretože to nie je živnosť