jana458
24.01.13,19:14
Dobrý deň potrebujem poradiť uzatvorila som dohodu o pracovnej činnosti na dobu neurčitú ale chcem ju ukončiť písomnou výpoveďou bez uvedenia dôvodu do 15 dni alebo rozmýšľam aj nad dohodou. Prosím poradte mi čo mám napísať, alebo mi napíšte nejaký vzor ako to má vyzerať aby to malo hlavu a pätu podľa zákona.
JUDr. Pavol Kollár
24.01.13,18:35
Stačí ak napíšete zamestnávateľovi: Dávam vám výpoveď uzatvorenej dohody o pracovnerj činnosti.
jana458
24.01.13,18:46
Ďakujem to som si aj myslela ale treba tam dať nejaký paragraf ? A potom to stačí poslať doporučene 1, triedou alebo do vlastných rúk ? A keby to náhodou neprevzali a vráti sa mi to nedoručené tak potom čo ?
Mila123
24.01.13,18:46
pripájam zo ZP....

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
jana458
24.01.13,18:50
Toto poznám to som čítala len tu výpoveď potrebujem sformulovať , nemáte nejaký vzor niekde.
k-amen31
24.01.13,19:09
Meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu zamestnanca




Názov
Adresa zamestnávateľa

Vec: Výpoveď

V zmysle ustanovenia § 228a ods. 3 Zákonníka práce dávam



v ý p o v e ď




z dohody o pracovnej činnosti uzatvorenej dňa XY.

Uvedená dohodou sa tak skončí uplynutím 15-dňovej výpovednej doby.


Miesto, dátum
Podpis zamestnanca