skoda2
24.01.13,19:42
Velmi strucne-12poschodovy panelakovy dom,bez vonkajsich zvoncekov-bez vnurotnych bytovych telefonov,ktore by otvarali vchodove dvere.
Problem? Pride mi navsteva musim z bytu vyjst,zist vytahom dole-"pipakom" na klucoch otvorit vonkajsie vchodove dvere!Navsteva odchadza -musim s nou zist dole a opät to same a vyjst vytahom hore!Vyznam -nepochopila som...
Problem?:eek: Byvam sama-zlomim si napr.obe nohy -zavolam si 112 -pridu ale ako sa dostanu do panelaku? Ked ja nevladzem vstat,nefunguje byt.zvoncek! A mohla by som dalsie moznosti ako sa nedostat ku komukolvek pri comkolvek..
Spravca domu? vsetcia su v tomto panelaku podozrivo divny-cudny ..nikomu nic nevadi,kazdy je ticho,vetranie v 12posch.dome? katastrofa(((( casto po mojich otazkach spominaju seteenie financii.
Pomoc? existuje nejaky zakon co musi mat 12posch.panelak a co nie? Kam sa obratit? Panelak je zatepleny cca 5r-niekto to predsa kolaudoval-potrebujem sa niecoho chytit aby som mohla susedom otvorit oci a pomoct.
Dakujem:)
mackoivan
24.01.13,19:04
Váš panelák bol postavený podľa vtedy platných noriem. Neverím, že v ňom neboli bytové zvonce a tlačítka vo vchode do domu, ktorými sa do bytu dalo zazvoniť. Domový elektrický vrátnik asi vtedy nemusel byť. Poznám viacero panelákov, kde to majú tak ako u vás, že treba ísť osobne otvoriť vchodové dvere. Podľa mňa pri dnešných možnostiach je váš systém , mierne povedané veľmi nedokonalý. Napríklad ak dcére v Padove zazvoním pri bránke pred bytovkov, ona má vidí na bytovom telefóne, lebo ten má aj malú obrazovku. A tlačítkom otvorí aj bránku aj vchodové dvere, cez ktoré treba v určitom časovom intervale prejsť.
erik555
24.01.13,19:18
To je o domovnikovi, spravcovi a domovych schodzi!
Iste si platite vsetci do fondu oprav, neviem kolko, ale platite. Na domovych schodzach by sa, podla nasporenych financii, malo hovorit aj o investiciach v panelaku a nasledne schvalovanie. Je nepochopitelne, aby taky vysoky panelak nemal elektronickeho vratnika! Ake mate vchodove dvere? Su stare, nemoderne? V nasom vyskovom panelaku sa menili dvere za nove (otvaranie na cip, namiesto klasickeho klucoveho zamku) a taktiez modernejsie aparaty v bytoch. Nielenze s tym aparatom vieme otvorit tie dvere, ale aj volat z bytu ku vsetkym susedom (kazdy byt ma pridelene stvorcislie, ktore sa vytuka).
Zitulda
24.01.13,22:12
...iba doplním... to volanie z bytu do bytu je iba na krátky čas, ale je vynikajúci
GabiZ
25.01.13,11:17
Donútiť ich nemôžete a správca bude konať len podľa rozhodnutia vlastníkov bytov (alebo by mal podľa správnosti a zákona). Ak sa vy nedohodnete a neschválite si to na schôdzi, tak s tým nič neurobíte.
Mala som pred rokmi tento problém, keď som náš dom spravovala, paradoxne ja ako predseda som ich musela presviedčať a tiež to bolo nadlho. Nakoľko v našej bytovke bývajú väčšinou starší ľudia, apelovala som na nich presne takými argumentami, ako ste uvádzali. Treba im naozaj donekonečna omieľať, že v prípade, že zostanú sami, môžu mať problém s pomocou iných. Nakoniec sa to podarilo s tým, že sme sa dohodli, že všetky rozvody do bytov vrátane elektronického vrátnika, zvončekov sa hradil z fondu opráv a bytové telefóny si hradil každý sám. Tiež sme mali problém s nedostatkom peňazí, ale našli sme takého dodávateľa, ktorý nám spravil výhodnú cenu s množstevnou zľavou, ktorá bola prijateľná pre všetkých aj pre dôchodcov (mali sme aj dostatočný časový priestor na to, aby to mohli zaplatiť - dohoda s dodávateľom). Dnes sú nadmieru spokojní, lebo v priebehu 5 rokov ovdoveli asi 4 ženy a zostali v bytoch samé. Deti sú ďaleko, susedské vzťahy u niektorých veľmi zlé a sú radi, že môžu po privolaní napr. sanitky využiť tento systém bez toho, aby niekoho obťažovali. No, s ľuďmi je veľmi ťažko pracovať:confused: Mne sa to podarilo presadiť cca po roku neustáleho presviedčania.
buchač
25.01.13,11:29
Niekedy je to aj - aj ...akože výhoda - nevýhoda...

Nevýhoda je v to ( vyššie ) spomenutom ...hlavne tie prípady starších , poprípade v prípade núdze ...
Výhodu zasa ale vidím v tom , že sa do baráku nedostane nik nepovolaný ...

Ideál je ( podľa mňa ) :
- návšteva zazvoní a ohlási si sa
- domáci zíde dole a otvorí návšteve
- návšteva odchádza , nuž domáci je povinný aj umožniť odchod
- tie problematické situácie riešiť samozrejme tým bzučákom ...

Už len dotlačiť panstvo v baráku , aby pravidlá dodržiavalo ...

P.S.:
Minule sa dostal do vchodu bezdomovec , jednému sa pred dverami do ružova vyspinkal ..
Susedko okamžite začal riešiť , vylepil na dvere lajstro s oboznámením situácie .
Následne som aj ja apeloval na to poriadne zatváranie - pritiahnutie dverí ...
...he ...ako tak sledujem , dosť ich to v trubke má ...hlavne , že si ústa otvárajú na nesprávnych miestach ...
GabiZ
25.01.13,11:37
P.S.:
Minule sa dostal do vchodu bezdomovec , jednému sa pred dverami do ružova vyspinkal ..
Susedko okamžite začal riešiť , vylepil na dvere lajstro s oboznámením situácie .
Následne som aj ja apeloval na to poriadne zatváranie - pritiahnutie dverí ...
...he ...ako tak sledujem , dosť ich to v trubke má ...hlavne , že si ústa otvárajú na nesprávnych miestach ...

Áno, správna pripomienka. S týmto bojujeme aj my, lebo sú aj takí, ktorí po zazvonení automaticky skočia k telefónu, otvoria a ani sa nespýtajú, kto je tam. Takto sa k nám dostávajú aj nezvaní hostia. Ale po jednej krádeži (konkrétne pivnice) sa začali ľudia viac báť a už aj to sa zlepšilo. Ale lajdáci sa vždy nájdu.....skôr sa nepozrú, či poriadne zatiahli za sebou dvere a často takto zostávajú pootvorené. Ale mali sme aj takých chytrákov, ktorí "v rámci bezpečnosti" vchodové dvere zamkli:D A boli sme na tom tam, kde predtým. U koho zazvonil zvonček mal smolu a musel pekne cupitať dolu otvoriť.:rolleyes:
sito
26.01.13,05:19
Váš panelák bol postavený podľa vtedy platných noriem. Neverím, že v ňom neboli bytové zvonce a tlačítka vo vchode do domu, ktorými sa do bytu dalo zazvoniť. Domový elektrický vrátnik asi vtedy nemusel byť. Poznám viacero panelákov, kde to majú tak ako u vás, že treba ísť osobne otvoriť vchodové dvere. Podľa mňa pri dnešných možnostiach je váš systém , mierne povedané veľmi nedokonalý. Napríklad ak dcére v Padove zazvoním pri bránke pred bytovkov, ona má vidí na bytovom telefóne, lebo ten má aj malú obrazovku. A tlačítkom otvorí aj bránku aj vchodové dvere, cez ktoré treba v určitom časovom intervale prejsť.

To by ti majkii sfúkol, zmietol, zamietol! Ak ťa dcéra vidí, to znamená, že pri tom zvonci musí byť kamera. Aj tak sa hovorí, že lepšie je raz vidieť, ako sto krát počuť. Kto nechce byť videný, keď sa chce dostať do niekoho súkromia? Už za vstupnými, vchodovými dverami začína súkromie každého a všetkých, ktorí majú v tom dome byt. A v tom byte, už majú svoje osobné súkromie. Že? A ozaj?
sito
26.01.13,05:22
Velmi strucne-12poschodovy panelakovy dom,bez vonkajsich zvoncekov-bez vnurotnych bytovych telefonov,ktore by otvarali vchodove dvere.
Problem? Pride mi navsteva musim z bytu vyjst,zist vytahom dole-"pipakom" na klucoch otvorit vonkajsie vchodove dvere!Navsteva odchadza -musim s nou zist dole a opät to same a vyjst vytahom hore!Vyznam -nepochopila som...
Problem?:eek: Byvam sama-zlomim si napr.obe nohy -zavolam si 112 -pridu ale ako sa dostanu do panelaku? Ked ja nevladzem vstat,nefunguje byt.zvoncek! A mohla by som dalsie moznosti ako sa nedostat ku komukolvek pri comkolvek..
Spravca domu? vsetcia su v tomto panelaku podozrivo divny-cudny ..nikomu nic nevadi,kazdy je ticho,vetranie v 12posch.dome? katastrofa(((( casto po mojich otazkach spominaju seteenie financii.
Pomoc? existuje nejaky zakon co musi mat 12posch.panelak a co nie? Kam sa obratit? Panelak je zatepleny cca 5r-niekto to predsa kolaudoval-potrebujem sa niecoho chytit aby som mohla susedom otvorit oci a pomoct.
Dakujem:)

Asi je to dom ešte z minulého storočia, ale sto rokov nemá, či? A ľudia v ňom, nie sú sto rokov ...
mackoivan
26.01.13,15:00
To by ti majkii sfúkol, zmietol, zamietol! Ak ťa dcéra vidí, to znamená, že pri tom zvonci musí byť kamera. Aj tak sa hovorí, že lepšie je raz vidieť, ako sto krát počuť. Kto nechce byť videný, keď sa chce dostať do niekoho súkromia? Už za vstupnými, vchodovými dverami začína súkromie každého a všetkých, ktorí majú v tom dome byt. A v tom byte, už majú svoje osobné súkromie. Že? A ozaj?
však kto má kluče, ten si otvorí a niktoho neregistruje nevidí - asi sa spýtam kedy sa kamera zapína, ale asi len pri otváraní z bytu.