szivics
24.01.13,23:38
Dobrý večer.
Chcem sa spýtať - v daňovom priznaní k dph vznikla daňová povinnosť napr. 1000€ /v minulom zdaňovacom období bol nadmerný odpočet 1500€/ a ja chcem do r.33 vpísať sumu 1000€, čím sa vlastná daňová povinnosť dostane na hodnotu 0€, ale program vypíše oznámenie - Čiastka prevyšuje maximálny možný nadmerný odpočet, pokračovať?
Stretli ste sa s tým niekto? Robím niekde chybu?
Ďakujem za pomoc
adinka55
25.01.13,11:21
Pozri sa do dennika, tlacitko Funkcie - Priznanie DPH - tam mas ulozene vsetky vypocty, musis si ich tam vysporiadavat. Zrejme v tejto tabulke je nieco zle a preto Ti to neberie do vypoctu.
nika.sum
25.01.13,19:17
Pri riadku 33 je ikonka s cervenou sipkou, ked na nu kliknes malo by ti tam hodit sumu nadmerneho odpoctu z predchadzajuceho obdobia. Ake ti tam hodi cislo? ono to oznamenie vyzera tak akoby si tam davala vyssiu sumu ako bol nadmerny odpocet.

Teraz som urobila u jedneho klienta pokus, nemal v minulosti NO a ked som zadala do r. 33 sumu tak mi vyhodilo to iste, takze niekde je chyba a ty si dala vyssiu sumu ako bol v minulom obdobi NO. Postupuj ako ti radi adinka, tam uvidis vsetky DP a zistis kde je chyba