Benko
25.01.13,08:03
Prosím vás, môžem do daňových nákladov repráky do dielne?
Andre1983
25.01.13,09:46
Ale čože by nie, ak si dáš urobiť štúdiu, ktorá potvrdí, že reproduktory, resp. hudba (predpokladám, že tam asi nebudú na parádu), ktorá z nich vychádza čo i len nepriamo stimulujú produktivitu práce, ktorá v dielni prebieha, že tým pracovník pracuje rýchlejšie a kvalitnejšie čo vplýva aj na kvalitu tvojich výrobkov a spokojnosť zákazníkov (a teda na objem produkcie resp. predaja), kľudne ich do nákladov daj. V takomto prípade by som ti to ja, keby som bol daňový úradník asi uznal :-)

Prípadne, mohol by si to legálne urobiť vtedy, keby tvoja "dielňa" nebola dielnička, ale väčšia výrobná hala, a reproduktory by slúžili trebárs ako miestny "rozhlasový systém", čiže niečo ako prostriedok na usmerňovanie zamestnancov počas výroby (prostredníctvom vyhlasovania rôznych signálov atď ...). Ale to asi nebude tvoj prípad, že? :-)
Zita5
25.01.13,10:01
Prosím vás, môžem do daňových nákladov repráky do dielne?

Ako "repráky súvisia " s dosahovaním zdaniteľných príjmov ?
Benko
25.01.13,16:32
Zitka, ale veď repráky súvisia s dosahovaním zdaniteľných príjmov asi tak, ako koberce v kancli, kvety na oknách, záclony na oknách a iné veci na pracoviskách.
Nie je to veľká dielňa, ale existuje a sú v nej ľudia.
Nandrolon
25.01.13,17:02
s rádiom by som váhal, ale samotné repráky by som dal /aj som dal viackrát a audítor nemal námietky/.

Tým odporcom odkazujem, že dúfam že nikto nemá v kancli monitor s reprákmi v nákladoch, pretože dajú sa kúpiť s rovnakými parametrami aj bez reprákoch.

Takisto 129 cm plazmu - však sa tam prehrávajú prezentácie budúcim klientom a podobne...

ps: poprosím o konkrétny paragraf zákona o dani z príjmu, ktorý to zakazuje.
Nandrolon
25.01.13,17:07
rovnako ako napr. kávovar, luxusné poťahy do auta, príplatok za metalízi, obraz /reprodukcia/ v kancelárii a tak ďalej...