cocker.ba
25.01.13,08:25
zdravim, ak s.r.o. zalozia 2 uz existujuce s.r.o., budu moct podnikat zakladatelske s.r.o. samostatne, alebo uz bude moct posobit len ta novozalozena, ktora je utvorena existujucimi s.r.o?
a co vsetko vyplyva zo zalozenia takej s.r.o. ?
tictac7
25.01.13,09:00
sú tri rôzne samostatné právne subjekty. Každý z nich podniká samostatne. Pôvodným s.r.o. sa mení jedine to, že budú mať nárok na podiel na zisku z tej novovzniknutej spoločnosti (napr.).
martin33AA
30.01.13,16:02
Ovšem založiť ju možu ak nie sú daňový dlžníci
juraj:-)
31.01.13,09:59
Trošičku mimo temu. Je výhodnejšie keď s.r.o zaklada jeden konateľ alebo lepšie aby ich bolo viacej? Vklad môže byť napr auto v hodnote 8.000?
Mila123
31.01.13,10:10
Trošičku mimo temu. Je výhodnejšie keď s.r.o zaklada jeden konateľ alebo lepšie aby ich bolo viacej? Vklad môže byť napr auto v hodnote 8.000?
konateľ zakladá sro?
juraj:-)
31.01.13,10:32
FO, až potom z neho bude konateľ, ak sa nemýlim
martin33AA
02.02.13,14:29
Trošičku mimo temu. Je výhodnejšie keď s.r.o zaklada jeden konateľ alebo lepšie aby ich bolo viacej? Vklad môže byť napr auto v hodnote 8.000?
ano spoločnosť zkaldajú konatelia sro - spoločníkov , a určia si počet konateľov , a ak chceš auto do Zakl. im. potrebuješ mat znelcký posudok na sumu min. 8 tisíc ak chceš také imanie mat.lebo ak znalec ti napíše že má 15 tisíc tak si určíš sumu od 5 do 15 tisíc
juraj:-)
03.02.13,18:42
ale čo je vyhodnejsie ak tam bude figurovať len jeden človek čo zakladá s.r.o. alebo radšej dvaja. viem, že ak je sám tak musí zaplatiť celé imanie naraz, ak sú dvaja musia to splatit do 5 rokov.
tajomna21
03.02.13,18:56
Ak je jeden spolocnik, cely zisk je jeho, ak je viacej, musia sa delit .... ostatne je vec spolocenskej zmluvy, resp. podmienok, ktore si tam dohodnu (napr. ci mozu konat kazdy spolocnik samostatne, alebo spolu, alebo spolu od nejakej hodnoty obchodu a pod.)
KEJKA
03.02.13,18:58
...............................prípadne sa do 2-3 rokov pohádať a dostať sro do patovej situácie, ak rozhodujú 50/50.
Hovorí sa, že zakladateľom sro má byť nepárny počet spoločníkov...........ale traja už je moc.
blavaciko
03.02.13,20:05
Ak je jeden spolocnik, cely zisk je jeho, ak je viacej, musia sa delit .... ostatne je vec spolocenskej zmluvy, resp. podmienok, ktore si tam dohodnu (napr. ci mozu konat kazdy spolocnik samostatne, alebo spolu, alebo spolu od nejakej hodnoty obchodu a pod.)

spolocnici konaju vzdy spolu podla vysledku hlasovania len rozhoduju v ramci valneho zhromazdenia. Ziadny iny sposob nie je. Spolocnik nie je opravneny uzatvarat ziadne zmluvy ani vystupovat za spolocnost. Uz si prosim vsetci uvedomte ze spolocnik != konatel.

Ci jeden alebo dvaja? Ved kolko vas je? Jeden alebo dvaja?
alebo chcete jeden spolocnik a druhy len zmluvu o tichom spolocenstve?

Preco podnikat s niekym inym ak zvladas sam? Ak nezvladas, tak na kolko percent si cenis pomoc druheho.


Ad Martin33AA:
Pokial znalecky posudok urci, ze ma auto hodnotu 15.000,- tak ma hodnotu 15.000,-. Majetok sa do spolocnosti vklada ako celok, nie je to vrece psenice.
marjankaj
03.02.13,20:33
ano spoločnosť zkaldajú konatelia sro - spoločníkov , a určia si počet konateľov , a ak chceš auto do Zakl. im. potrebuješ mat znelcký posudok na sumu min. 8 tisíc ak chceš také imanie mat.lebo ak znalec ti napíše že má 15 tisíc tak si určíš sumu od 5 do 15 tisíc
No ešte mi vysvetli ako môže konateľ založiť SROčku.:eek:


Obchodný zákonník
§ 133
Konatelia
(4) Konateľov vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných fyzických osôb.
zalobaba
03.02.13,21:10
Ak je jeden spolocnik, cely zisk je jeho, ak je viacej, musia sa delit .... ostatne je vec spolocenskej zmluvy, resp. podmienok, ktore si tam dohodnu (napr. ci mozu konat kazdy spolocnik samostatne, alebo spolu, alebo spolu od nejakej hodnoty obchodu a pod.)

za spoločnosť konajú spoločníci ????
zalobaba
03.02.13,21:12
spolocnici konaju vzdy spolu podla vysledku hlasovania valneho zhromazdenia. Ziadny iny sposob nie je. Spolocnik nie je opravneny uzatvarat ziadne zmluvy ani vystupovat za spolocnost. Uz si prosim vsetci uvedomte ze spolocnik != konatel.

Ci jeden alebo dvaja? Ved kolko vas je? Jeden alebo dvaja?
alebo chcete jeden spolocnik a druhy len zmluvu o tichom spolocenstve?

Preco podnikat s niekym inym ak zvladas sam? Ak nezvladas, tak na kolko percent si cenis pomoc druheho.


Ad Martin33AA:
Pokial znalecky posudok urci, ze ma auto hodnotu 15.000,- tak ma hodnotu 15.000,-. Majetok sa do spolocnosti vklada ako celok, nie je to vrece psenice.

...aj u teba konajú za spoločnosť spoločníci????
blavaciko
04.02.13,06:47
upravil som, aby bolo jasnejsie co a ako som myslel ;)
martin33AA
04.02.13,11:39
prečítaj si o tejto téme § 59 ako sa určí vklad spoločníka pri nepažnom vklade - ved som napísal ako, ty si povinný zachovat len to aby spoločník mal 750 € a celá spoločnosť 5000 takže asi tak
martin33AA
04.02.13,11:41
ano koneteľ ak spoločníkom je sro, prípadne štatutár ak je spoločníkom najaká iná právnická osoba
martin33AA
04.02.13,11:43
prvotná teéma bola ak sú zakladatelia sro. ak sú dve je lepšie aby jedna mala vačšinu viac ako 50% neodporúčam 50/50. nič nebráni tomu aby popri srro tam figurovala fyzická osoba "do počtu"
tajomna21
04.02.13,18:31
zle som to napisala ... väcsinou co som prisla do styku, tak spolocnik, resp. spolocnici boli aj konatelia ... preto som to tak napisala, ale uznavam, zle, resp. nepresne som to formulovala
tajomna21
04.02.13,18:33
zle som to napisala ... väcsinou co som prisla do styku, tak spolocnik, resp. spolocnici boli aj konatelia ... preto som to tak napisala, ale uznavam, zle, resp. nepresne som to formulovala
Gabhus
06.02.13,05:16
Spýtam sa: Je problém ak chcú na SK založiť s. r. o. dve zahraničné jednoosobové s. r. o. (Z krajiny EÚ)? Alebo mi vie niekto poradiť link, kde by toto bolo podrobnejšie rozpísané? Myslím tým čo treba naviac oproti "klasickému" zakladaniu s. r. o. Neviem, či som sa vyjadrila dosť jasne......?
blavaciko
06.02.13,07:49
Spýtam sa: Je problém ak chcú na SK založiť s. r. o. dve zahraničné jednoosobové s. r. o. (Z krajiny EÚ)? Alebo mi vie niekto poradiť link, kde by toto bolo podrobnejšie rozpísané? Myslím tým čo treba naviac oproti "klasickému" zakladaniu s. r. o. Neviem, či som sa vyjadrila dosť jasne......?

problem to nie je a nemusia byt ani z eu, jedine co bude treba naviac, je asi uradne prelozeny vypis z obchodneho registra (alebo obdobnej evidencie v danom state) a mozno aj s apostilou, na preukazanie sposobilosti konat za spolocnost (a jej existencie samozrejme)
KEJKA
06.02.13,08:20
problem to nie je a nemusia byt ani z eu, jedine co bude treba naviac, je asi uradne prelozeny vypis z obchodneho registra (alebo obdobnej evidencie v danom state) a mozno aj s apostilou, na preukazanie sposobilosti konat za spolocnost (a jej existencie samozrejme)ano, apostille sa vyžaduje
blavaciko
06.02.13,15:15
ano, apostille sa vyžaduje

kejka ked uz si tu ;) riesime momentalne podobnu situaciu

pokial potrebujem apostilovany dokument z UK, toto moze vydat len ich ministerstvo? na ambasade ma odkazali na britske ministerstvo zahranicnych veci, teda sa korespondencia znacne predlzi a predrazi...
Gabhus
06.02.13,15:18
Ďakujem pekne:)
KEJKA
06.02.13,17:56
kejka ked uz si tu ;) riesime momentalne podobnu situaciu

pokial potrebujem apostilovany dokument z UK, toto moze vydat len ich ministerstvo? na ambasade ma odkazali na britske ministerstvo zahranicnych veci, teda sa korespondencia znacne predlzi a predrazi...s tým nemám praktickú skúsenosť, len klient mi občas donesie poplatky za apostille a ked som sa pýtala, tak mi to zdôvodnil tým - teda viac firiem sa zakladalo a spoločníci potrebovali k zápisu do OR toto.
blavaciko
06.02.13,21:07
dakujem, tak ma teda caka este dotahovanie s anglicanmi ;)
zuzana cinova
30.03.13,06:15
sú tri rôzne samostatné právne subjekty. Každý z nich podniká samostatne. Pôvodným s.r.o. sa mení jedine to, že budú mať nárok na podiel na zisku z tej novovzniknutej spoločnosti (napr.).
Poradíte mi ako to zaúčtovať,ak sa sro1 stáva spoločníkom novej sro2 a podieľa sa na ZI sumou 2000€ pre mňa je dôležitá sro1. Ďakujem