arizona
25.01.13,09:26
Mala som zakupenu OEM verziu MO. Asi pred tyzdnom som ju nainstalovala do novsieho PC.
Na pocudovanie mi ju nainstalovalo,bala som sa ze je viazana iba na 1 PC.
Dnes mi nesli nainstalovat aktualizacie,vypisuje chybu a pise na obrazku nejaky oznam /zial, nerozumiem dobre vsetkemu/.
Neviem, ci by bolo lepsie ten MO odinstalovat /ci ho neberu ako cernotu/,alebo ci ju mozem nechat a aktualizovat.
Vie prosim niekto poradit, co je lepsie?
Diky

OS win8
hycont
25.01.13,09:32
zaujímalo by ma, ako ste to vyriešili
S pozdravom
František
DanPaul
25.01.13,09:42
OEM verzia je urcena pre predajcov, ale disponuje jednym klucom. To znamena, jeden kluc pre jeden pocitac. Ked sa aplikacia nainstaluje na dalsi pocitac a zalicencuje cez ten isty kluc, na prvom pocitaci sa musi odinstalovat - najlepsie este pred licencovanim na novom PC!!! Ak je potrebny dalsi kluc, da sa dokupit krabicka bez media (bez CD/DVD) obsahujuca iba novy licencny kluc.
arizona
25.01.13,09:49
zaujímalo by ma, ako ste to vyriešili
S pozdravom
František
Frantisek, zajedno ta tiez tato otazka zaujima,ale pritom svojim "klikom" prispievas k uzatvoreniu temy, hoci som sa odpovede na moju otazku nedopatrala.

Bud taky dobry a prenechavaj v bududcnost uzatvaranie temy na zadavatela temy, nech si on urci kedy sa mu dostali potrebne informacie a povazuje temu za vyriesenu.
Nandrolon
25.01.13,09:49
tá tabuľka je to, že operačný systém windows ťa žiada prostredníctvom webu windows update k overeniu pravosti tvojho balíka ms office.
Pri najhoršom sa môže stať že ti vyhodnotí balík microsoft office ako nezakúpenú aplikáciu, vtedy ju môžeš odinštalovať, iné sa nič nemôže stať.

OM verzia nie je určená pre predajcov /neviem ako to mám chápať/.
Je to verzia softvéru, ktorú môžeš zakúpiť iba s hardwérom.
Viem, niekedy si mohol kúpiť OEM office spolu s myšou, ale to bolo obchádzanie autorského zákona.
Stačí ak vymeníš v PC HDD, prípadne matičnú dosku a OEM verzia to spozná, prinajlepšom budeš mať čo microsoftu vysvetľovať po telefóne prečo si menil HDD a dosku.

Ak prenesieš OEM verziu z jedného počítača na druhý, tak na tom druhom je to už nelegálny soft, nakoľko legálnosť zaniká inštalovaním daného softu na druhý PC a je jedno či z toho prvého to vymažeš alebo nie.

To by ti potom stačilo kúpiť 1 operačný systém a postupne behom X rokov keby si vymenil X počítačov, tak by ti to fachčilo ??????????
Jedine tak s crackom "načierno"...
Nandrolon
25.01.13,09:57
ešte doplním, tým som chcel napísať, že do UŽ existujúceho počítača sa NEMOŽE dokúpiť OEM verzia nejakého softu, nakoľko tá verzia musí byť na jednej faktúre s PC, prípadne osobitne, ale musí byť z nej zrejmé fyzicky do ktorého PC sa ide inštalovať a že ten PC je nový.

Ak mám na PC inštalovaný operyčný systém XY, nie je možné k nemu za nejaký čas /napr. 1-2 roky/ dokúpiť nejaký OEM softvér.
V takomto prípade sa kupuje "tzv. krabicový softvér", ktorý je 2-3 x tak drahší ako OEM.
Tento soft si môžeš potom dávať z PC na PC ľubovoľne /ale súčasne môže byť len na toľkých naraz, pre koľko si zakúpil licenciu/.
Nandrolon
25.01.13,10:00
wikipedia:
OEM licence OEM licence je způsob licencování softwaru, kdy je licence (http://cs.wikipedia.org/wiki/Licence) k danému programovému vybavení získána koncovým uživatelem současně se zakoupením hardwaru (http://cs.wikipedia.org/wiki/Hardware) či jiného softwarového produktu. OEM verze softwaru může mít stejný rozsah funkcí jako plná verze, ale je poměrně časté, že funkce OEM verze jsou omezené. Servis k OEM softwaru, jako např. technická podpora, zpravidla poskytuje pouze výrobce počítače. Při OEM prodeji licencí je za vady prodávaného softwaru odpovědný výrobce počítače. Software licencovaný touto licencí bývá většinou možné používat pouze na daném hardwarovém vybavení a je nepřenositelný na jiný hardware. Pod tímto druhem licence je často prodáván např. operační systém Windows (http://cs.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows) od firmy Microsoft (http://cs.wikipedia.org/wiki/Microsoft). Software poskytovaný v OEM licenci je možné používat jen na tom počítači, na kterém byl výrobcem nainstalován. Proto při zániku nebo nevratném poškození sestavy licence de facto zaniká; kvůli problémům s navázáním na sestavu jako takovou, která je změněna např. i pouhou změnou RAM, bývá licence nově svázána s tzv. motherboard. V případě řešení záruční opravy výměnou zboží je zpravidla poskytnuta i nová OEM licence. Výhodou je především výrazně nižší cena oproti stejnému softwaru distribuovanému v "krabicovém balení", tj. s možností instalace na libovolný hardware. Pokud chce uživatel počítač s OEM softwarem od Microsoftu používat, musí přijmout podmínky přiložené licenční smlouvy. V opačném případě je možné licenci vrátit, pokud kupující vrátí štítek COA (http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=COA&action=edit&redlink=1) a podepíše prohlášení, že software odinstaluje a nebude jej v budoucnu používat.[1] (http://cs.wikipedia.org/wiki/OEM_produkce#cite_note-1)
hycont
25.01.13,10:05
nebolo vyriešené
srska
25.01.13,10:07
wikipedia:
OEM licence

OEM licence je způsob licencování softwaru, kdy je licence (http://cs.wikipedia.org/wiki/Licence) k danému programovému vybavení získána koncovým uživatelem současně se zakoupením hardwaru (http://cs.wikipedia.org/wiki/Hardware) či jiného softwarového produktu. OEM verze softwaru může mít stejný rozsah funkcí jako plná verze, ale je poměrně časté, že funkce OEM verze jsou omezené. Servis k OEM softwaru, jako např. technická podpora, zpravidla poskytuje pouze výrobce počítače. Při OEM prodeji licencí je za vady prodávaného softwaru odpovědný výrobce počítače. Software licencovaný touto licencí bývá většinou možné používat pouze na daném hardwarovém vybavení a je nepřenositelný na jiný hardware. Pod tímto druhem licence je často prodáván např. operační systém Windows (http://cs.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows) od firmy Microsoft (http://cs.wikipedia.org/wiki/Microsoft). Software poskytovaný v OEM licenci je možné používat jen na tom počítači, na kterém byl výrobcem nainstalován. Proto při zániku nebo nevratném poškození sestavy licence de facto zaniká; kvůli problémům s navázáním na sestavu jako takovou, která je změněna např. i pouhou změnou RAM, bývá licence nově svázána s tzv. motherboard. V případě řešení záruční opravy výměnou zboží je zpravidla poskytnuta i nová OEM licence. Výhodou je především výrazně nižší cena oproti stejnému softwaru distribuovanému v "krabicovém balení", tj. s možností instalace na libovolný hardware. Pokud chce uživatel počítač s OEM softwarem od Microsoftu používat, musí přijmout podmínky přiložené licenční smlouvy. V opačném případě je možné licenci vrátit, pokud kupující vrátí štítek COA (http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=COA&action=edit&redlink=1) a podepíše prohlášení, že software odinstaluje a nebude jej v budoucnu používat.[1] (http://cs.wikipedia.org/wiki/OEM_produkce#cite_note-1)mám tomu rozumieť tak, že ak k pc nie je priložené cd s os ide o oem licenciu os?
Nandrolon
25.01.13,10:15
Nie. Verzia je zakotvená v predajnom kľúči, teda na štítku.

K PC dnes už nedostaneš väčšinou nič.

Takisto ak si kúpiš cez net licenciu nejakého softu, niekedy dostaneš iba link, kde si ho stiahneš a predajné /licenčné číslo/. CD alebo DVD je na požiadanie.

Prv sa bežne k PC prikladali aj CD-čká s OEM officami s OEM windowsami.

- môžem ti ale povedať že to čo máš v PC a nie je to demowerzia, prípadne trialverzia ale "plná verzia" je defakto vždy OEM.
Aký by malo zmysel predinštalovať do nového PC krabicovku, okrem toho že cena je 2-3 x taká?

Ak vôjdeš do programu a dáš si niekde záložku v pomocníkovi "O programe", tam ti presne vypíše čo máš za licenciu.

Potom sú ešte všelijaké programy, ktoré ti "vyčítajú" jednotlivé licenčné kódy, pretože z pochopiteľných dôvodov sa ti nezobrazia v úplnej forme, ale iba v skrátenej.

ps: dnes už aj inštalácia windows sa robí bežne on-line.
Zadáš "kód" ktorý si si zakúpil, zavádzací manažér sa pozrie na net, ktorú verziu ti má stiahnúť do PC a nainštaluje ti ju.

Napríklad na DVD od WINDOWS 7 /zrejme aj 8/ máš komplet skoro všetky verzie tohoto OS, až zadaním čísla ten softvér vie, ktorú má nainštalovať.
srska
25.01.13,10:25
Nie. Verzia je zakotvená v predajnom kľúči, teda na štítku.

K PC dnes už nedostaneš väčšinou nič.

Takisto ak si kúpiš cez net licenciu nejakého softu, niekedy dostaneš iba link, kde si ho stiahneš a predajné /licenčné číslo/. CD alebo DVD je na požiadanie.

Prv sa bežne k PC prikladali aj CD-čká s OEM officami s OEM windowsami.

- môžem ti ale povedať že to čo máš v PC a nie je to demowerzia, prípadne trialverzia ale "plná verzia" je defakto vždy OEM.
Aký by malo zmysel predinštalovať do nového PC krabicovku, okrem toho že cena je 2-3 x taká?

Ak vôjdeš do programu a dáš si niekde záložku v pomocníkovi "O programe", tam ti presne vypíše čo máš za licenciu.

Potom sú ešte všelijaké programy, ktoré ti "vyčítajú" jednotlivé licenčné kódy, pretože z pochopiteľných dôvodov sa ti nezobrazia v úplnej forme, ale iba v skrátenej.potom mi ale nie je jasné, prečo nebol problém s win xp-he po výmene mb (pc bolo kupované v 2005 ako skladačka-výmena mb v 09/12). urobil som čistú inštaláciu z cd aj aktiváciu a všetko bežalo ok a po 2 mesiacoch som urobil upgrade na win 8
Nandrolon
25.01.13,10:25
prepáč, ale to je hlúposť a nepravda. AK JU RAZ NAINŠTALUJEŠ NA PC, UŽ NIKDY V ŽIVOTE NEMOŽE ÍSŤ NA DRUHÝ PC !
Nandrolon
25.01.13,10:28
Ešte raz upozorňujem na príspevok od DanPaula, že to nie je pravda.

Ak raz nainštaluješ OEM verziu na 1 PC, UŽ NIKDY NEMOŽE ÍSŤ LEGÁLNE PREINŠTALOVAŤ NA 2. PC, pretože tým pádom by sa stala už nelegálnou kópiou, keďže bola viazaná na pôvodný prvý PC.
arizona
25.01.13,10:33
Ten MO OEM verzia bola kupovana dodatocne po skonceni skusobnej verzie MO, samostatne v beznom obchode. /nebola prilozena k PC/

Vtedy sme mysleli, ze kupujeme "normalny" MO pre bezne pouzitie v domacnosti. /predajca vyuzil nasu nevedomost, OK nasa chyba/.

To akoze ked si kazdy roku kupim novy PC, musim vzdy kupovat aj novy microsoft office? Pri "krabicovej verzii" (http://www.microsoft.com/slovakia/mic/ts/2010/20100921_news1.aspx) je tato moznost? Alebo sa tieto obmedzenia stahuju iba na OEM verzie?
arizona
25.01.13,10:36
Ešte raz upozorňujem na príspevok od DanPaula, že to nie je pravda.

Ak raz nainštaluješ OEM verziu na 1 PC, UŽ NIKDY NEMOŽE ÍSŤ LEGÁLNE PREINŠTALOVAŤ NA 2. PC, pretože tým pádom by sa stala už nelegálnou kópiou, keďže bola viazaná na pôvodný prvý PC.
Takze tuto verziu si mozem nechat doma na okrasu a musim kupit dalsiu... :rolleyes::mee:
Nandrolon
25.01.13,10:43
... pri kúpe každý rok nového PC si kúp krabicovú verziu a tú si môžeš pekne striedať spolu s PC, samozrejme ak kúpiš 1 licenciu, tak môže byť naraz iba na 1 pc.

Pozri, ak ho máš doma a funguje ti, tak by som to neriešil a používal.

S ďalším PC by som si kúpil už krabicovú verziu MS OFFICE.
Zase na druhej strane to nemáš stiahnutú warez verziu, takže vlastne si bola v dobrej viere že ho máš legálny. Asi toľko.

PS: ak to máš ale ako "firma" radšej by som kúpil rovno tú krabicovku, ktorej sa tak-či tak nevyhneš ak často striedaš PC, akurát to zaplatíš o trochu skôr. Ale verím že taký OFFICE 2010 je dobrá voľba na niekoľko rokov...

PS: ak ho ale budeš kupovať niekde v obchode, povedz predajcovi, že NECHCEŠ OEM verziu, pretože aj keď ho kúpiš v tej krabičke, môže to byť OEM verzia, predajcovia tiež dosť často podvádzajú...
Nandrolon
25.01.13,10:49
arizona
25.01.13,11:05
... pri kúpe každý rok nového PC si kúp krabicovú verziu a tú si môžeš pekne striedať spolu s PC, samozrejme ak kúpiš 1 licenciu, tak môže byť naraz iba na 1 pc.

Pozri, ak ho máš doma a funguje ti, tak by som to neriešil a používal.

S ďalším PC by som si kúpil už krabicovú verziu MS OFFICE.
Zase na druhej strane to nemáš stiahnutú warez verziu, takže vlastne si bola v dobrej viere že ho máš legálny. Asi toľko.

PS: ak to máš ale ako "firma" radšej by som kúpil rovno tú krabicovku, ktorej sa tak-či tak nevyhneš ak často striedaš PC, akurát to zaplatíš o trochu skôr. Ale verím že taký OFFICE 2010 je dobrá voľba na niekoľko rokov...

PS: ak ho ale budeš kupovať niekde v obchode, povedz predajcovi, že NECHCEŠ OEM verziu, pretože aj keď ho kúpiš v tej krabičke, môže to byť OEM verzia, predajcovia tiež dosť často podvádzajú...
Nie, nemam to ako firma, ale NB menim casto.
Doteraz to sice funguje,ale neviem,ci to neskor nezacne robit problem,ak mam nastavene pravidelne aktualizacie PC.
Takze asi zakupim tu "beznu zltu krabicovku",aby som mala pokoj na dlhsiu dobu.
Nasla som verziu, kde je prenos na novy PC povoleny
http://kancelarske-aplikacie.heureka.sk/microsoft-office-home-and-student-2010-slovensky/specifikace/#section

Pozeram na nete, ze tie OEM- neprenosne verzie su bezne predavane,asi sa na to nachyta viac ludi,ktory si dokladne neprecitaju cely popis ...:rolleyes: Pritom na prvy pohlad su tie krabice takmer totozne
http://kancelarske-aplikacie.heureka.sk/
Nandrolon
25.01.13,11:18
ono je to asi tým, že si nekupuješ "vec" ani "predmet" ale povolenie legálne užívať duševné vlastníctvo určitej firmy na určité obdobie, i keď v účtovníctve aj toto "povolenie" za v určitých podmienkach označuje softvér a účtuje sa na 013, ale v podstate to nie je softvér, pretože nie si jeho autorom, je to iba licencia na používanie na určitý čas... a tam veru na krabičke nezáleží, možno niekto bude predávať iba papieriky v obálke s potlačou OFFICE...
Napr. AVG predáva aj samotné obálky s čísielkom ako antivirus, ten si už stiahneš, aktivuješ...
sthruska
25.01.13,11:21
OEM verzie dovoľujú výmenu niektorých komponentov v PC. Osobne som menil (2x) matičnú dosku a MS mi to (pre OS) vždy uznal.
Nandrolon
25.01.13,11:34
sthruska - o tom som písal vyššie, že stačí ak vymeníš matičnú dosku prípadne HDD a budeš mať čo telefonicky vybavovať cez Microsoft.

Tu je ale iný prípad, a to úplne nová inštalácia na úplne iný počítač.
sthruska
25.01.13,12:13
Ja som len upresňoval informácie.
pepo_p
25.01.13,13:34
Podľa mňa sa veci majú takto:
1. OEM verzia je: Výrobcami OEM sú výrobcovia počítačov, ktorí často vopred inštalujú systém resp. programy do svojich výrobkov.
2. AK si si kúpil/a OEM verziu office/windows tak ti ju "mali" predať k určitému hardvéru (slovenský obchodníci ju predávajú napr. k myši, usb kľúču atď. pre obídenie licencie, ale čo neni zakázané je dovolené) čo by sa však malo potvrdiť nalepením licenčnej nálepky (môžeš vidieť na počítačoch resp. notebookoch)
3. Čiže ak si licenciu uplatníš na jednom hardvéri už by si ju "nemala" použiť v inom resp. s iným . Prečo píšem nemala:Viď bod 2 ( Môžeš ju používať len s tým hardvérom ku ktorému ti bola OEM licencia predaná).
4. Ak sa ti v rámci hardvéru nedajbože niečo pokazí výmena náhradného dielu nijako neovplyvňuje používanie OEM licencie (je to len o znovuzaregistrovaní u Microsoftu z dôvodu výmeny komponentu)
5. Čiže k tvojmu prípadu najskôr si zisti k čomu ti bola OEM licencia predaná a podľa toho sa zariaď, ale to je skôr na SS :-)
PS: "Básnická otázka": Ak ti bola OEM licencia predaná napr. k USB kľúču, môžeš za to že sa ti pokazil celý PC????? :-D

App. k tomu tvojmu prvému príspevku: Daj accept a v zdraví užívaj, je to len akceptovanie inštalácie Addin-ov do MS office čo sú tzv "externé rozšírenia office".
arizona
25.01.13,15:14
Ako som pisala vyssie,tato OEM verzia nebola k nicomu pribalena ako"bonus", k ziadnemu hardweru.

Pred 3-4 rokmi sa tieto verzie predavali bezne v obchode /aj dnes su v ponuke na nete/
https://www.alza.sk/archiv/a18849560.htm

V novom PC skoncila skusobna verzia, takze sme chceli kupit platenu plnu verziu. Zial,az neskor po nainstalovani sme zistili ze je to OEM.

Dnes som pozerala na nete rozne variacie predavajucich sa MO. Vacsina je na dalsi PC neprenosna,aj ked pri popise je napisane plna verzia, nie OEM.
Ale niektore maju licencie, ze sa daju "preniest" zo starsieho PC na novsi. Pritom ceny su skoro rovnake :eek: Zostava mi len verit, ze udaje od predavajucich su pravdive a ze kupim verziu,ktoru budem moct pouzit aj viackrat ... :)
misoft
25.01.13,15:51
Potom to nie je OEM verzia, ale TRIAL verzia.
misoft
25.01.13,15:59
Ten MO OEM verzia bola kupovana dodatocne po skonceni skusobnej verzie MO, samostatne v beznom obchode. /nebola prilozena k PC/
Toto bola tzv. TRIAL verzia - teda verzia na "vyskúšanie na určitú dobu (s plnou funkčnosťou), po určitej dobe je funkčnosť obmedzená. Po zakúpení "licencie" a zadaní aktivačného kľúča sa tento produkt stáva plne hodnotným a neviazaným ku konkrétnemu počítaču.
Ovšem je to jedna licencia (na jeden počítač, nie na viacej počítačov). Pokiaľ sa pozrieš do vlastností (O programe...), tak tam by mala byť uvedená aj licencia.

Ako som pisala vyssie,tato OEM verzia nebola k nicomu pribalena ako"bonus", k ziadnemu hardweru. - teda TRIAL verzia na určitý čas, potrebuje aktivačný kľúč.


V novom PC skoncila skusobna verzia, takze sme chceli kupit platenu plnu verziu. Zial,az neskor po nainstalovani sme zistili ze je to OEM. Nie je to OEM! Je to TRIAL, po zadaní kľúča je to FULL.

http://interval.cz/clanky/shareware-freeware-trialware-konecne-jasno/
pepo_p
25.01.13,16:21
Na tvojom mieste nič neriešim. Možno ma niekto teraz za to odsúdi, ale ak mám krabicovú verziu ako píšeš, tak sa budem naďalej tváriť že je to nainštalované v tom istom počítači, len som musel vymeniť dosku+procesor+grafickú+hardisk a aj ram, ale tvrdím, že počítač je to ten istý a nie nový a žiadnu inú by som nekupoval. Ked si nikde nenalepovala licenčnú nálepku, tak ti to ani nemá nikto ako dokázať a za ušetrené peniažky pozvi manžela s deťmi na dobrú večeru :) A kľudne zavolaj do microsoftu aktivuj si to znova a povedz tetule/ujovi že si vymenila komponenty, lebo zhoreli a on ti to zaktivuje na tom novom PC.
Nandrolon
25.01.13,16:23
misoft, trial verzie sa väčšinou nekupujú.

Možno som pochopil zle, hádam to arizona upresní ale...:

1. kúpila PC a v ňom bola TRIAL verzia, tá po určitom čase skončila
2. išla do obchodu, a tam jej predavač predal samostatne OEM verziu, ktorá sa normálne dala kúpiť s prižmúrením obidvoch očí aj obočí samostatne /vieme akí sú niektorí predavači výpočtovej techniky.../
3. nainštalovala ju doma a normálne na nej frčala
4. teraz ju dala na druhý COMP a ten prostredníctvom windows update žiada overiť pravosť /nainštaluje sa krátka aktualizácia a finito/

- dúfam, že to arizona ešte upresní.
Nandrolon
25.01.13,16:27
keďže sa jedná o domáci PC, na ktorom nevykonáva firemnú činnosť, vyššie som jej to radil aj ja.
arizona
25.01.13,16:27
Na krabici je napisane OEM a je tam aj stitok s key. V povodnom PC funguje doteraz bez obmedzeni
misoft
25.01.13,18:11
Veď skús - nebudeš "frčať" na dvoch PC s rovnakým programom - možno to "zhltne" :D
EditorPO
31.01.13,11:10
Ako som pisala vyssie,tato OEM verzia nebola k nicomu pribalena ako"bonus", k ziadnemu hardweru.

Pred 3-4 rokmi sa tieto verzie predavali bezne v obchode /aj dnes su v ponuke na nete/
https://www.alza.sk/archiv/a18849560.htm

V novom PC skoncila skusobna verzia, takze sme chceli kupit platenu plnu verziu. Zial,az neskor po nainstalovani sme zistili ze je to OEM.

Dnes som pozerala na nete rozne variacie predavajucich sa MO. Vacsina je na dalsi PC neprenosna,aj ked pri popise je napisane plna verzia, nie OEM.
Ale niektore maju licencie, ze sa daju "preniest" zo starsieho PC na novsi. Pritom ceny su skoro rovnake :eek: Zostava mi len verit, ze udaje od predavajucich su pravdive a ze kupim verziu,ktoru budem moct pouzit aj viackrat ... :)

nemuseli ste si kupovat nejaky dalsi MO a uz vobec nie OEM, stacilo vam zakupit licenciu, verziu MO, kde je len stitok s produktovym klucom, ktorym by ste si aktivovali povodny MO v pocitaci

OEM verzie su pre takzvanych "system builders", teda pre firmy, ktore predavaju poskladane pocitace a pre vyrobcov pocitacov

aj na stranke alza.sk je u OEM verzie MO uvedene:
>>Upozornenie: jedná sa o OEM licencie operačného systému, ktorá je určená pre staviteľa počítačov (System builder), ktorí inštaláciou preberajú podporu tohto produktu.<<
je chybou, ze vam predajca predal OEM verziu, ale licencne odmienky pri instalacii ste odsuhlasovali vy, takze zodpovednost je aj na vas
OEM verzia nemoze byt nainstalovana viackrat, je viazana na konkretny PC, kde bola nainstalovana prvykrat, konkretne je viazana na maticnu dosku
nemusite sa bat, ze pri poruche pocitaca pridete o MO, aj po vymene maticnej dosky je mozne znovu aktivovat tento produkt telefonicky, kde vysvetlite, preco bola menena maticna doska
v ziadnom pripade sa OEM verzia nemoze prenast medzi viacerymi pocitacmi, aj keby sa pouzivala len na jednom z nich, v praxi je to sice technicky mozne, ale podla podmienok licencie nie, aj preto je OEM lacnejsia ako krabicova verzia

co sa tyka OEM verzii software a ich prenositelnosti, vsetko je uvedene na stranke MS:
http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/rieseniatypl/oem.mspx
krabicove verzie su riesene tu:
http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/rieseniatypl/krbalenie.mspx
arizona
31.01.13,11:19
presne si ma pochopil
hycont
31.01.13,11:59
teraz som zistil,že ja nemám OEM verziu, ale office 2010 plnú verziu, na prednej strane je napísané, že je určená podnikateľov. PRODUCt KEY je VO VNúTRI KRABIčKY A ešte na boku krabičky JE uvedené 27-10-2010 MB173968 + čIARKOVý KOD , A OZNAčENIE OFFICE HOME AND BUSSINES 2010 32-BIT/X64 A DALšIE číSLA T5D-00170 .....
Pani z MICROSOFTU MI PíšE, žE
Zaslaný produktový kľúč patrí ku krabicovej licencii MS Office pre podnikateľov 2010, a teda licenčné podmienky povoľujú inštaláciu na primárne zariadenie používateľa a zároveň na prenosné zariadenie vlastníka licencie. OZNAčENIE OFFICE HOME AND BUSSINES 2010. Chcel by som si vyskúšať inštaláciu na druhý PC,či?
zAUJíMALO BY MA, čI DRUHý POčíTAč NIE JE PRENOSNý (preniesť sa predsa dá :-)) a nprečo sa tam píše ešte o