monikahmonika
25.01.13,09:47
Keď som živnostník, ale nemám osobné auto zaradené v majetku firmy, ani si neúčtujem náklady na PHM, ale sem-tam použijem svoje súkromné auto na podnik.účel kedy si zaúčtujem náhradu za použite vlastného auta, tam musím podávať daňové priznanie na daň z motorových vozidiel?
Tweety
25.01.13,08:50
Keď som živnostník, ale nemám osobné auto zaradené v majetku firmy, ani si neúčtujem náklady na PHM, ale sem-tam použijem svoje súkromné auto na podnik.účel kedy si zaúčtujem náhradu za použite vlastného auta, tam musím podávať daňové priznanie na daň z motorových vozidiel?
Áno, a mal si si splniť oznamovaciu povinnosť k tejto dani. Samozrejme ak to bolo za minulý rok. Tento sa už oznamuje len zánik daň. povinnosti.
monikahmonika
29.01.13,08:38
a keď tú oznamovaciu povinnosť nesplnil zamestnávateľ?
veď ako mal vedieť že kedy to auto bude musieť jeho zamestnanec použiť?
Tweety
29.01.13,08:41
a keď tú oznamovaciu povinnosť nesplnil zamestnávateľ?
veď ako mal vedieť že kedy to auto bude musieť jeho zamestnanec použiť?
AKý zamestanávateľ? Veď si písala, že si živnostník.
monikahmonika
29.01.13,08:45
pozri príspevok č.3 tu :
http://www.porada.sk/t186715-dzmv-2012-a-oznamovacia-povinnost.html , je tam zvýrazené červeným že zamestnávateľ nemá oznamovaciu povinnosť za zamestnancove auto...
Tweety
29.01.13,09:11
pozri príspevok č.3 tu :
http://www.porada.sk/t186715-dzmv-2012-a-oznamovacia-povinnost.html , je tam zvýrazené červeným že zamestnávateľ nemá oznamovaciu povinnosť za zamestnancove auto...
Otázku treba položiť jasne a zrozumiteľne. Najprv si písala, že si živnostník a používaš súkromné MV. Kto má vedieť, že tá druhá otázka nie je doplnkom tej prvej. Jasné, že zamestnáv. nemá oznamovaciu povinnosť keď prepláca diéty a náhr. za súkromné MV zamestnanca , to sa nemusím nikde pozerať, a kedže si si to našla, druhá otázka je už tiež vyriešená. Takže pre budúcnosť treba položiť jasnú otázku.
monikahmonika
29.01.13,09:24
áno, mám prípad živnostníka, ale moja kolegyňa má zase prípad keď zamestnávateľ nepodal oznámenie na DÚ ! Takže z toho vyplýva, že oznámenie posiela len živnostník, alebo tá firma ktorá má auto zahrnuté v majetku, že?
monikahmonika
29.01.13,09:25
Otázku treba položiť jasne a zrozumiteľne. Najprv si písala, že si živnostník a používaš súkromné MV. Kto má vedieť, že tá druhá otázka nie je doplnkom tej prvej. Jasné, že zamestnáv. nemá oznamovaciu povinnosť keď prepláca diéty a náhr. za súkromné MV zamestnanca , to sa nemusím nikde pozerať, a kedže si si to našla, druhá otázka je už tiež vyriešená. Takže pre budúcnosť treba položiť jasnú otázku.
Sorry, už si dám pozor, ďakujem za pomoc!