Zuzana B.
25.01.13,12:12
Dobry den, pracujem v spolocnosti na personalno-mzdovom oddeleni - mame spolu cca 300 zamestnancov. Momentalne sa riaditel zahrava s myslienkou ci spolocnost neusetri ak mzdy by robila externa spolocnost a mzdovu uctovnicku teda prepustil.... rozmyslam vela nad tym ako mu to vyhovorit. Ukazal mi tak letmo jednu ponuku ze za zhruba 450 eur bez dph mu spracuju vsetky mzdy. kolko by ale stali ostatne sluzby ako RZD, vystavovanie potvrdeni pre zamestnancov, vybavovanie exekucii, zasielanie mesacnych vykazov na SP, ZP a DU a vela inych cinnosti to zatial neviem (ale neverim ze je to v tej cene). Zazil niekto situaciu ked mzdy a personalistika sa viedli v jednej kancelarii a potom presli ste zmenou aku navrhuje riaditel? Ja si to osobne ani neviem predstavit...
Jeho myslienka je zobrat 1-2 absolventky z uradu prace ktore mozu praxovat max. 6 mesiacov a oni by chystali podklady pre externu spolocnost. Aj tu vidim kamen urazu a neviem ci by som sla do takeho rizika nakolko pokial spravne viem uz minuly rok sa vela spekulovalo nad zrusenim vykonavania absol.praxe. kazdych 6 mesiacov by sa tu striedali, nic by som nestihala okrem zaskolenia a neustaleho kontrolovania ich. a potom ak absol.prax zanikne, tak bude musiet zobrat opat nejaku neskusenu mladu babu za 450 brutto mesacne a to uz sme na sume nevyhodnejsej ako ked ostane spolu personalne aj mzdove oddelenie so sucasnou mzdarkou ktora ma 750 brutto.
S najvacsou pravdepodobnostou predpokladam ze agentura bude ziadat vystup excelovskych suboroch. Kym nahodim napr. dovolenky, paragrafy a ostatne druhy nepritomnosti, nadcasy do excelu alebo ak im bude stacit vystup z el.doch. tak skontrolovat s nim, za ten cas uz mohli byt nahodene v mzdovom programe. Selektovat, zoradovat abecedne a odsledovat s dochadzkou ich bude musiet tak ci onak od nas niekto. Pokladam to za dvojitu pracu.
A to nehovorim o specialnych vyhodach a vynimkach co su u nas zavedene a samozrejme vedene mimo mzdoveho uctovnictva.
Plus mzdarka nerobi len cisto mzdy... objednava ludi na lekarske prehliadky, zapisuje do excelu obedy nakolko nemame el.stavovaci system, robi poklady potrebne k auditom, hotovuje dodatky k PZ a plno inych cinnosti ktore by skoro vsetke museli prejst na mna a ja uz teraz mam toho tolko ze som v praci priemerne 10 hodin denne.
Aky je Vas nazor na to cele? Presiel si takouto zmenou niekto z vas?
mzdarka renca
25.01.13,11:19
:eek:1,50 € / zamestnanec? to bude nejaká amatérska firma, keď robí zadarmo, alebo minimálne zúfalá

môj názor je, že je to hlúposť spracovávať mzdy dodávateľským spôsobom pri takom počte zamestnancov.
Zuzana B.
25.01.13,12:24
caka teraz riaditel odo mna stanovisko preco je to hlupost ako pises aj ty renca. tak si pomalicky pripravujem "obhajobu". som prvykrat v takejto situacii ze nieco take musim odovodnovat...
a ano ta cena aj mna neskutocne zarazila a ak som sa pytala na ostatne sluzby ktore by museli poskytovat ak oni budu viest mzdove uctovnictvo tak tak nejasne sa vyjadril v tom zmysle ze to mu maju este dodat... pricom co ja som si zistovala cez nemenovanu ale velmi znamu agenturu ktora zabezpecuje aj takyto outsourcing tak pri tolkych zamestnancoch sa cena pohybuje okolo 8,5 za zam-ca + poplatky za ostatne sluzby.... ja neviem kde tu firmu vyhrabal a kto toto cele vie spracovat za taku nizku odplatu a to vobec nie su najjednoduchsie mzdy ze staci vygenerovat a je po praci... plno roznych bonusov, odmien, odrabaciek, nadcasov, cestovne, stravne a vela vela ineho.
jales
25.01.13,12:42
Mám pocit, že dnes každý šéf si myslí, že čo je to za robotu urobiť mzdy. A čo potom robíš celý mesiac, keď ich urobíš. Netušia nič o ostatnej práci, ktorá z miezd vyplýva. Tá nízka cena ma tiež fakt zaskočila. A neverím, že ostane taká aká je prvá ponuka. Len sa čudujem, že šéf si nedá vypracovať od nich kompletnú cenovú ponuku.
drobeceva
25.01.13,12:46
len aby cene nezodpovedala aj kvalita :(
Zuzana B.
25.01.13,13:08
Mna ta cena uplne odrovnala.... to bude podla mna cisty blud... neexistuje aby niekto viedol kompletnu nie najjednoduchšiu mzdovu agendu pre tolkych zam-cov... ved si rada pockam ked bude kompletna ta cenova ponuka... hlavne teraz hladam vsetky dovody ako mu najjasnejsie povedat a vhodnym sposobom ze je to sprostost rozdelovat oddelenia pri tolkych zam-coch.
mzdarka renca
25.01.13,13:48
Uvedom si, že ak by mu to prešlo, tak ty, ako kontaktná osoba budeš musieť zabezpečiť všetko, čo do teraz robila mzdárka ako napr. distribuovať a zbierať Vyhlásenia, Žiadosti o RZD, akékoľvek potvrdenia, exekúcie, komunikácia a vysvetľovanie zamestnancom, čo do teraz robila mzdárka a následná komunikácia distribúcia toho, čo som uviedla mzdárke dodávateľskej firmy.
Zuzana B.
25.01.13,14:08
Ja viem... on si mysli ze vsetko toto (aj ked zatial nevie co vsetko to moze obnasat) budu robit tie prestrasene absolventky ktore nemaju najmensiu paru o mzdach.... jedna sodoma-gomora .... :) jasne ze nic z toho oni nebudu robit ale bude to na mne a ked - neviem kedy - si najdem na jednoduche stereotypne veci cas vysvetlit im to tak ich este musim zoparkrat odkontrolovat, popripade dovysvetlovat... myslim ze opravnene mam strach... a ja mam kopec inych veci na starosti a nie toto..