Barbie13
25.01.13,12:15
Zdravím,
prosím poradte mi, otvorila som si predajnu. Prvy krat... Vediem tam aj registracnu pokladnu, ale neviem co pisat do pokladnicnej knihy (kupena v papiernictve, nie v PC). Pracujem s tym po prvyraz v zivote, a nema mi kto poradit, co sa tam vlastne ma uvadzat a pisat. Dakujem pekne za radu.
veronikasad
25.01.13,11:16
Kto ti bude robiť účtovníctvo ?
linko1
25.01.13,11:52
pokladničnú knihu ako takú už netreba viesť, je to len pomocná kniha a slúži ako podklad na zaúčtovanie tržieb z ERP
Reve
19.08.14,11:26
No ja mám problém, pretože musím písať ručne pokladničnú knihu - ktorá sa vôbec nezhoduje s číslami príjmových a výdavkových pokladničných dokladov v účtovníctve, pretože na podniku to tak chce vyhlásila:"účtovníctvo je jedno a pokladničná kniha je druhé a viesť ju treba" a aby nemali s ňou problémy, tak budem viesť jednu pokladňu normálnu a jednu pre ňu... pritom podľa nej kontrola spočíva v podpísaní.... už som si aj pýtala smernicu, kde je to napísané... ale nedostala som sa k nej... a môžem si pískať...:(
sthruska
19.08.14,12:02
Nie je to priamo k téme. Ale ak odo mňa niekto čosi pýta a nevie zdôvodniť na základe čoho, tak to jednoducho neurobím.
Je na Tebe či sa do toho pustíš. Ale niekedy sa ináč nedá.