cocker.ba
25.01.13,12:21
zdravim, ak niekto je konatelom a spolocnikom v s.r.o. ale bez platu, teda zo s.r.o. nemal prijem, a zaroven je v inej firme zamestnany, takze firma za neho plati odvody a dane, kto robi zamestnanecke danove priznanie? zamestnanec, alebo zamestnavatel?ak zamestnanec, tak na akom tlacive?pochybujem, ze tlacivo na dan pre s.r.o. a dan za zamestnanca bude to iste.za s.r.o. robi priznanie uctovnicka, ale je nejaky dovod, aby si zamestnanec robil priznanie sam?a uctovnicka ktora robi priznanie pre s.r.o. s tym nema nic spolocne.
veronikasad
25.01.13,11:48
Zamestnávatel nikdy nerobí zamestnancom daňové priznanie DzP.
Zamestnanec môže požiadať na predpísanom tlačive do 15.2.2013 svojho zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ak predloží všetky podklady, zamestnávatel je povinný RZD vykonať. Platí to aj pre zamestnanca-konatela, ktorý zo svojej s.r.o. nemá žiadny príjem. Žiadosť o vykonanie RZD treba správne vyplniť a podpísať.
cocker.ba
25.01.13,12:01
Zamestnávatel nikdy nerobí zamestnancom daňové priznanie DzP.
Zamestnanec môže požiadať na predpísanom tlačive do 15.2.2013 svojho zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ak predloží všetky podklady, zamestnávatel je povinný RZD vykonať. Platí to aj pre zamestnanca-konatela, ktorý zo svojej s.r.o. nemá žiadny príjem. Žiadosť o vykonanie RZD treba správne vyplniť a podpísať.

dakujem za skoru odpoved. na aky zakon sa mozem odvolat ( paragraf) a kde je mozne najst tlacivo?
Tweety
25.01.13,12:05
dakujem za skoru odpoved. na aky zakon sa mozem odvolat ( paragraf) a kde je mozne najst tlacivo?
Zákon o DzP, §38 -RZD. Tlačivo nájdeš na drsr.
cocker.ba
25.01.13,12:26
Zákon o DzP, §38 -RZD. Tlačivo nájdeš na drsr.

nasiel som tam vyhlasenie na zdanenie prijmov FO zo zavislej cinnosti-to je to tlacivo?alebo potvrdenie o prijme ? tie tlaciva tam vyzeraju nejak divne...
Tweety
25.01.13,12:27
nasiel som tam vyhlasenie na zdanenie prijmov FO zo zavislej cinnosti-to je to tlacivo?alebo potvrdenie o prijme ? tie tlaciva tam vyzeraju nejak divne...
Chceš Žiadosť o vykonanie RZD?
cocker.ba
25.01.13,13:52
Chceš Žiadosť o vykonanie RZD?
hej, zislo by sa. dik.na stranke drsr je tych tlaciv nejak moc...
veronikasad
25.01.13,14:13
hej, zislo by sa. dik.na stranke drsr je tych tlaciv nejak moc...


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/ziadost_38_39.pdf
cocker.ba
25.01.13,15:13
Argentina
07.02.13,06:32
Potrebovala by som tiez radu. Je rozdiel ak konatel je aj majitel aj ked s nulovym prijmom? Ake tlacivo mam potom prilozit k DP? Staci normalne potvrfenie o prijme ako pre zamestnanca?
Tweety
07.02.13,06:34
Potrebovala by som tiez radu. Je rozdiel ak konatel je aj majitel aj ked s nulovym prijmom? Ake tlacivo mam potom prilozit k DP? Staci normalne potvrfenie o prijme ako pre zamestnanca? A je zamestnancom? Ak áno, tak potrvdenie o príjmoch zo ZČ.
Argentina
07.02.13,08:27
Ide o konatela sro ktory nie je v pracovnopravnom vztahu a prijmy pobera aj v inej firme. Tatk firma je v nemecku a aj konatel tam pracuje. V tejto firme je zamestnanec. Na svk je konatelom sro ale nema ziadne prijmy. Ked si pytal potvrdenie z sro (pre ucely DP) dostal odpoved nech si to potvrdenie spravi sam. Preto sa snazim dopatrat ake potvrdenie by to malo byt aj ked s nulovou hodnotou. Dakujem
Grim
21.01.14,13:28
Môžem Vás ešte poprosiť o jednoduché upresnenie?

Ja som tiež konateľ (aj majiteľ) 1-osobovej s.r.o v prvom roku (neplatca DPH)), v ktorej ale nie som zamestnancom, ani nedosiahla zisk, resp. nemám z nej žiaden príjem za rok 2013.

Zároveň som štandardným zamestnanom inej firmy kde poberám príjem. Môjho zamestnávateľa poprosím o zúčtovanie RZD.

Moja otázka je či je potrebná nejaká interakcia medzi týmito dvoma situáciami, teda či potrebujem nejaké potvrdenie od zamestnávateľa pre svoje účtovníctvo, alebo či zamestnávateľ potrebuje za danej situácie informácie o mojom podnikaní.

Alebo stačí, ak mi účtovník spraví danové priznanie pre moju firmu a nezávisle môj zamestnávateľ mi spraví štandardné RZD? Bude to tak v poriadku?

Veľmi pekne ďakujem