luba.sk
25.01.13,12:21
Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadne odstupného. V júni mi končí rodičovská dovolenka a mala by som nastúpiť do práce. Žiaľ vyzerá to tak, že ma čaká výpoveď. jednak, že bolo zrušené naše celé oddelenie a jednak, že asi nebude ani iné miesto. U zamestnávateľa som pracovala od 9/2006 a od 5/2010 som išla na materskú. Ráta sa mi aj obdobie počas MD za odpracované obdobie? Ale hlavne ma zaujíma ako to je ohľadne odstupného. Čo je pre mňa výhodnejšie? Ak mi dá výpove´d zamestnávateľ alebo ak dám výpoveď dohodou ja.
ivka70
25.01.13,11:26
Vypoved dohodou neexistuje.
Ak das vypoved ty, namas narok na odstupne.

Narok na odstupne je len v pripade, ze dostanes vypoved od zamestnavatela kvoli zruseniu prac. miesta alebo prevadzky. Do dlzky PP pre vypoved dlzky VD aj odstrupneho sa pocita trvanie PP, teda aj s cadsom stravenym na MD a RD.
veronikasad
25.01.13,12:13
Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadne odstupného. V júni mi končí rodičovská dovolenka a mala by som nastúpiť do práce. Žiaľ vyzerá to tak, že ma čaká výpoveď. jednak, že bolo zrušené naše celé oddelenie a jednak, že asi nebude ani iné miesto. U zamestnávateľa som pracovala od 9/2006 a od 5/2010 som išla na materskú. Ráta sa mi aj obdobie počas MD za odpracované obdobie? Ale hlavne ma zaujíma ako to je ohľadne odstupného. Čo je pre mňa výhodnejšie? Ak mi dá výpove´d zamestnávateľ alebo ak dám výpoveď dohodou ja.
Počkaj na výpoveď od zamestnávatela a pred začiatkom plynutia výpovednej doby sa môžeš dohodnúť na skončení prac.pomeru dohodou v zmysle § 63 odst. 1 písm b) s nárokom na odstupné.
Ak máš nevyčerpanú dovolenku, požiadaj jeden deň o čerpanie a zbytok, vrátane odstupného nech ti preplatia. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti - ak nemáš inú prácu a pôjdš sa evidovať na UP.
luba.sk
30.01.13,09:39
Ďakujem