Casperko
25.01.13,12:27
Pekny den, :)

rada by som sa spytala, co mam spraviť s majetkom, ktorý som ešte len raz odpisovala. Zivnostnicka ukoncila zivnost po dvoch rokov. A prvy rok som dala odklad odpisu. Dakujem
veronikasad
25.01.13,11:34
bola platitelom DPH ? Je predpoklad, že tento majetok do 5 rokov od skončenia podnikania predá ?
Casperko
25.01.13,11:38
nebola platitelom DPH a asi ho nepreda. alebo je lepsie ho predat?
veronikasad
25.01.13,11:41
nebola platitelom DPH a asi ho nepreda. alebo je lepsie ho predat?
Po skončení podnikania majetok preradí z firemného do osobného majetku(zápisom na inv.karte). Ak ho nebude predávať, nič sa nedej. Pokial ho do 5 rokov od skončenia podnikania predá, príjem zdaní ako FO nepodnikatel. Vtedy neplatí oslobodenie príjmu z predaja hnutelného majetku.
Casperko
25.01.13,11:42
Dakujem velmi pekne za radu
japis
25.01.13,11:48
A čo s drobným hmotným majetkom po skončení podnikania? Napr. počítač,tlačiareň,kanc.nábytok do 1700 eur.... keď sa nepredá. Tiež ho treba preradiť do osobného majetku? A nemusí sa zdaniť?
veronikasad
25.01.13,11:51
A čo s drobným hmotným majetkom po skončení podnikania? Napr. počítač,tlačiareň,kanc.nábytok do 1700 eur.... keď sa nepredá. Tiež ho treba preradiť do osobného majetku? A nemusí sa zdaniť?
S drobným hmotným majetkom zaradeným do používania nemusíš robiť nič.
Možno s DPH-čkou ak ide o drobný majetok zaradený do používania v roku skončenia podnikania - k tomu ale nech sa vyjadria odborníci na DPH.
japis
25.01.13,11:53
ďakujem za radu.