Kejkej
25.01.13,14:35
Dnes nám vo firme predstavili nový odmeňovací systém. Mzda sa bude skladať zo základnej mzdy a pobádacej zložky mzdy. Základná mzda bude pevná a pobádacia zložka sa bude skladať z niekoľkých ukazovateľov, ktoré budú mesačne vyhodnocované podľa niekoľkých kritérií. Výsledok bude asi taký, že mne na mzdovú učtáreň dodajú už iba aké percento pobádacej zložky mám zamestnancovi vyplatiť. Chcem sa opýtať ako je to s výplatnou páskou. Je do nej potrebné rozpísať za čo konkrétne koľko dostali? Keď som sa pýtala "vedúcej" ako to budeme robiť, tak mi povedala, že každému prepočítame (ručne! a týka sa to 190 ľudí) koľko podľa percent mu to vychádza a dáme to do prémií. Mne sa to nejako nezdá. Zamestnanci asi budú chcieť vedieť za čo koľko dostali...
Tweety
25.01.13,13:36
Je potrebné urobiť smernicu o odmeňovaní.
Kejkej
25.01.13,13:41
Lenže v smernici budú uvedené len všeobecné informácie. Navyše každý zamestnanec bude mať osobitné ukazovatele. Keď je vo výplatnej páske uvedené že odrobil 8 hodín nočných a 10 hodín v zdraviu škodlivom prostredí, následne nižšie je vyčíslené koľko za to dostane zaplatené, nemalo by to tak byť aj s pobádacou zložkou, t.j. že ukazovateľ 1 bol splnený a za neho dostáva 20 %, ukazovaľ 2 bol splnený na 50 % tak dostane ide 15 % atď.
Tweety
25.01.13,13:43
Lenže v smernici budú uvedené len všeobecné informácie. Navyše každý zamestnanec bude mať osobitné ukazovatele. Keď je vo výplatnej páske uvedené že odrobil 8 hodín nočných a 10 hodín v zdraviu škodlivom prostredí, následne nižšie je vyčíslené koľko za to dostane zaplatené, nemalo by to tak byť aj s pobádacou zložkou, t.j. že ukazovateľ 1 bol splnený a za neho dostáva 20 %, ukazovaľ 2 bol splnený na 50 % tak dostane ide 15 % atď.
Ak každý bude mať iné odmeňovanie, treba ich zapracovať do PZ. Stačí dodatkom.
Kejkej
25.01.13,13:46
ale aj tak, na výplatnej páske uvidia len že pobádacia zložka bola 25 € a najvyššia možná pobádacia zložka pre neho je napr. 70 €. Nemali by vidieť ta čo konkrétne dostali peniaze a prečo práve toľko?
Tweety
25.01.13,13:52
ale aj tak, na výplatnej páske uvidia len že pobádacia zložka bola 25 € a najvyššia možná pobádacia zložka pre neho je napr. 70 €. Nemali by vidieť ta čo konkrétne dostali peniaze a prečo práve toľko?
Nie, na páske určite nie.