xtipko
25.01.13,19:26
Zdravim, som zivnistnik a pracujem vo firme na zmluvu. Moj zamestnavatel nam dava za vsetko dost vysoke pokuty. Napr: neskory prichod 15€. Ma na to pravo? A ak ano do akej vysky moze ist? Vdaka za kazdu radu.
Xanti
25.01.13,18:34
Pošli na neho inšpektorát práce,
ak vám chce dávať pokuty tak je to podľa zákonníka práce závislá práca ... viď.

§ 1
Pôsobnosť Zákonníka práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2013-a.html#hore)

(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

(2) Závislá práca je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, osobne zamestnancom pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, v pracovnom čase určenom zamestnávateľom, za mzdu alebo odmenu.

(3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu.


Takže IP mu udelí pokutu, a bude Vás musieť zamestnať, lebo Vám prikazuje kedy máte byť na pracovisku.
xtipko
25.01.13,18:41
Velmi pekne dakujem, pomihli ste mi.