Stevo_Alex19
26.01.13,10:43
Zdravim,
minuly rok som ukoncil zivnost. Podal som si na zaciatku roka odklad danoveho priznania az do konca juna, kvoli tomu ze som bol viazany uradom prace mat zivnost dva roky, ale uz som nemal ziadne zakazky takze odvody som si dovolit proste nemohol a vznikala mi povinnost. Takto mi vznikla povinnost az k 1.10.2012 ale zivnost som zrusil uz 18.9.2012 takze mi prakticky nevznikla.

Teraz by som potreboval len vyfakturovat nejake veci, kedze na zivnost toho prijmu je fakt mizerne mnozstvo tak sa mi neoplati zivit sa cisto zivnostou ale zivnost popri zamestnani by mi mohla dat nejakych 100 - 150 € mesacne navyse popri praci takze sa mi to urcite oplati (samozrejme len v pripade ak nebudem povinny platca odvodov, pretoze v tom pripade by mi zivnost bola v minuse )

Chcem sa spytat, kedy si mozem otvorit zivnost tak, aby som zase nemal povinnost platit si odvody do socialnej poistovne ? ( odvody budu platene v zamestnani popri ktorom budem mat zivnost, zivnost chcem len na obcasne privyrobenie si cez vikendy - cca 100 - 150 € mesacne )

Dakujem za rady.
veronikasad
26.01.13,10:16
Ak ti vznikla povinná registrácia v SP, v prípade obnovenia živnosti budeš povinným platitelom odvodov až do 30.9.2013.
Aký príjem=tržby si mal za rok 2012 ?
občasník
26.01.13,10:21
mimotemy je fajn, že v tomto štáte podporujeme TAKÝCHTO "živnostníkov" dotáciami z úradu. úlohou týchto "živnostníkov" je len pokaziť trh. všetci tí, ktorí sa zo živnosti aj poctivo živia (nemajú ju len na okrasu s dotáciou z úradu) majú smolu pretože takýmto "garážmajstrom" s takmer nulovými nákladmi nedokážu zvyčajne konkurovať.
Stevo_Alex19
26.01.13,10:22
Ak ti vznikla povinná registrácia v SP, v prípade obnovenia živnosti budeš povinným platitelom odvodov až do 30.9.2013.
Aký príjem=tržby si mal za rok 2012 ?

Nazvyme to skor ake almuzny som mal ;) Kedze zdravotne som na tom nebol kto vie ako, a so zakazkami ani nevravim ( zdravie nesluzi, nefunguje ani zvysok )

Od 1.1.2012 - 18.09.2012 ( ukoncenie zivnosti ) som mal prijem 2534,4 € z coho mi vyplyva ze tento rok by mi nemala vzniknut povinnost platit odvody do socialnej len neviem odkedy si ju mozem otvorit tu zuivnost.
veronikasad
26.01.13,10:23
Nazvyme to skor ake almuzny som mal ;) Kedze zdravotne som na tom nebol kto vie ako, a so zakazkami ani nevravim ( zdravie nesluzi, nefunguje ani zvysok )

Od 1.1.2012 - 18.09.2012 ( ukoncenie zivnosti ) som mal prijem 2534,4 € z coho mi vyplyva ze tento rok by mi nemala vzniknut povinnost platit odvody do socialnej len neviem odkedy si ju mozem otvorit tu zuivnost.
ak nechceš platiť odvody do SP, tak až po 1.10.2013