MichaelaMilan
26.01.13,11:37
Manželka mi dlžila na výživnom 2500€, dali jej to stŕhať zo mzdy po 60€/m (super splátka)...Ešte dlží cca 1800€ a stále jej to stŕhaju. Situácia sa zmenila, medzičasom išli bývať deti k nej a súd jej určil spätné výživná aj nepriek tomu, že deti boli ešte u mňa apd... Ide o to, že mne tým pádom vznikol u bývalej dlh na výživnom "spätne". Chcel som aby sme sa z bývalou dohodli a moôj dlh odrátali z jej (kedže môj je pomerne menší ako to čo dlží stále ona mne).. Samozrejme nesúhlasila, a ja som jej nič neuhradil. Aj keď som toto riešil s exekútorom, tak nič, nezáujem. Teda prišlo až k tomu, že teraz mam exekúciu aj ja a od toho istého exekútora. Snažím sa dohodnútˇ, že ja zaplatím čo dlžim na účet exekútora a on pošle sumu ktorú "bývala získala" zasa mne späť pretože má u mňa dlh. Najprv teda, že sa to nedá, to nie je možné, potom dobre OK, dohodneme sa, a než som stihol poslať niekam peniaze tak zablokovaný účet a súčasne aj list do práce s návrhom na zrážky zo mzdy. Je toto normálne? NIe je možné len nejaké obyčajne preúčtovanie dlžných čiastok medzi mnou a bývalou a ja by som len uhradil trovy exekútora???
MichaelaMilan
26.01.13,10:40
Ešte jedna zaujímavá vec, bývala ziskala väčší obnos peňazí predajom domu ktorý zdelila po otcovi. Keď som na toto upozornil exekútora tak mi bolo povedané "vaša bývala čestne prehlásila, že peniaze ktoré získala išli na dlhy jej otca a nič nezostalo" teda som nedostal ani cent. A pritom exekučný poriadok hovorí, že výživné je nad všetko a je prvorade.... či nie?