Harendil
26.01.13,12:48
Zdravím,
v poslednom čase sa organizácia ACTA stále viac a viac snaží ukontrolovanie internetu a každým dňom miznú internetové servery , kde si bolo možné "pirátsky" stiahnúť akékoľvek súbory. Pred rokom to začalo Megauploadom a pokračuje dodnes....
Dopočul som sa, vraj sa v poslednom čase začína útočiť aj na torrenty. Po pridaní torrentu do zoznamu sťahovaných súborov cez torrent, sa do troch hodín podarí nadriadeným vás vystopovať, a udeliť vám poriadnú pokutu.
http://tech.sme.sk/c/6259581/pravnik-stahovanie-filmov-je-legalne-torrenty-uz-nie.html

Chcel by som, aby ste sem napísali , čo o tom viete vy a aké sú názory na to...
... je free sťahovanie cez torrent ešte bezpečné?
mecky
26.01.13,11:57
torrent je uz z jeho principu lahko stopovatelny, vlastne nieje problem ziskat zoznamy vsetkych IP adries ktore su na dany torrent "pripojene", a ked sa jedna o nelegalny obsah je kamen urazu v tom ze pri stahovani torrentu zaroven aj odosielas dalsim ludom to co uz mas stiahnute, co uz nie je legalne
ked nutne chces pouzivat torrenty a relativne bezbecne tak jedine cez nejaky proxy server
sthruska
26.01.13,12:00
Otázka je nesprávna. Má znieť. ...je free sťahovanie cez torrent zákonné?

Odpoveď je jenoznačná - NIE!
mecky
26.01.13,12:02
Otázka je nesprávna. Má znieť. ...je free sťahovanie cez torrent zákonné?

Odpoveď je jenoznačná - NIE!

trosku pozor, cez torrent niesu sirene len "nelegalne" veci :D
dolezity je obsah
sthruska
26.01.13,12:04
Si presvedčený žeby si s týmto argumentom uspel na súde? Ja nie.
mecky
26.01.13,12:05
a ked si stiahnem cez torrenty napr instalacku linuxu tak to je nelegalne?
ked mas volne siritelnu vec, tak takemuto sposobu nic nebrani
Harendil
26.01.13,12:07
čo napríklad stránky ako :
http://tracker.cztorrent.net
http://thepiratebay.se
... a mnoho iných.

a celkovo ako sa dá rozlíšiť legálny obsah od nelegálneho? :D teoreticky potom by 99.9% všetkých torrentov bolo nelegálnych... keď nie aj rovno 100%...

v podstate , torrenty som sťahoval vždy, a nikdy som nemal nijaké problémy - s nikým a ničím...
ale teraz vraj sa to zmenilo.
mecky
26.01.13,12:14
rozlisenie o aky obsah sa jedna je uz na tebe, ako pri vsetkom na internete :)

zmenilo sa len to, ze majitelia prav zacali hladat "siritelov" aj tu, technologicky sa nic nezmenilo
uz existuju nake navrhy ako "vyriesit" to aby sa nedali jednotlivi ludia tak lahko vypatrat, ale chvilu to potrva...
Harendil
26.01.13,12:28
mecky, myslíš že, www.thepiratebay.se je ešte hodná toho aby sa riskovalo sťahovanie z nej?? :D už len ten názov.... www.the"PIRATE"bay.se.... :D
mecky
26.01.13,12:33
je jedno z akej stranky torrent ziskas, princip stahovania/odosielania daneho suboru je rovnaky, vzdy bude pri stahovani nelegalneho obsahu hrozit ze pridu aj na teba :)
Harendil
26.01.13,12:49
takze, ak by si si Ty chcel stiahnúť niečo, použil by si torrent??
Onko
26.01.13,14:11
Chcel by som, aby ste sem napísali , čo o tom viete vy a aké sú názory na to...
... je free sťahovanie cez torrent ešte bezpečné?

Na Slovensku sťahovanie z internetu nie je nelegálne, nelegálne je šírenie obsahu, na ktorý nemáš práva. Takže ak v torrentovej aplikácii, cez ktorú sťahuješ, zakážeš odosielanie, teda nebudeš stiahnutý obsah ďalej šíriť, na 100% nebudeš robiť nič nelegálne.
Harendil
27.01.13,11:38
kde sa dá zakázať odosielanie dát cez torrent?
používam uTorrent
Onko
27.01.13,12:00
kde sa dá zakázať odosielanie dát cez torrent?
používam uTorrent

Neviem spoľahlivo potvrdiť, či to bude fungovať, lebo ja to tak nerobím, ale skúsil by som:
Nastavenia - Možnosti - Rýchlosti - Počet odosielacích slotov na torrent: 0 a vypnúť možnosť pod tým,
alebo
Nastavenia - Možnosti - Dátový limit FUP - Povoliť a nastaviť 0 na odosielanie.
misoft
27.01.13,16:46
Dá sa to - odosielanie paketov na 0 - ale ťahanie sa spomalí - to sa dá však "prežiť"
Harendil
05.02.13,18:21
akosi som sa v tom už stratil....
aké pakety? a kde? :)
Vakos_SK
05.02.13,19:48
Za sťahovanie nelegálneho obsahu nie si právne zodpovedný ty ale šíriteľ preto keď zakážeš odosielanie cez torrent tak za to niesi zodpovedný ty.
Myslím že zakázať odosielanie z utorrentu nieje možné lebo už z princípu je na to stavaný ale keď dosťahuješ nejakú tú vec tak stačí na ňu kliknúť a potom kliknúť na tlačidlo stop potom nebude na torrente napísané Seedovanie ale napíše ti Dokončené. Dúfam že informácie pomohli.
Harendil
07.02.13,14:37
Áno, avšak ide o to, že riziko je počas sťahovania. Jeden môj známi "údajne" dostal pokutu za to odosielanie a neviemčoešte čo torrent robí. Tak riziko hrozí a ja veľmi nemám chuť dostať pokutu aj ja... lebo už ako som sa od vás všetkých milo dozvedel, na torrente sú prakticky šíriteľmi všetci.
newmi
11.02.13,14:11
cez torrent sa tahaju aj legal veci. By ste sa cudovali poniektori :-) Minule som odtial tahal instalacku World of Tanks, pretoze to cez torrent islo proste rychlejsie ;-)
Dubak2000
11.02.13,14:38
dnes je bezpecnejsie stahovat trebars z uloz.to kde clovek nic neodosiela. Ale zalezi co, nemam prilis prehlad co vsetko sa tam da najst.
Vakos_SK
11.02.13,19:06
Uloz.to je teraz buď moc vyťažený alebo majú chbu lebo nikdy to nejde sľubovanou rýchlosťou
jahoszmsk
12.02.13,13:21
http://www.aktuality.sk/clanok/218274/uloz-to-zrejme-spoplatnia/


ak niečo stiahneš cez torrent alebo cez niečo iné, nič sa nikomu nestane... jedna kopia pre vlastnu potrebu je povolena... oni chytaju len "priekupnikov" co to predavaju dalej. ak si stiahnes napr. 50 filmov, z kazdeho urobis po 50 kópií a budes ich predavat na nete tak si Ta najdu časom...
mecky
12.02.13,13:27
ak niečo stiahneš cez torrent alebo cez niečo iné, nič sa nikomu nestane..
to je samozrejme volovina, dolezite je tam prave to cez co to stiahnes, cez torrent si automaticky siritelom, co je tresne
jahoszmsk
12.02.13,15:21
hm, to by automaticky mali problém všetci čo sťahovali cez Megaupload...
jahoszmsk
12.02.13,15:27
akože niekedy sa dalo v Poľsku kúpiť anténu cez ktorú sa dali chytať všetky programy, aj platené, myslím že Kabel plus sa to volalo. ako mna mozu postihovat za to, ze ja si kupim antenu a niečo chytím zadarmo? to je ich problem ze to nemaju (nemali) zakodovane. podobne je to aj v tomto. kupim si kredit napr. na RapidShare a nesmiem stahovat? by sme vsetci sedeli uz davno, ved kto uz len dnes nieco kupuje v obchodoch?
mecky
12.02.13,15:32
och joj, precitaj si temu od zaciatku, aj tie odkazy napr na zive
stahovanie z ulozisk typu megaupload, uloz.to, rapidshare a pod. nieje tresne, lebo stadial len stahujes
torrenty funguju na principe ze to co stahujes zaroven aj zdielas, a zdielanie tresne je
bodka
jahoszmsk
12.02.13,15:46
pravda je niekde uprostred :) no ale, vari policajti budú pri cestnej kontrole kontrolovať aj či v autorádiu na USB kľúči mám originálne MP3ky?


http://www.aktuality.sk/clanok/141781/stahovanie-filmov-trestne-ale-velmi-oblubene/
mecky
12.02.13,15:59
hovoril som, precitaj celu diskusiu, lebo stale si mimo. pri torrentoch sa da velmi jednoducho zistit, kto a co stahuje a posiela, dokonca bez spoluprace s prevadzkovatelom trackeru. bez pouzitia nejakej proxy si priamo dohladatelny
misoft
12.02.13,20:53
> jahoszmsk - tu musím dať meckymu za pravdu - torrent je zdieľanie - ja sosám, ale zároveň niekto potrebuje tiež to isté, nájde to u teba, tiež sosne (teda mu poskytneš - zdieľaš) - záleži na torrent klientovi ako nastavíš (dá sa nastaviť aj minimálne odosielanie - mám dojem, že minimálny limit je 4kB/s a rýchlosť odosielania minimálne 32,8 kb/s - v nastaveniach uTorrent).
Kdežto z úložísk len sosáš - nič neposielaš.