katka2006
01.03.06,19:45
Prosím Vás poradte mi.
V minulom roku za 2 mesiace mali zamestnanci mzdu nižšiu ako minimálnu mzdu. Neurobila som proste doplatok do minimálnej mzdy. Rozdiel je nejakých 100 Sk, ani to nie. Prosím Vás, má niekto s tým skúsenosti? Čo s tým?
Čo mám ďalej robiť? Čo je najlepšie riešenie? Dakujem mockrát.
mysimis
01.03.06,19:01
napriek tomu, že je rozdiel len 100,- Sk by som si urobila opravu miezd, ako i výkazov do soc.poisťovne i zdravotnej poisťovne a rozdiely by som urýchlene uhradila.
Denda
01.03.06,19:05
Doplaťte im to teraz, keď ste na to prišli:)
sara-ke
02.03.06,08:31
prosim Vas ako je to ak ma zamestnanec mesac. mzdu 7 000,- Sk v programe mi vypocitalo, ze jeho HM je 6 849,- z toho sa vypoc. poistne a jeho cista mzda vysla 4 804,- tak do vykazu SP a ZP budem uvadzat sumu 6849,- alebo tam mam uviest 6900,-???
a este ... ako je to v takomto pripade s preddavkom na dan?
prosim ako sa to robi?
alušik
02.03.06,08:43
To zníženie na 6849,- sk Ti spôsobil nižší priemer pri náhradách? Inak nevidím dôvod, aby tá mzda bola nižšia ako 7.000,-. Jednoznačne by som mu urobila doplatok do sumy minimálnej mesačnej mzdy 6900,- , t.j. 51 Sk. Potom samozrejme odvody budeš platiť zo sumy 6.900,- Mne tie doplatky do minimálnej mzdy dáva program automaticky.;)
alušik
02.03.06,08:46
A preddavok na daň Ti v takomto prípade nevyjde, pretože suma odpočitateľnej položky na daňovníka je vyššia.;)
sara-ke
02.03.06,09:06
To zníženie na 6849,- sk Ti spôsobil nižší priemer pri náhradách? Inak nevidím dôvod, aby tá mzda bola nižšia ako 7.000,-. Jednoznačne by som mu urobila doplatok do sumy minimálnej mesačnej mzdy 6900,- , t.j. 51 Sk. Potom samozrejme odvody budeš platiť zo sumy 6.900,- Mne tie doplatky do minimálnej mzdy dáva program automaticky.;)


Dakujem velmi za odpoved, ale chcem sa opytat ako sa robi to doplnenie do min. mzdy to sa ma niekde nastavit v programe alebo neviete ako ( neuctujete nahodou v Olympe - keby hej to by bolo skvele a keby ste mi vedeli este aj poradit)
alušik
02.03.06,09:39
Ja nerobím v Olympe. Ale väčšina mzdových programov funguje na základe nejakých mesačných odchýlok, alebo kódov alebo ako inak to nazvať. Treba hľadať medzi nimi a určite sa tam tá položka doplatok do minimálnej mzdy nájde.:)
Je to normálna položka, ktorá je pod takýmto názvom aj na výplatnej páske. Nie každý softvér robí doplatok automaticky, niekde to treba dohrávať aj ručne - cez ten príslušný kód.
Aňuška
02.03.06,12:59
Pre sara-ke:
V Olympe je doplatok do min. mzdy kód 950.
sara-ke
03.03.06,07:36
Pre sara-ke:
V Olympe je doplatok do min. mzdy kód 950.
Anuska dakujem si poklad
este by som sa chcela opytat ak mam minim. mzdu tak sa plati preddavok na dan? mne to program robi len neviem ci je spravne, a este to poistne ma vypocitavat program sam, alebo v zlozke zrazky mam ja za kezdym zadavat zaklad? to by si nemal program doplnit sam???

Dˇ. velmi
alušik
03.03.06,07:53
Anuska dakujem si poklad
este by som sa chcela opytat ak mam minim. mzdu tak sa plati preddavok na dan? mne to program robi len neviem ci je spravne, a este to poistne ma vypocitavat program sam, alebo v zlozke zrazky mam ja za kezdym zadavat zaklad? to by si nemal program doplnit sam???

Dˇ. velmi

Odpovedala som Ti vyššie, že nie. Tak čo Ti program robí? Nebodaj zráža?:eek:
sara-ke
03.03.06,07:59
Odpovedala som Ti vyššie, že nie. Tak čo Ti program robí? Nebodaj zráža?:eek:

prepac, ale fakt uz neviem ako, aj tak mi zraza dan.... :(
alušik
03.03.06,08:00
A nastavila si mu nezdaniteľnú časť na daňovníka? Jedine v tom by som videla problém.:)
sklenkova
05.03.06,19:04
skúste mi niekto vysvetliť,prečo mi Olymp účtuje pri § 49 doplatok do min. mzdy
-mzda je pri každom mesačná,napr.1500,- = 30h (50,-Sk na h.) tak som to rozpočítala
pri 80h. = 5000,-Sk
Každý štvrťrok majú odmenu a neviem pripečo mi to stále ráta ten doplatok
sara-ke
06.03.06,06:06
A nastavila si mu nezdaniteľnú časť na daňovníka? Jedine v tom by som videla problém.:)


...a kde sa nastavuje ta nezdanitelna cast?... mozete mi napisat ako to mama nastavit?...

a este sa chcem opytat (tých co robite v Olympe) poistne vam pocita samo? alebo musite stale zadavat VZ aj pre zam-ca aj zam-tela??? dakujem za odpoved

dakujem
sklenkova
06.03.06,17:54
-nezdanitelna časť sa zaškrtne v personalistika- mzdové údaje a tam sa to označí
-poistné počíta samo podla prac.pomeru ,do zrážok sa dáva iba keď sa peniaze poukazujú na účet
-v mzdových údajoch sa ešte zadáva druh zdravotnej poisťovne