začínam
26.01.13,17:42
FO na základe ŽL poskytuje služby a zároveň aj predáva a nakupuje tovar.
Na predaj ma doklady so svojej RP, ale keď poskytol službu,dal iba príjmový doklad.
Myslím,že neurobil dobre, a keď už pokladňu ma,všetky tržby v hotovosti by mali ísť cez RP.
Alebo sa mýlim? Už s tým aj tak nič spätne neurobí,ale bude to asi chyba.
Prosím,vysvetli mi to niekto?
Mila123
26.01.13,16:45
služba , kt. poskytol patrí do prílohy zákona o ERP? (vtedy je povinnosť viesť príjem ERP)?
začínam
27.01.13,13:35
poskytol služby v rámci lesníctva a tie myslím, že nepatria do prílohy zákona o ERP.
Tak to my odľahlo,lebo som si myslela,že keď už tu pokladňu má,všetky tržby bez rozdielu, musia ísť cez ERP.
Ďakujem strašne moc.
veronikasad
27.01.13,13:38
poskytol služby v rámci lesníctva a tie myslím, že nepatria do prílohy zákona o ERP.
Tak to my odľahlo,lebo som si myslela,že keď už tu pokladňu má,všetky tržby bez rozdielu, musia ísť cez ERP.
Ďakujem strašne moc.
aké služby v rámci lesníctva ?
začínam
27.01.13,13:47
ťažba a približovanie dreva
veronikasad
27.01.13,13:52
ťažba a približovanie dreva
predáva aj drevo ?
wagner
27.01.13,13:55
Ako je to s dokladom z pokladne? Študentka - len na ústnu dohodu predáva produkty. Tieto jej vydajú z predajne bez pokladničných dokladov. Na konci dňa odovzdá nepredané produkty a počet predaných nablokujú do pokladne. Ja tvrdím,že ku každému produktu sú povinný vydať vopred pokladničný doklad a až potom to môže predávať. Oponuje mi, že čo s tými nepredanými a s dokladmi ku nim. Zostanú na druhý deň a tak ich má predávať so starými dokladmi ? A čo pokladňa? Predsa im nebude sedieť zostatok - tak ako to vlastne predávať? Predáva v teréne, bez stolíka, pokladňu jej nikto nedá - tá je v stánku.
veronikasad
27.01.13,14:00
Ako je to s dokladom z pokladne? Študentka - len na ústnu dohodu predáva produkty. Tieto jej vydajú z predajne bez pokladničných dokladov. Na konci dňa odovzdá nepredané produkty a počet predaných nablokujú do pokladne. Ja tvrdím,že ku každému produktu sú povinný vydať vopred pokladničný doklad a až potom to môže predávať. Oponuje mi, že čo s tými nepredanými a s dokladmi ku nim. Zostanú na druhý deň a tak ich má predávať so starými dokladmi ? A čo pokladňa? Predsa im nebude sedieť zostatok - tak ako to vlastne predávať? Predáva v teréne, bez stolíka, pokladňu jej nikto nedá - tá je v stánku.
Študentka by mala mať so sebou prenosnú ERP, inak si "koleduje" o mastnú pokutu.
začínam
27.01.13,14:09
predáva aj drevo,ktoré predtým nakúpi, ale tam ma príjem cez ERP.
wagner
27.01.13,19:54
Ďakujem, budem informovať