agregova
27.01.13,12:07
dobrý, chcela by som poprosiť, či sa stále odosiela na DÚ hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012, lebo ešte stále nie možnosť odoslať toto hlásenie elektronicky cez e-dane, je tam možnosť len roku 2010a2011 a nutnosť odoslať bolo do 31.1., tak neviem či som niečo prehliadla.
ďakujem
Mila123
27.01.13,11:10
dobrý, chcela by som poprosiť, či sa stále odosiela na DÚ hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012, lebo ešte stále nie možnosť odoslať toto hlásenie elektronicky cez e-dane, je tam možnosť len roku 2010a2011 a nutnosť odoslať bolo do 31.1., tak neviem či som niečo prehliadla.
ďakujem
hlásenie za rok 2012 sa podávajú najneskôr 30 04 2013 (je oproti r. 2011 zmenené tlačivo)
veronikasad
27.01.13,11:11
dobrý, chcela by som poprosiť, či sa stále odosiela na DÚ hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012, lebo ešte stále nie možnosť odoslať toto hlásenie elektronicky cez e-dane, je tam možnosť len roku 2010a2011 a nutnosť odoslať bolo do 31.1., tak neviem či som niečo prehliadla.
ďakujem
Naozaj ?
irena249
30.01.13,12:01
dobrý deň,
chcem sa opýtať, ako vyplním počet zamestnancov uvedených v časti IV. a V. ktorý sa nachádza na prvej strane hlásenia? zamestnanec má trvalý pracovný pomer aj dohodu. vyplním 1 (ako osobu) alebo 2 (keď to mám rozpísané na dvoch pozíciách)? ďakujem
VÍNO NITRA
30.01.13,14:08
Započítaš ho iba jedenkrát, pretože sa zdaňuje mzda spolu.
irena249
31.01.13,06:10
myslela som si, ďakujem :-)
tomare
16.02.13,09:31
A ako je to z časťou V.?
Uvádzam tam údaje z roku 2012 o ročnom zúčtovaní za rok 2011? (čiže RZD ktoré som robila 03/2012)
alebo RZD 2012, ktoré budem robiť teraz a preto je aj termín do konca apríla 2012?
skocka
22.02.13,08:52
Dobrý deň,
ako vyplním v časti V. riadok 9 Daňový bonus? V časti Vysvetlivky k časti UV. a V. sa píše 7)... V V. časti sa uvádza daňový bonus priznaný za zdaňovacie obdobie pri ročnom zúčtovaní.
Pýtam sa: je to údaj z Ročného zúčtovania dane na riadku 11 Daňový bonus priznaný a vyplatený všetkými zámestnávateľmi...?
Lebo tu sa vykazuje aj daňový bonus, ktorý bol zamestnancovi vyplatený a zamestnanec naň nemal nárok.
Ďakujem za odpoveď.
adra22
07.03.13,15:26
Dobrý deň,
ako vyplním v časti V. riadok 9 Daňový bonus? V časti Vysvetlivky k časti UV. a V. sa píše 7)... V V. časti sa uvádza daňový bonus priznaný za zdaňovacie obdobie pri ročnom zúčtovaní.
Pýtam sa: je to údaj z Ročného zúčtovania dane na riadku 11 Daňový bonus priznaný a vyplatený všetkými zámestnávateľmi...?
Lebo tu sa vykazuje aj daňový bonus, ktorý bol zamestnancovi vyplatený a zamestnanec naň nemal nárok.
Ďakujem za odpoveď.

viete už odpoveď? mám tam uviesť riadok 10 alebo 11?
Ďakujem
psps
12.03.13,10:55
A ako je to z časťou V.?
Uvádzam tam údaje z roku 2012 o ročnom zúčtovaní za rok 2011? (čiže RZD ktoré som robila 03/2012)
alebo RZD 2012, ktoré budem robiť teraz a preto je aj termín do konca apríla 2012?

Toto aj mňa trápi.
Paula
12.03.13,11:02
V časti V. sa uvádza údaj z RZD za r. 2012. Údaj z RZD za r. 2011 sa uvádza na 2.strane tlačiva.
Fany
13.03.13,07:43
V roku 2011 sme mali zamestnancov, v roku 2012 už nie. Na DÚ sme zrušili evidenciu na daň zo závislej činnosti k 31.12.2011. Vo februári 2012 sme robili bývalým zamestnancom RZ, ale už sme ich nemali ako zamestnancov. Vyšli nejaké preplatky, ktoré sme bývalým zamestnancom vyplatili a sme žiadali z DÚ uhradiť, nakoľko už nebolo s čím ich kompenzovať. DÚ nám tieto v máji preplatil.
Mali sme podať vo februári 2012 mesačný výkaz, keďže sme už zamestnancov v stave nemali a na DÚ sme mali už zrušenú evidenciu na DzZČ ?
Mám teraz podať Ročné hlásenie dane za r.2012, keď tam nebolo nič iné iba tieto preplatky, týkajúce sa ešte roku 2011?

Ďakujem.
Romandom
13.03.13,07:52
A 2012 na E-dane už je cca 2 týždne
jana1972
14.03.13,16:03
A ako je to z časťou V.?
Uvádzam tam údaje z roku 2012 o ročnom zúčtovaní za rok 2011? (čiže RZD ktoré som robila 03/2012)
alebo RZD 2012, ktoré budem robiť teraz a preto je aj termín do konca apríla 2012?

Aj ja som z toho jeleň. V programe mi takého zamestnanca, ktorému som robila RZD za rok 2012 hodilo do oddielu V., ale cez edane mi vyhodilo chybu. A udalo mi to, že je to správne, až keď som ho hodila do odd. IV. (tento zamestnanec nemal RZD v roku 2011).
Robím to teraz prvýkrát a tiež to nechápem. Poradí niekto?
Katarína111
19.03.13,06:33
mám to správne ak v hlásení na strane 2 mám v r.D a E uvedenú vyplatenú zamestnaneckú prémiu, ktorú som vyplatila na zákl. RZ za rok 2011 vo februári 2012 a odpočítala som si ju od preddavkov v tom mesiaci. Táto zamestnanecká prémia sa mi ale neobjavuje nikde v prílohe. Už som z toho blbá
ďakujem za radu.
Lucinka23
20.03.13,09:14
mám to správne ak v hlásení na strane 2 mám v r.D a E uvedenú vyplatenú zamestnaneckú prémiu, ktorú som vyplatila na zákl. RZ za rok 2011 vo februári 2012 a odpočítala som si ju od preddavkov v tom mesiaci. Táto zamestnanecká prémia sa mi ale neobjavuje nikde v prílohe. Už som z toho blbá
ďakujem za radu.

V prílohe časť V. sa objavuje RZD za rok 2012, RZD 2011 je uvedené iba na strane 2.
zuza 74
20.03.13,09:37
Prečo mi na E-daniach v hlásení v prílohe V. svieti žltou farbou nezdaniteľná časť, ktorú tam zadám /zamestnanec si ju uplatňoval v priebehu roka/? Zároveň na r. 8 vysvieti žltou aj zam. prémiu z roku 2011, keď mal na ňu nárok. Kde robím chybu? Ďakujem
Katarína111
20.03.13,10:08
v prílohe V. je RZD za rok 2012, tak podľa mňa zamest.prémia z roku 2011 tam nemá byť
Katarína111
20.03.13,10:11
a ešte jedna otázka - mesačné prehľady mi sedia na hlásenie. Ale keď nasčítam vyplatené príjmy podľa jednotl.zamestnancov z príloh IV. a V. tak mi to nesedí o príjmy u zamestnancov, ktoré mali u iných zamestnávateľov, ktorým som robila ročné zúčtovanie. To nevadí?
zuza 74
20.03.13,10:43
Zle som sa vyjadrila: myslela som zamestnaneckú prémiu vyplatenú v r. 2012. /Čiže za r. 2011/. Alebo akú tam mám dať?
Katarína111
20.03.13,11:17
vyzerá (aj podľa názorov tu vyššie) teda, že časť V. predstavuje ročné zúčtovanie za rok 2012 a teda ZP vyplatená v roku 2012 ale z ročného zúčtovania za rok 2011 tam nemá byť - tá je uvedená len na str. 2 hlásenia
s týmto mám aj problém či je to takto správne - no vyššie uvedená odpoveď hovorí, že áno
zuza 74
20.03.13,11:35
Ja som dnes bola na DÚ a pani mi povedala, že tam má byť prémia vyplatená v r. 2012. Keďže som v r.2012 vyplácala prémiu za r. 2011 tak si myslím, že by tam mala byť táto suma. Veď prémiu za r. 2012 vyplatím až teraz v 2013.
zuzana1111
20.03.13,12:11
Tak dievčatá, práve si nad tým lámem hlavu aj ja...mne to vychádza iba tak, ak na strane 2 vyplním zamestnaneckú prémiu a daňový bonus vyplatený v roku 2012 za rok 2011 a v časti vyplním údaje (preplatky a nedoplatky, zamestnaneckú prémiu) za rok 2012 vyplatenú v tomto roku 2013.
No neviem, čo nato hovoríte?????
Katarína111
20.03.13,12:57
ja som už z toho totálny jeleň, už som prešla kopu názorov tu na porade, ale zatiaľ mi to vychádza tak, že na strane 2 je teda ročné zúčtovanie za rok 2011 a v prílohe V. je ročné zúčtovanie za rok 2012.
A teraz tá pani z DU (viď vyššie) ma úplne poplietla. Ale asi nemá pravdu, lebo čo v takom prípade, keď som vyplatila zamest.prémiu za rok 2011 vo februári 2012 -mám to uvedené na str. 2 hlásenia. Ten zamestnanec už u nás nepracuje a teda som mu nerobila ročné zúčtovanie, a teda sa nachádza v prílohe č. IV - kde tam uvediem jeho vyplatenú zamest.prémiu za rok 2011? Veď tam nie je na to kolonka.
Skôr by som sa prikláňala k tomu názoru, že v časti V. je ročné zúčtovanie za rok 2012, ktoré vyplatíme v roku 2013.
romy16
20.03.13,17:14
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorému som pri RZD 2012 uplatnila dodatočne nárok na daňový bonus za mesiace, kedy pracoval len na dohodu. Neviem, ako sa toto uvádza v Hlásení o vyučtovaní dane. Program mi dal do hlásenia v časti V. u tohto zamestnanca len ten daňový bonus, ktorý mu bol v roku 2012 priznaný a vyplatený, a teda tú časť bonusu, ktorú som mu v RZD dodatočne uplatnila, tam neuvádzam?
zuza 74
21.03.13,05:56
Myslím, že Katarína 111 má pravdu. Keď som si prečítala návod na vyplnenie V časti :"Na riadok 8 sa uvádza suma ZP a počet mesiacov, za ktoré vznikol zamestnancovi na zamestnaneckú prémiu nárok za zdaňovacie obdobie, za ktoré zamestnancovi zamestnávateľ vykonal RZ". Tak teda podľa môjho názoru tam má byť ZP, za r. 2012, ktorú mu vyplatím len v r. 2013 a tak to aj urobím.
Katarína111
21.03.13,06:27
dala som dotaz na drsr, kde som sa pýtala na tieto veci, ktoré tu rozoberáme - keď mi príde odpoveď dám vedieť
ajka23
21.03.13,11:37
Dobrý deň prajem,

vedel by mi niekto prosím Vás poradiť s 5. čaťou hlásenia, riadok 9, kde sa uvádza vyplatený daňový bonus a počet mesiacov. Laicky by som to pochopila tak, že do mesiacov uvediem počet mesiacov za ktoré bol daňový bonus vyplatený (teda max. 12). Ale ako sa mesiace uvádzajú pri viacerých deťoch (pretože program mi tieto mesiace násobí, t.j. ak mal 2 deti a riadne vyplácaný DB celý rok, uvádza mi počet mesiacov 24). Je to tak správne? Pretože z poučenia to zrejmé nie je.

A k časti 4 a 5: podľa môjho názoru sa tam uvádzajú zamestnanci, ktorým sa vykonalo ZD za rok 2012 (teda vyplatenie/zrazenie prebehlo v roku 2013)
Lilith
21.03.13,12:16
Čo sa týka násobenia počtu mesiacov v piatej časti hlásenia, tak to je v poriadku. Z poučenia to síce celkom jasné nie je, ale priamo pri počte mesiacov je vysvetlivka č. 9, ktorá je rozpísaná na druhej strane hlásenia. Je tam uvedené: V prípade nároku na viac detí, uvádza sa súčet kalendárnych mesiacov (napr. ak vznikol nárok za 12 mesiacov na dve deti, vyplní sa číslo 24).
ajka23
21.03.13,12:20
Ďakujem za odpoveď, práve tie vysvetlivky: odkaz na 9-tku som nikde nemohla nájsť. Ďakujem, pomohlo:-)
Katarína111
21.03.13,12:28
tu je moja otázka na drsr:
Dobrý deň,
robím hlásenie za rok 2012 a mám tento problém:
na str.2 v riadku D a E mám zamest.prémiu, ktorá bola vyplatená na základe ročného zúčt.za rok 2011 vo februári 2012 a boli o túto sumu ponížené preddavky za február 2012. Je to správne? Lebo nikde v prílohe sa mi tieto sumy neobjavujú, keďže zamestnanci, ktorí to dostali vyplatené už u nás nepracujú a teda ročné zúčtovanie za rok 2012 im nebolo robené.
Keď si z príloh nasčítam úhrn príjmov všetkých zamestnancov tak mi nesedí na úhrn príjmov na str. 2 hlásenia presne o sumu príjmov u zamestnancov, ktorým bolo robené ročné zúčtovanie za rok 2012 (a teda sú v prílohe V.) od iným zamestnávateľov. Rozdiel mi vlastne robí aj preddavok na daň, keďže taktiež je tam preddavok od iných zamestnávateľov. Je to správne?
Už som preštudovala všetko možné, ale vyzerá, že som z toho stále nie celkom múdra.
a tu je odpoveď:
Podľa poučenia na vypĺňanie „Hlásenia ...“ sa na riadku 0 v I. časti uvádza úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré zamestnávateľ vyplatil v peňažnej, aj nepeňažnej forme. Uvádza sa tu teda úhrn príjmov zo závislej činnosti, ktoré vyplatil iba samotný zamestnávateľ. Neuvádzajú sa tu príjmy ktoré boli zamestnancom vyplatené inými zamestnávateľmi ( napr. v prípade dvoch pracovných pomerov v roku). Podobne u zamestnancov, ktorým nebolo vykonané ročné zúčtovanie v údajoch o úhrne príjmov (riadok 3) sa uvádzajú iba príjmy, ktoré mu vyplatil zamestnávateľ podávajúci hlásenia. Neuvádzajú sa tu príjmy, ktoré boli konkrétnemu zamestnancovi vyplatené iným zamestnávateľom (napr. v prípade po sebe idúcich pracovných pomerov).

Rozdielne sa oproti zamestnancom, ktorým nebolo vykonané ročné zúčtovanie uvádza sa na riadku 3 u zamestnanca, ktorému bolo vykonané ročné zúčtovanie úhrn príjmov zo závislej činnosti vrátane príjmov, ktoré mu boli vyplatené i iným zamestnávateľom ako zamestnávateľom, ktorý podáva hlásenie.

Ak sa porovnajú úhrny príjmov zamestnancov, ktorým nebolo vykonané ročné zúčtovanie spolu s príjmami zamestnancov, ktorým bolo vykonané ročné zúčtovanie a sumou uvedenou na riadku 0 v I. časti dochádza k rozdielu, ktorý je v sume vyplatených príjmov od iných zamestnávateľov. Tieto sumy by sa rovnali, iba v prípade, ak by ani jeden zamestnanec nemal príjem od iného zamestnávateľa ako od zamestnávateľ, ktorý podáva hlásenie. K podobným rozdielom dochádza z tohto dôvodu i u zrazených preddavkoch na daň.

V prípade vyplatenej zamestnaneckej prémie na riadkoch E a F III. časti hlásenia za rok 2012 sa uvádzajú sumy vyplatenej zamestnaneckej prémie (vyplatenej zo sumy zrazených preddavkov na daň a z vlastných prostriedkov), ktorá bola zamestnancom vyplatená z ročného zúčtovania za rok 2011. V údajoch zamestnancov, ktorým bolo vykonané ročné zúčtovanie za rok 2012 sa uvádzajú údaje o sume zamestnaneckej prémie, vyplatenej zamestnancovi za zdaňovacie obdobie rok 2012 (tieto sa budú uvádzať v úhrne zamestnaneckej prémie v hlásení za rok 2013).

Keďže sa údaje v riadkoch E a F týkajú roka 2011 a údaje v riadku 8 v IV. časti sa týkajú zdaňovacieho obdobia roka 2012 (uvádzajú sa údaje z príslušných riadkov tlačiva „Ročné zúčtovanie...) dochádza v ich úhrne spolu k rozdielu (i tiež ako i Vy uvádzate, z dôvodu zamestnancov, ktorým bolo za rok 2011 urobené ročné zúčtovanie a v roku 2012 im ročné zúčtovanie vykonané nebolo).
Monča
22.03.13,10:37
Dnes som bola zaniesť na DÚ tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012. Bohužiaľ, vrátili mi ho s tým, že mi chýba str. 5 a 6 a moje hlásenie sa bude považovať za neúplné. Mám si ich vraj vytlačiť a priložiť čisté iba s DIČ-om. Máte niekto znalosť o takýchto stranách?? Originálne tlačivo má 4 strany. Na stránke DÚ má tiež iba 4 strany. V aplikácii E-dane mi tlačí iba 4 strany. Dúfam, že sa podáva hlásenie do konca apríla.
Jajina
23.03.13,08:00
Informácia o stranách 5 a 6 asi bude zaujímať viacerých "?"
Jozefsp
23.03.13,08:53
Ja robím mzdy v PROLUČ - PROLMY a od nich som dostal toto oznámenie:
Dnes (14.3.2013)nám bolo oznámené, že bola v eDANE nedávno upravená kontrola úplnosti pre tlačivo HLASENIEv12 na základe požiadavky FR SR. Podľa vyjadrenia metodikov FR SR je potrebné, aby Hlásenie obsahovalo všetky časti, aj ak niektoré z nich nie sú vyplnené a preto je potrebné na 1. strane Hlásenia uviesť minimálny počet strán 1 pre IV. aj V. časť, aj keď počet zamestnancov je 0, inak sú polia vyznačené ako chybné. ( Aj v XML a aj v tlačive PDF je potrebné mať IV. a V. časť aspoň 1 krát, aj keď je prázdna.

Z tohto dôvodu sme museli upraviť tvorbu XML súboru pre ročné hlásenie a takisto aj tlač vo formáte PDF, kde sme zabezpečili aj tlač prázdnych častí IV. resp. V. (súčasne na 1.strane tlačiva hlásenia sa upravuje počet strán z nuly na 1 aj pre prípad nulového počtu zamestnancov uvedených v príslušnej časti.)
romy16
23.03.13,08:56
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorému som pri RZD 2012 uplatnila dodatočne nárok na daňový bonus za mesiace, kedy pracoval len na dohodu. Neviem, ako sa toto uvádza v Hlásení o vyučtovaní dane. Program mi dal do hlásenia v časti V. u tohto zamestnanca len ten daňový bonus, ktorý mu bol v roku 2012 priznaný a vyplatený, a teda tú časť bonusu, ktorú som mu v RZD dodatočne uplatnila, tam neuvádzam?
Neviete niekto?
wirgi
23.03.13,09:05
Čo sa týka násobenia počtu mesiacov v piatej časti hlásenia, tak to je v poriadku. Z poučenia to síce celkom jasné nie je, ale priamo pri počte mesiacov je vysvetlivka č. 9, ktorá je rozpísaná na druhej strane hlásenia. Je tam uvedené: V prípade nároku na viac detí, uvádza sa súčet kalendárnych mesiacov (napr. ak vznikol nárok za 12 mesiacov na dve deti, vyplní sa číslo 24).

Ale napr. keď bol zamestnanec PN a doplácam mu DB za 2 mesiace v RZD , tak program mi tam tieto 2 mesiace do počtu mesiacov nezaráta , ale sumu DB ano ,je to správne?
Lilith
25.03.13,07:07
Ale napr. keď bol zamestnanec PN a doplácam mu DB za 2 mesiace v RZD , tak program mi tam tieto 2 mesiace do počtu mesiacov nezaráta , ale sumu DB ano ,je to správne?

Podľa mňa by si mala upraviť nie len suma DB, ale aj počet mesiacov. Bol by som však rád, ak by mi toto ešte niekto vedel potvrdiť.
silvia
25.03.13,10:45
Tiež mi program pri doplácaní DB v RZD (z dôvodu PN) v V.časti sumu tohto DB započítal, ale počet mesiacov nie, upozornil však na možnosť opravy počtu mesiacov, tak som počet doplácaných mesiacov doplnila.
Vychádza mi to tak, ako tu už bolo uvedené, že časť I., II. a III. Hlásenia zahŕňa RZD za rok 2011, vyrovnané v r.2012 (=súčet Prehľadov 2012) a časti IV.a V. obsahujú údaje RZD za r.2012, ktoré budú vysporiadané až v r.2013, čiže nesedia mi súčty I. a V. časti ...
ajka23
25.03.13,10:59
Takže už som aj ja o niečo múdrejšia:

v 5.časti riadok 9 sa uvádza daňový bonus vyplatený v priebehu roka + doplatený v ročnom zúčtovaní dane (čiže spolu riadok 10 z ročného zúčtovania dane: nárok na daňový bonus). Počet mesiacov sa má uvádzať poďľa nároku na DB násobený počtom detí. T.j. Ak mal nárok na daňový bonus za 12 mesiacov na 3 deti uvedie sa 36 (bez ohľadu na to, či mu bol priznaný v mzde v priebehu roka 2012 alebo doplatený v ročnom zúčtovaní dane za rok 2012).
Asi máte niektoré program MRP. Vo verzii 6.31 (013) ťahalo iby vyplatený daňový bonus zo mzdy. Po poslednej aktualizácii na 6.31. (014) ťahá aj z RZD, ale počet mesiacov stále iba z vyplatených vo mzde. Kontaktovala som správcu MRP, o chybe nevedeli (preveria to), ale ja som nečakala a počty mesiacov som si opravila ručne..
maad
25.03.13,16:49
Pekný deň, mám jedného dohodára a chcem sa spýtať v hlásení v r.0 treba uviesť príjem aj za december keď bol vyplatený až v januári???
wirgi
25.03.13,17:01
Takže už som aj ja o niečo múdrejšia:

v 5.časti riadok 9 sa uvádza daňový bonus vyplatený v priebehu roka + doplatený v ročnom zúčtovaní dane (čiže spolu riadok 10 z ročného zúčtovania dane: nárok na daňový bonus). Počet mesiacov sa má uvádzať poďľa nároku na DB násobený počtom detí. T.j. Ak mal nárok na daňový bonus za 12 mesiacov na 3 deti uvedie sa 36 (bez ohľadu na to, či mu bol priznaný v mzde v priebehu roka 2012 alebo doplatený v ročnom zúčtovaní dane za rok 2012).
Asi máte niektoré program MRP. Vo verzii 6.31 (013) ťahalo iby vyplatený daňový bonus zo mzdy. Po poslednej aktualizácii na 6.31. (014) ťahá aj z RZD, ale počet mesiacov stále iba z vyplatených vo mzde. Kontaktovala som správcu MRP, o chybe nevedeli (preveria to), ale ja som nečakala a počty mesiacov som si opravila ručne..

Ďakujem za objasnenie, mám program MRP ,tak si tie mesiace ručne opravím.
romy16
25.03.13,17:10
no super, takže to mám v Hlásení zle. Máte toto overené?
wirgi
25.03.13,17:12
Pekný deň, mám jedného dohodára a chcem sa spýtať v hlásení v r.0 treba uviesť príjem aj za december keď bol vyplatený až v januári???

Ano, uvádzajú sa tam všetky príjmy vyplatené najneskôr do 31.01.2013
Fany
26.03.13,08:16
V roku 2011 sme mali zamestnancov, v roku 2012 už nie. Na DÚ sme zrušili evidenciu na daň zo závislej činnosti k 31.12.2011. Vo februári 2012 sme robili bývalým zamestnancom RZ, ale už sme ich nemali ako zamestnancov. Vyšli nejaké preplatky, ktoré sme bývalým zamestnancom vyplatili a sme žiadali z DÚ uhradiť, nakoľko už nebolo s čím ich kompenzovať. DÚ nám tieto v máji preplatil.
Mali sme podať vo februári 2012 mesačný výkaz, keďže sme už zamestnancov v stave nemali a na DÚ sme mali už zrušenú evidenciu na DzZČ ?
Mám teraz podať Ročné hlásenie dane za r.2012, keď tam nebolo nič iné iba tieto preplatky, týkajúce sa ešte roku 2011?

Ďakujem.

Prosím, nik mi nevie poradiť? Na DÚ mi povedali, že netreba. Moc sa mi to nevidí.
VÍNO NITRA
26.03.13,09:11
Preplatky, ktoré Vám DÚ zašle na Váš účet, do výkazu nejdú, preto ho nerobíte. Z DÚ je informácia správna.
Fany
26.03.13,09:48
Ďakujem, jedná sa vlastne o zamestnaneckú prémiu za rok 2011, takže asi je to to isté.
Zuzka2510
26.03.13,12:05
Dobrý deň chcem sa opýtať či sa hlásenie podáva do konca marca. ďakujem
Ivana 1511
26.03.13,12:12
do konca apríla
ajka23
26.03.13,12:17
Dobrý deň chcem sa opýtať či sa hlásenie podáva do konca marca. ďakujem

súhlasím s Ivana 1511 i keď oslovená pracovníčka na daňovom úrade mi túto otázku zodpovedať nevedela:-( ale je to tak, tento rok sa termín o mesiac posúva:-)
Maxinka
29.03.13,11:12
Myslím, že Katarína 111 má pravdu. Keď som si prečítala návod na vyplnenie V časti :"Na riadok 8 sa uvádza suma ZP a počet mesiacov, za ktoré vznikol zamestnancovi na zamestnaneckú prémiu nárok za zdaňovacie obdobie, za ktoré zamestnancovi zamestnávateľ vykonal RZ". Tak teda podľa môjho názoru tam má byť ZP, za r. 2012, ktorú mu vyplatím len v r. 2013 a tak to aj urobím.
...ja som to z poučenia tiež tak pochopila...len neviem teda či je to správne....skúsenejší poradíte?
Ďakujem :)
petacuckova
17.04.13,16:20
Dobrý večer. Chcem si ujasniť pár nejasností, aby som to neskôr nemusela opravovať :-)...
1.vytlačila som si rekapituláciu, porovnala s ročným hlásením dane súhrnom... úhrn príjmov mi sedí, suma RZD za rok 2011 vykonané v roku 2012 tiež, bonus aj daň. Keď som však skontrolovala súhrnnú prvú stranu prehľadu s úhrnom príjmov jednotlivých zamestnancov mám tam rozdiel. Ide o sumu príjmov vyplatených zamestnancom inými ZĽ-mi, ktoré doložili potvrdením a ja som im ho zahrnula do príjmov pri RZD... čiže v prílohe je suma pri sčítaní navýšená o dané príjmy od iných...je to tak správne ? Nemusí sedieť súhrnná predná strana "úhrn príjmov" s prílohou ? Ak áno, mám opraviť sumu v súhrne ? ďakujem za odpoveď.


2.v súhrne je zadaný výsledok RZD za rok 2011, ktoré sa robilo v roku 2012, ale v prílohe je výsledok RZD za rok 2012... ako je to s daňovým bonusom ? v súhrne sa nachádza vyplatený DB za rok 2012 plus doplatok z ročného zúčtovania za rok 2011... v prílohe ale mám pri jednotlivých ZC výsledok už z RZD za rok 2012... je to dobre ?

3. Ešte by som sa chcela opýtať na jednu zamestnankyňu... bola na RP, od septembra nastúpila do práce, uplatňovala si DB na dve deti, pri ročnom zúčtovaní za rok 2012 mi doniesla potvrdenie od manžela a ja som zistila, že si uplatňoval DB aj on, o danú sumu 168,24 som jej ponížila preplatok, nakoľko sa jej vracali zaplatené preddavky vo výške 314,65... čiže mala konečný preplatok 146,41... v ročnom hlásení v prílohe u nej figuruje :
v riadku 9 DAŇOVÝ BONUS : 498,48, počet mesiacov 24....je to správne ? myslím si, že by tam mala byť nula, keďže nárok nemá... alebo niečo iné ? poraďte...
petacuckova
18.04.13,14:15
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa bola na RP, od septembra nastúpila do práce, uplatňovala si DB na dve deti, pri ročnom zúčtovaní za rok 2012 mi doniesla potvrdenie od manžela a ja som zistila, že si uplatňoval DB aj on, o danú sumu 168,24 som jej ponížila preplatok, nakoľko sa jej vracali zaplatené preddavky vo výške 314,65... čiže mala konečný preplatok 146,41... v ročnom hlásení v prílohe mám na riadku 9 :daňový bonus 0, počet mesiacov 0... je to správne ? nemal by tam byť zadaný daňový bonus vo výške 168,24 ?
zuzana
19.04.13,08:35
Na riadku 10 sa uvádzajú aj nedoplatky, ktoré sa zamestnancom nezrazili, pretože si neupl.2% z dane?
tigy
19.04.13,09:36
Vo vysvetlivkách k r.10 na druhej strane Hlásenia je, že sa tam uvádza nedoplatok (+) z r.15 RZ alebo preplatok (-) z r. 16 RZ, takže áno.
petacuckova
20.04.13,15:32
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa bola na RP, od septembra nastúpila do práce, uplatňovala si DB na dve deti, pri ročnom zúčtovaní za rok 2012 mi doniesla potvrdenie od manžela a ja som zistila, že si uplatňoval DB aj on, o danú sumu 168,24 som jej ponížila preplatok, nakoľko sa jej vracali zaplatené preddavky vo výške 314,65... čiže mala konečný preplatok 146,41... v ročnom hlásení v prílohe mám na riadku 9 :daňový bonus 0, počet mesiacov 0... je to správne ? nemal by tam byť zadaný daňový bonus vo výške 168,24 ?
Sarlotka
26.04.13,13:50
Dnes som bola zaniesť na DÚ tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012. Bohužiaľ, vrátili mi ho s tým, že mi chýba str. 5 a 6 a moje hlásenie sa bude považovať za neúplné. Mám si ich vraj vytlačiť a priložiť čisté iba s DIČ-om. Máte niekto znalosť o takýchto stranách?? Originálne tlačivo má 4 strany. Na stránke DÚ má tiež iba 4 strany. V aplikácii E-dane mi tlačí iba 4 strany. Dúfam, že sa podáva hlásenie do konca apríla.

Dobrý deň,

keď strana 4 nie je vyplnená má sa odovzdávať, len prázdna s DIC však to nejde ani vytlačiť? ani odoslat elektronicky ...

Ďakujem
Ivenka
29.04.13,13:57
Ahojte...a na strane 2, tabuľka A B C uvádzam údaje už toho ročné ? Čiže to sú mesačné prehľady ?
Chápem to správne alebo je to opäť údaj z roku 2011....
wirgi
29.04.13,18:23
Ahojte...a na strane 2, tabuľka A B C uvádzam údaje už toho ročné ? Čiže to sú mesačné prehľady ?
Chápem to správne alebo je to opäť údaj z roku 2011....

údaje z mesačných prehľadov za rok 2012