Marekq
27.01.13,12:40
Plánujem pozastaviť živnosť na 6 mesiacov a v podnikaní bude pokračovať manželka, ktorá si spraví novú živnosť. Bude pokračovať v mojom obchode. Ako prepíšem dočasne tovar, ktorý mám na sklade? Účtujem v programe Alfa a nie som platca DPH. Po pol roku sa chcem znova vrátiť k pôvodnej živnosti. Pre manželku vytvorím v programe Alfa novú firmu, ale čo s tovarom?
pavol54
27.01.13,12:00
PREDAŤ
Marekq
27.01.13,12:02
Myslíte mojej manželke? :))))
linko1
27.01.13,12:08
tak tak manželke...
veronikasad
27.01.13,12:14
Plánujem pozastaviť živnosť na 6 mesiacov a v podnikaní bude pokračovať manželka, ktorá si spraví novú živnosť. Bude pokračovať v mojom obchode. Ako prepíšem dočasne tovar, ktorý mám na sklade? Účtujem v programe Alfa a nie som platca DPH. Po pol roku sa chcem znova vrátiť k pôvodnej živnosti. Pre manželku vytvorím v programe Alfa novú firmu, ale čo s tovarom?
K akému dátumu pozastavuješ živnosť ? Vystav manželke faktúru, ktorú ti uhradí v hotovosti, ak máš ešte aktívnu ERP, alebo ako platbu na účet. Faktúru za tovar cez príj.pokl.doklad nie je možné uhradiť.
pavol54
27.01.13,12:29
Plánujem pozastaviť živnosť na 6 mesiacov a v podnikaní bude pokračovať manželka, ktorá si spraví novú živnosť. Bude pokračovať v mojom obchode. Ako prepíšem dočasne tovar, ktorý mám na sklade? Účtujem v programe Alfa a nie som platca DPH. Po pol roku sa chcem znova vrátiť k pôvodnej živnosti. Pre manželku vytvorím v programe Alfa novú firmu, ale čo s tovarom? účtovníctvo nepozná ani manželku ani deti ani RČ, POZNÁ LEN IČO