2009
27.01.13,15:28
Toto rozhodnutie je pre mňa ťažká voľba. Stručne. Dostala som výpoveď koncom roka. Bola stiahnutá lebo... Teraz mám taký teror, že to už psychicky nezvládam. Výpoveď priamo nadriadenému dať nemôžem. Neposunul by ju ďalej. Nikdy by som si nemyslela, že položím túto otázku. Ako obísť šéfa. Nevládzem už. Všetko ostatné budem riešiť neskôr chcem iba dať výpoveď čo by začala bežala od 1.2
blavaciko
27.01.13,14:30
staci poslat postou na adresu sidla zamestnavatela a nechat si podaci listok, alebo mat podpis svedka o odmietnuti prijatia vypovede...


co znamena ze vypoved, ktoru si dostala bola stiahnuta? (mozno ti bezi vypovedna lehota ani o tom nevies...)
JankaO
27.01.13,14:38
Výpoveď je jednostranný úkon bez ohľadu na to, či druhá strana s tým súhlasí. Výpoveď treba poslať poštou do vlastných rúk štatutárnemu zástupcovi, prípadne jemu poverenej osobe (spravidla tomu, s kým je pracovná zmluva podpisovaná). Zásielka je doručená buď prevzatím adresátom alebo dňom, kedy ju adresát odmietne, prípadne, keď sa vráti ako nedoručená. Od tohto dňa nastávajú účinky výpovede.
veronikasad
27.01.13,14:41
Toto rozhodnutie je pre mňa ťažká voľba. Stručne. Dostala som výpoveď koncom roka. Bola stiahnutá lebo... Teraz mám taký teror, že to už psychicky nezvládam. Výpoveď priamo nadriadenému dať nemôžem. Neposunul by ju ďalej. Nikdy by som si nemyslela, že položím túto otázku. Ako obísť šéfa. Nevládzem už. Všetko ostatné budem riešiť neskôr chcem iba dať výpoveď čo by začala bežala od 1.2
Ak robíš vo firme kde máte sekretárku, odovzdaj výpoveď jej (daj si potvrdiť kopiu). Môžeš ju poslať aj poštou (doporučene s doručenkou) , ale tam riskuješ, že firma poštu do konca mesiaca januára nepreberie a výpovedná doba ti začne plynúť až od 1.3.2013
2009
27.01.13,14:50
Výpovedná lehota mi nebeží. Bolo to o inom. Výpoved som dostala pri hromadnom prepúšťaní bez vedomosti šéfa sekcie čo vlastne v reál robím. Nejde o to čo je to. Už dávno ľutujem, že som sa dala presvedčiť ostať. Je to komplikované na vysvetlovanie.Otázka znie ako to spraviť aby moja výpoveď šla oficiálne nie vydieraním.
veronikasad
27.01.13,14:52
Výpovedná lehota mi nebeží. Bolo to o inom. Výpoved som dostala pri hromadnom prepúšťaní bez vedomosti šéfa sekcie čo vlastne v reál robím. Nejde o to čo je to. Už dávno ľutujem, že som sa dala presvedčiť ostať. Je to komplikované na vysvetlovanie.Otázka znie ako to spraviť aby moja výpoveď šla oficiálne nie vydieraním.
Postup som ti napísala v predch.príspevku. Ak však výpoveď budeš dávať ty, stratíš nárok na odstupné.
2009
27.01.13,14:58
čo podateľňa? Dá sa to?
veronikasad
27.01.13,15:00
čo podateľňa? Dá sa to?
Samozrejme, ak máte podatelňu, výpoveď patrí tam. nezabudni si dať potvrdiť kopiu. Neviem prečo by ju mal preberať tvoj nadriadený (iba ak by ste to mali v nejakej osobitnej smernici).
2009
27.01.13,15:05
Samozrejme, ak máte podatelňu, výpoveď patrí tam. nezabudni si dať potvrdiť kopiu. Neviem prečo by ju mal preberať tvoj nadriadený (iba ak by ste to mali v nejakej osobitnej smernici).
Skúsim to. Toto je číre zúfalstvo. Dva mesiace to snáď prežijem
blavaciko
27.01.13,17:59
akym sposobom ti "stiahli" vypoved?
Pokial mas od nich stale ten papier, ze si ju dostala, vypovedna lehota ti bezi...
Ibaze by si podpisala po tom nejaku novu dohodu o neukonceni pracovneho pomeru alebo pod.