VLADIS007
27.01.13,21:19
Ahojte,
poprosil by som Vas o rady. Chcel by som si otvorit taku mensiu budku na predaj suvenirov. Budka patri jednej statnej organizacie a z toho dovodu nie je mozne oficialne spisat zmluvu o prenajme, pretoze by bolo treba vykonat nastenkovy tender a tym padom by bola sanca,ze ziskam tuto budku velmi mala. Vedenie suhlasi, ze mi poskytne budku len treba to nejako "zlegalizovat". Preto sa Vas pytam,ci by bolo mozne spisat zmluvu o spolupraci,v ktorej sa bude uvadzat,ze organizacia mi poskytne priestor a na oplatku im budem financne prispievat. Je to mozne?
Dalej by som sa chcel spytat ako to vsetko zriadit, resp. co vsetko nato potrebujem? Nechcel by som to ako prevadzku ale skor ako nejaky stanok,ktory bude otvoreni pocas sezony (leto)+ popripade pocas roka len cez vikendy. V budke sa nenachadza voda ani wc. Ohladom polovenia na wc by som od organizacie mal.

Dakujem velmi pekne
blavaciko
28.01.13,04:52
Ahojte,
poprosil by som Vas o rady. Chcel by som si otvorit taku mensiu budku na predaj suvenirov. Budka patri jednej statnej organizacie a z toho dovodu nie je mozne oficialne spisat zmluvu o prenajme, pretoze by bolo treba vykonat nastenkovy tender a tym padom by bola sanca,ze ziskam tuto budku velmi mala. Vedenie suhlasi, ze mi poskytne budku len treba to nejako "zlegalizovat". Preto sa Vas pytam,ci by bolo mozne spisat zmluvu o spolupraci,v ktorej sa bude uvadzat,ze organizacia mi poskytne priestor a na oplatku im budem financne prispievat. Je to mozne? Áno, je to možné. Tento typ zmluvy už existuje a zákon ju pozná pod názvom Nájomná zmluva. Verejne obstaravania niekedy majú aj svoj význam. Ak je malá šanca, že by si ju získal ty, znamená to, že iný ponúka viac peňazí???
Dalej by som sa chcel spytat ako to vsetko zriadit, resp. co vsetko nato potrebujem ?Potrebuješ všetko to, čo aj ostatné prevádzky. Živnosť, kasu, hygienu... Nechcel by som to ako prevadzku ale skor ako nejaky stanok,ktory bude otvoreni pocas sezony (leto)+ popripade pocas roka len cez vikendy.Toto nie je dôležité, otváracie hodiny treba oznámiť/dať schváliť obecnému úradu podľa VZN. V budke sa nenachadza voda ani wc. Ohladom polovenia na wc by som od organizacie mal.

Dakujem velmi pekne
v texte