biaaa
02.03.06,06:32
Zdravim všetkých,

chcem sa spýtať ako je to s tým, ked podnikatel nechce viest úctovníctvo??? Ako sa to da vyriesit? Kde sa treba ohlasit?
Dada
02.03.06,05:36
Aký podnikateľ, aké účtovníctvo?
mysimis
02.03.06,06:00
Ak chceš odpoveď musíš dať viac informácií.
Zita5
02.03.06,06:19
Zdravim všetkých,

chcem sa spýtať ako je to s tým, ked podnikatel nechce viest úctovníctvo??? Ako sa to da vyriesit? Kde sa treba ohlasit?


Prečo nechce viesť účtovníctvo , máš na mysli , že činnosť je povolená a uvedená na ŽL a chce ju zrušiť ?

Treba zájst na ŽU a odhlásiť činnosť.


Inak otázku treba rozšíriť , lebo nejasná otázka = nejasná odpoveď;)
biaaa
02.03.06,07:29
No, totiz cital som taky clanok v sme - neviem ci sa to tykalo ohl. paus. dane - ale bolo tam pisane ze za nejakych podmienok sa to viest nemusi - tie podmienky tam neboli.
Zita5
02.03.06,07:32
No, totiz cital som taky clanok v sme - neviem ci sa to tykalo ohl. paus. dane - ale bolo tam pisane ze za nejakych podmienok sa to viest nemusi - tie podmienky tam neboli.

Tak už vieme , že sa jedná o uplatňovanie paušálnych výdavkov no hurá .... .:p Takže teraz doplň , kedy si začal podnikať , podával si už za rok 2004 DP ? Pokiaľ áno , uplatňoval si preukázateľné výdavky ?Vykazoval si Vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2005 nejaké zásoby , HM,pohľadávky, záväzky ? Lebo uplatnenie týchto výdavkov sa odvíja od toho .
biaaa
02.03.06,07:37
no zivnost vlastne este ani nieje teraz ju ale ohlasim (v marci)
Zita5
02.03.06,07:42
no zivnost vlastne este ani nieje teraz ju ale ohlasim (v marci)

O akú živnosť sa bude jednať o remeselnú ?
lokok
02.03.06,07:45
Tak už vieme , že sa jedná o uplatňovanie paušálnych výdavkov no hurá .... .:p Takže teraz doplň , kedy si začal podnikať , podával si už za rok 2004 DP ? Pokiaľ áno , uplatňoval si preukázateľné výdavky ?Vykazoval si Vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2005 nejaké zásoby , HM,pohľadávky, záväzky ? Lebo uplatnenie týchto výdavkov sa odvíja od toho .

chcem sa opytat, ako tie otazky spolu suvisia. To znamena, ak som uplatnovala za rok 2004 paušalne vydavky, co to pre mna znamena tento rok.
alebo ak som viedla JU, ciže prijem minus výdaje, a teraz chcem uplatnit paušalne vydavky.

Ak mi zakaznik doniesol iba doklady za tento rok a ja neviem co bolo v roku 2004, ako vykazoval náklady v JU, musim sa pytat na to?
biaaa
02.03.06,07:45
sú to výlučne volné živnosti
Heleč
02.03.06,07:49
A chceš si uplatňovať paušálne výdavky? no a v marci 2006?
Prečo to riešiš teraz, veď máš čas do konca roka a uvidíš aké budeš mať náklady a čo bude výhodnejšie
biaaa
02.03.06,07:53
aha - a este kedy je ktora moznost lepsia???