vtei
28.01.13,12:09
Prosím Vás o názor a radu - neviem čo s tým a nepáči sa mi návrh riešenia našej personalistky.
Od 17.12.2012 som bola PN do 21.12. vrátane - t.j. 5 dní pondelok-piatok. Potom bol víkend. Po víkende 3 vianočné sviatky (pondelok-streda). A od štvrtka sme mali zamestnávateľom dlho plánovanú hromadnú (celozávodnú) dovolenku až do 7.1.2013 (t.j. za predmetný december som mala do konca dec. ešte 3 dni dovolenku)!! Ja som podľa správnosti mala zamestnávateľovi oznámiť ukončenie PN-ky. ALE - nakoľko už nebolo komu, tak som neoznámila :-( - až svojím prvým príchodom do práce - t.j. 7.1.2013 som priniesla papier o ukončení. Personalista ale predpokladal, že keď som sa neozvala, že budem mať PN-ku do konca roka. V tom duchu som dostala aj mzdu za december atď. Tento problém mi navrhol ako najschodnejšie vyriešiť požiadaním lekára o úpravu PN-ky - to sa nestalo. Potom teda povedal, že on to nejako urobí... Keď som sa ho spýtala v piatok, tak mi povedal, že to vraj nechá tak, že sa snáď na to nepríde a že budem mať o 3 dni viac dovolenky (ktorú som už aj tak v decembrovom mesačnom výkaze vykázala), a že by musel kvôli tomu prerábať aj nejaké celoročné tlačivá, ktoré s tým súvisia (tomu nerozumiem, nie som mzdár.) Ale rozumiem tomu, že to takto asi nechcem - nebudem žiť s pocitom, že odo mňa niekto kvôli trom nepodloženým 3 dňom bude vymáhať nejaké dávky s penálmi... ČI ? Čo robiť?
mmeennoo
29.01.13,10:45
Pochopím, že ak doklady neboli odovzdané personalistovi, tak zúčtované bolo niečo, na čo nevznikol právny nárok. Nepochopím ale, ako môže niekto vyhlásiť, že citujem: "nechá tak, že sa snáď na to nepríde" - veď už sa preboha prišlo na to, že na sviatky bola zaplatená náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, hoci možno patrila náhrada za neodpracovaný sviatok, (nepoznám aký máš rozpis zmien), a potom medzi sviatkami a novým rokom patrila dovolenka. Neviem ako to chce riešiť na evidenčnom liste dôchodkového zabezpečenia, prípadne ako to chce riešiť s výškou odvodov? Podľa mňa to treba uviesť na správnu mieru - opravné výkazy, apod.
DanielaSL
29.01.13,10:56
A takíto v dnešnej dobe majú takú zodpovednú prácu? :eek: