genko
28.01.13,13:53
Ahojte, ja tiez mam obdobny dotaz. Momentalne som HPP a SZCO na Slovensku sucasne. Zo SZCO platim len do ZP, do socialnej nemam povinnost. Mam ponuku zamestnat sa na HPP v spol. s hlavnym sidlom v CR, ale miestom vykonu prace bude SR. Pracovny pomer a vsetky pracovno-pravne nalezitosti vratane odvodov sa budu riadit ceskou legislativou. Jednalo by sa o prac. pomer na dobu urcitu - cca od aprila, maja do konca oktobra.
Musim pritom pozastavit SZCO na Slovensku a dat vypoved z HPP na Slovensku. Je mozne, ze medzi datumom ukoncenia HPP na SK a zacatim PP v CR mi vznikne par tyzdnove okno a budem sa sa musiet registrovat na urade prace. Moja otazka: Ako to bude u mna vyzerat s narokom na matersku, ak by som sa po ukonceni HPP v CR (od novembra 2013) sla zaevidovat na SR na urad prace? Momentalne pracujem na HPP nepretrzite od augusta 2009. Myslite, ze by bolo pocas prace v Cechach pre mna vyhodne byt DNP z maxima a platit to do socpoist na SK? Alebo az potom, ked HPP v CR realne ukoncim a budem evidovana na UP na SK? je to strasne zamotane a ak by som si mala tymi Cechami skomplikovat pripadny narok na matersku na Slovensku, asi by som z toho HPP na SK ani nedavala vypoved ... Rozhodnut sa musim do konca januara. Dakujem za skoru odpoved a pripadne najvhodnejsie riesenie .... uf