ELLISSA1
28.01.13,14:17
auto majetkom sro odpísané - k si chcem odkúpiť do osobného vlastníctva ako konateľ, podľa čoho mám určiť cenu, keď auto je dávno po odpise?

ďakujem za odpoveď :)
a_je_to
30.01.13,19:27
Zisti si cenu auta porovnateľnej kvality v dvoch troch autobazároch. Požiadaj o leasingovú ponuku, že si to chceš premyslieť, na mieste ti ju vytlačia. Tam bude aj cena istiny. Zaďakuj, odíď a máš dostačujúco dokladovanú reprodukčnú cenu /nie všeobecnú hodnotu/. Ešte si zisti, že keby si chcela za svoje auto dostať takú cenu, koľko by autobazár žiadal odmenu za predaj. O túto čiastku môžeš znížiť tú prvú cenu istiny a máš spravodlivú cenu pre odkúpenie auta zo svojej s.r.o.
ELLISSA1
31.01.13,13:05
ahoj, ďakujem za odpoveď. Auto si chcem prepísať na seba, nechcem ho predávať, čiže ak by som si ho teoreticky za symbolickú cenu chcela predať vlastne sama sebe (PO - súkromnej osobe) , bude DÚ namietať na túto cenu? lebo som to nikde nenašla, nejaké morálne opotrebovanie a pod nemôžem využiť? :)
KEJKA
31.01.13,14:57
môžeš využiť všetko, ale cena by mala byť primeraná. Ty a tvoja sro nie je to isté.
A ak za symbolickú cenu nie si ochotná to auto predať napr. mne, nemáš právo ho predávať ani sebe.
Kto ti to napadne, ťažko povedať, takéto obchody sa riešia len v prípade zahraničných prepojených osôb, pokiaľ viem.
Ešte by to mohli napadnúť z hľadiska DPH, ale ak sro nie je platiteľom, tak nič.