erickoj1
28.01.13,15:43
ale zatiaľ som nedostala žiadnu odpoveď z Bratislavy.Som na tom dosť biedne,nakoľko už druhý rok nedostávam ani cent a som na úkor mojej rodiny.Len lieky ma stoja mesačne okolo 60 ečiek.Chcela by som vedieť kde mám požiadať o preddavok ID a do koľkých dní mi možu vyhovieť.:mee:
veronikasad
28.01.13,14:46
Info dôchodky 0800 123 123

Sociálna poisťovňa urýchlila vybavenie žiadostí o dôchodok

28.01.2013
O viac ako polovicu skrátila Sociálna poisťovňa v roku 2012 priemernú lehotu na vybavenie žiadostí o dôchodok. Kým v roku 2011 museli žiadatelia o niektorý z druhov dôchodkov čakať na vybavenie priemerne 55 dní, v roku 2012 to bolo len 27 dní.
Sociálna poisťovňa tak pokračuje v trende skracovania priemerných lehôt na vybavenie žiadosti o dôchodok. V roku 2010 museli žiadatelia čakať v priemer až 66 dní.
Pri zahraničných dôchodkoch dochádza tiež k výraznému skráteniu lehoty na vybavenie. Kým v roku 2011 čakali žiadatelia o zahraničný dôchodok v priemere 94 dní, v minulom roku to bolo 58 dní. Ešte v roku 2010 bola pritom priemerná lehota na vybavenie zahraničného dôchodku 133 dní.
V roku 2012 bolo do Sociálnej poisťovne doručených celkom 104 337 žiadostí o dôchodok.
kopretinka
28.01.13,14:49
máš priznaný ID a nevyplácajú ti ho? :eek:.......alebo som to nempochopila,či?
erickoj1
28.01.13,15:50
Ďakujem za pozitívnu odpoveď,a určite tých 27 dní je pracovných,takže možem očakávať už aj tento týždeň na dobrú správu.
erickoj1
28.01.13,15:54
Možno ja som to zle vysvetlila,ono mi to bolo priznané u nás ,ale musia v Blave uznať a poslať invalidný výmer ,že koľko mi budú vyplácať a ktorého dňa v mesiaci.Sory!!!
veronikasad
28.01.13,18:13
Možno ja som to zle vysvetlila,ono mi to bolo priznané u nás ,ale musia v Blave uznať a poslať invalidný výmer ,že koľko mi budú vyplácať a ktorého dňa v mesiaci.Sory!!!
Zavolaj si na číslo, ktoré som priložila. Ak nadiktuješ svoje rodné číslo, povedia ti v akom štádiu je vybavenie tvojho ID. Keď povieš že si bez prostriedkov, vybavia ti ho prednostne.
lola23
05.03.13,14:30
Ahojky,aj ja som bola uznana invalidnou od 11.12.2012 aj ked to odchadzalo az 4.2 2013,minuly tyzden v piatok mi prisiel papier ze mojej ziadosti nemozu v danej lehote vyhoviet nakolko nemam na slovensku potrebny poced odpracovanych rokou takze poslali nejake tlacivvo do CR kde som chodila aj na strednu.Mam len 23 rokou,invalidna som na 45% na slovensku mam odpracovanych asi len okolo 250 dni,v cechach mam 11 mesiacou strednu skolu a pracu v bare 275 dni.Viete mi prosim poradit alebo povedat ci vobec nejake peniaze budem poberat? Taktiez zijem na ukor rodiny a velmi ma to trapy ze nemozem ist do prace,bojim sa ze mi nepriznaju vobec nic:mee:
Mila123
05.03.13,14:32
Ahojky,aj ja som bola uznana invalidnou od 11.12.2012 aj ked to odchadzalo az 4.2 2013,minuly tyzden v piatok mi prisiel papier ze mojej ziadosti nemozu v danej lehote vyhoviet nakolko nemam na slovensku potrebny poced odpracovanych rokou takze poslali nejake tlacivvo do CR kde som chodila aj na strednu.Mam len 23 rokou,invalidna som na 45% na slovensku mam odpracovanych asi len okolo 250 dni,v cechach mam 11 mesiacou strednu skolu a pracu v bare 275 dni.Viete mi prosim poradit alebo povedat ci vobec nejake peniaze budem poberat? Taktiez zijem na ukor rodiny a velmi ma to trapy ze nemozem ist do prace,bojim sa ze mi nepriznaju vobec nic:mee:

máš pocit, že ti niekto odpovie skôr, keď zadávaš duplované otázky????
už tu na porade boli x- krát riešené....
zalistuj a potom sa opýtaj....
máš možnosti podľa zákona č. 461/2003 z.z. v pl. znení na doplatok na poistenie, aby ti vznikol nárok na ID
veronikasad
05.03.13,14:35
Ahojky,aj ja som bola uznana invalidnou od 11.12.2012 aj ked to odchadzalo az 4.2 2013,minuly tyzden v piatok mi prisiel papier ze mojej ziadosti nemozu v danej lehote vyhoviet nakolko nemam na slovensku potrebny poced odpracovanych rokou takze poslali nejake tlacivvo do CR kde som chodila aj na strednu.Mam len 23 rokou,invalidna som na 45% na slovensku mam odpracovanych asi len okolo 250 dni,v cechach mam 11 mesiacou strednu skolu a pracu v bare 275 dni.Viete mi prosim poradit alebo povedat ci vobec nejake peniaze budem poberat? Taktiez zijem na ukor rodiny a velmi ma to trapy ze nemozem ist do prace,bojim sa ze mi nepriznaju vobec nic:mee:
Nestálo by za úvahu doplatiť si chýbajúce dni dôch.poistenia na Slovensku ? Do veku 24 rokov potrebuješ jeden rok poistenia. Neinformovala si sa v SP na túto možnosť ? Ak ti z ČR poistenie neuznajú, na budúci rok (po dovršení veku 24 rokov), už budeš potrebovať dva roky dôch.poistenia.

§ 72
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2013-a.html#hore)

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.
lola23
05.03.13,14:43
ake duplovane otazky?pripojila som sa k teme,prepac ze som si to vobec dovolila som tu nova aj tak dakujem za radu ale nemusis hned tak na kazdeho vyletiet inac na toto forum nik nevkroci
lola23
05.03.13,14:43
dakujem velmi pekne za radu :)
veronikasad
05.03.13,14:45
ake duplovane otazky?pripojila som sa k teme,prepac ze som si to vobec dovolila som tu nova aj tak dakujem za radu ale nemusis hned tak na kazdeho vyletiet inac na toto forum nik nevkroci
lola23, klídek. Porada je forum, kde si radíme navzájom. A vkročí sem - napriek tvojej poznámke - ešte veľa ľudí, lebo toľko odborných rád zadarmo nikde inde nedostanú.

Rovnaký príspevok si zadala do dvoch tém, skús si prečítať etiketu Porady, ktorú nájdeš na hornej lište.