vevsz
28.01.13,19:21
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako SZČO som pracovala v roku 2012 na TPP asi tri mesiace, chcem sa opýtať ak mi daňový úrad bude vracať nejaké peniaze ? Stačí ak si teda spravím daňové priznanie ? Alebo k tomu treba niečo navyše ?

Ďalej sa chcem opýtať ak som za rok 2012 platila 82 EUR do ZP ako preddavky, bude mi s toho niečo vrátené ? Mám o to požiadať alebo mi to zúčtujú ony a vrátia ? Nechcela by som o to prísť. Ako si môžem vypočítať sumu ktorú mi majú vrátiť ?

Ďakujem hrozne krásne tomu kto mi bude odpovedať :) :---
veronikasad
28.01.13,18:56
Podávaš DP typu B, do ktorého zahrnieš príjmy zo zamestnania aj príjmy zo živnosti. Prílohou DP je Potvrdenie o zdanitelných príjmoch od zamestnávatela + účtovné výkazy pre JU, ak budeš viesť účtovníctvo.
Po podaní DP bude prísl. zdr.poisťovňa robiť ročné zúčtovanie zdr.poistenia. Zaplatené preddavky ti započítajú. Ak bude suma poistného z vymeriavacieho základu za rok 2012 nižšia ako zaplatené preddavky, rozdiel ti zdr.poisťovňa vráti (po zdanení). Sumu si počítať nemusíš, príp. ti ju tvoja účtovníčka potom čo dostaneš vyúčtovanie skontroluje.
vevsz
28.01.13,19:13
Ďakujem za super radu :) už budem lepšie spať :D