marekrbk
28.01.13,19:49
Zacal som pracovat pre firmu Rohrer group minuli rok,vsetko prebiehalo v poriadku ked som podpisoval zmluvu mal som narok na diety hodinovu mzdu ,firemne auto ,ubytovanie.Cestujem domov vzdy po 30dnoch na 4dni ,problem je ze tento rok prestavaju preplacat diety a chcu nam poskytnut stravu cize sa mi vyrazne znizi plat .Podla pracovne zmluvy je to obtiaznost prace 2, ale podla potrvrdenia lekara je to 4 .Robim s ropnymi produktmi.Chcem okamzite ukoncit pracovnu zmluvu viete m poradit naco sa mam vyhovorit . Plat som mal 2000 teraz podla novych internych smernic ktore samozrejme nepodpisujem ma byt plat 1200eur .Nechcem sa snimi natahovat .Neda sa urcitym sposobom ratit vypovedna lehota? este som vypoved nepodal.
veronikasad
28.01.13,18:51
Aké miesto výkonu práce máš v pracovnej zmluve ? Plat 2000€ je vrátane stravného ?
marekrbk
28.01.13,18:53
miesto vykonu prace na slovensku s vyslanim do zahranicia,je to vratane stravneho
veronikasad
28.01.13,18:58
miesto vykonu prace na slovensku s vyslanim do zahranicia,je to vratane stravneho
Napíš ako máš definované miesto výkonu práce v prac.zmluve. Zrejme to vám chú zmeniť dodatkom k pracovnej zmluve.
marekrbk
28.01.13,19:19
miesto vykonu prace Zilina s moznostou vyslania na dlhodobe sluzobne cesty Rakusko ,nemecko,Holandsko
marekrbk
28.01.13,19:22
mozem sa voci tomu ohradit ? napr ze sa mi znizil plat popripade ze mi nevyhovuje dodatok k zmluve ak k tomu dojde? teraz vykonavam pracu v nemecku
veronikasad
28.01.13,19:24
miesto vykonu prace Zilina s moznostou vyslania na dlhodobe sluzobne cesty Rakusko ,nemecko,Holandsko
Pri takejto pracovnej zmluve máš nárok na diety.

Čo je uvedené v tom dodatku, ktorý ti chceli dať podpísať ?
marekrbk
28.01.13,19:32
zatial neoficialne ,lebo oficialne to ma byt az od 1.2 .2012 ,budu nam poskytovat stravu firma ,cize vieme ze vydokladuju si to posvojom mna pripravia o 837 eur mesacne- 31eur denne x pocet dni kolko som tu
veronikasad
28.01.13,19:36
zatial neoficialne ,lebo oficialne to ma byt az od 1.2 .2012 ,budu nam poskytovat stravu firma ,cize vieme ze vydokladuju si to posvojom mna pripravia o 837 eur mesacne- 31eur denne x pocet dni kolko som tu
Bez podpísaného dodatku ti nemôžu prestať vyplácať diety. Ak však podpíšeš dodatok, že miesto výkonu práce bude v zahraničí, zamestnávatel je povinný zabezpečiť stravovanie v zmysle Zákonníka práce. Nárok na diety vtedy zaniká.

V prvom príspevku si sa pýtal aj na výpoveď. Ak výpoveď osobne doručíš zamestnávatelovi, výpovedná doba začne plynúť od 1.2.2013 a končí uplynutím výpovednej doby. Pri zaslaní poštou (doporučene s doručenkou), ak ju zamestnávatel na pošte nepreberie do 31.1.2013, výpovedná doba začne plynúť až od 1.3.2013
ivka70
28.01.13,19:44
V podstate im moze nevyplacat diety, ak im zabezpecia na sluzobnej ceste celodennu stravu.
A je fakt, ze ranajky + obed + vecera mozu firmu vyjst lacnejsie ako celodenne diety.
Na to nepotrebuju ziadnu zmenu zmluvy.

Ale nerozumiem, ako moze niekto pocitat diety ako sucast mzdy.
Diety sluzia na to, aby sa mal clovek za co na CS stravovat ....
marekrbk
28.01.13,19:46
ked robim s ropnymi produktami ,mozem poziadat o vypoved ,napr ze mi to skodi ,alebo tym ze sa mi znizil plat, tak z rodinnych dovodou okamzite ? Nechcem aby ziadali narok za stratu,vezmu mi vyplatu popripade sankcie ...ked oddidem napr hned.
veronikasad
28.01.13,19:56
ked robim s ropnymi produktami ,mozem poziadat o vypoved ,napr ze mi to skodi ,alebo tym ze sa mi znizil plat, tak z rodinnych dovodou okamzite ? Nechcem aby ziadali narok za stratu,vezmu mi vyplatu popripade sankcie ...ked oddidem napr hned.
Myslím, že na okamžité skončenie prac.pomeru nemáš dôvod. Ak podáš výpoveď a nedodržíš výpovednú dobu, zamestnávatel si môže uplatniť náhradu príjmu, ak to máš dohodnuté v pracovnej zmluve.

Nepodpisuj žiadny dodatok k pracovnej zmluve.
veronikasad
28.01.13,19:57
Ako súčasť mzdy to zrejme nebude, len sú vyplácané spolu s mzdou.
ivka70
28.01.13,19:59
Ale autor to tak opisuje, ze bude mat mzdu nizsiu o 831 EUR, co zasa az taka pravda nie je :)
wagner
28.01.13,20:00
zatial neoficialne ,lebo oficialne to ma byt az od 1.2 .2012 ,budu nam poskytovat stravu firma ,cize vieme ze vydokladuju si to posvojom mna pripravia o 837 eur mesacne- 31eur denne x pocet dni kolko som tu
Pokiaľ Ti poskytnú stravu tri krát denne, tak neviem prečo protestuješ.Oni Ťa o nič neoberú, jesť dostaneš. Či Ty si nejedol tri krát denne? Alebo si si nosil stravu na celý mesiac so sebou a peniaze si si odložil, neminul si a tým si mal vyšší príjem? Myslím si, že asi v tomto bude problém - pretože takto budeš mať o stravu postarané a nič neušetríš. Ale to nie je dôvod na výpoveď. Viem, že Teba strava nestála 31 €, preto chceš odísť? Tak odíď, ale daj normálne výpoveď, alebo sa dohodni ústne na okamžitom skončení pracovného pomeru. A netvrď tu, že Ťa pripravia o peniaze. Akurát nebudeš mať diéty, ale stravu.
ivka70
28.01.13,20:01
ked robim s ropnymi produktami ,mozem poziadat o vypoved ,napr ze mi to skodi ,alebo tym ze sa mi znizil plat, tak z rodinnych dovodou okamzite ? Nechcem aby ziadali narok za stratu,vezmu mi vyplatu popripade sankcie ...ked oddidem napr hned.

Tebe sa ziadny plat neznizi, diety nie su plat .....
Ak by si nemohol pracovat s ropnymi produktami, musel by si mat posudok od odborneho lekara, ze tato praca nie je pre teba zo zdr. dovodov vhodna. Potom mozes poziadat o preradenie na ine vhodne miesto a ak nebude, mozes skoncit PP. Inak ti ostava len standardna vypoved, ak teda mas inu pracu, lepsie platenu .....
marekrbk
28.01.13,20:26
Samozrejme je stale vela pracovnych moznosti ,viem co su diety ,ale pokial sa stravujem sam, mam prehlad nad mojou stravou ,kedze sucet mzdy a diet robi dovod preco som tu chcel pracovat a politika firmy sa zmenila ,stratil som zaujem o tuto pracu.Co sa tyka prace vonku firma neponuka pracovne miesta na slovensku ,ale vysie menovanych krajinach ako som uviedol
marekrbk
28.01.13,20:45
Niesom ovca a chcem vypoved ,lebo viem kolko potrebujem .pokial mi moze niekto poradit ako napisat vypoved ktora sa da pouzit k rychlemu ukonceniu pracovneho pomeru napiste mi email na marekrbk@centrum.sk
Dakujem
marekrbk
28.01.13,20:48
ked mi daju stravu a vezmu prachy ledva zarobim 1200eur a nehovorim otom ze som tu cely mesiac a doma som 3dni po 30dnoch.Toto neni zivot za tie prachy co mam zarabat ....
veronikasad
28.01.13,20:49
Niesom ovca a chcem vypoved ,lebo viem kolko potrebujem .pokial mi moze niekto poradit ako napisat vypoved ktora sa da pouzit k rychlemu ukonceniu pracovneho pomeru napiste mi email na marekrbk@centrum.sk
Dakujem
Rýchle ukončenie prac.pomeru je len dohodou a s tým musí súhlasiť zamestnávatel. Inak je potrebné doručiť zamestnávatelovi výpoveď, ako som písala v predch.príspevkoch. Ak nedodržíš výpovednú dobu, zmestnávatel má nárok na náhradu príjmu (ak to máš dohodnuté v pracovnej zmluve).

Nemusíš byť ovca, ale aj pre teba platí Zákonník práce - rovnako ako pre zamestnávatela.