PATWIST
28.01.13,19:57
Kúpil som si bezdrôtovú myš k PC s tým že v nej budem používať nabíjateľné batérie, no keď som kúpil nab. batérie (konkrétne tieto: http://www.sitech.co.nz/images/462-R2UAA.jpg) zistil som že sú o 0,5-1mm väčšie (hrúbka, výška) ako klasické.
Fotografia v porovnaní s klasickými batériami (vpravo je väčšia): http://i50.tinypic.com/24pxuls.jpg

podotýkam že obe sú 2100 mAh, 1,2V označenie AA

Nechápem prečo dávajú výrobci batérií rovnaké označenie keď potom kupujúci nemôže napasovať batériu do spotrebiča... alebo prečo má výrobok malý priestor na batérie?

Mám skúsiť ísť vrátiť myš do predajne? pretože ak kúpim ďalšie batérie a rozbalým ich zas ich nemôžem vrátiť


Takýto problém sa môže vyskútnúť snáď iba mne :confused:

Vopred vďaka za odpovede ;)
newmi
29.01.13,09:31
a aka to je mys, typ, vyrobca?
allgreen
29.01.13,09:46
a obyčajne ti tam pasujú? myslím nenabíjacie, ja som len tak zo srandy premeral dlzku na nabijacej aj obyč. a sú rovnaké
sthruska
29.01.13,10:51
Veď choď reklamovať akumulátory. Vôbec nevadí, že sú otvorené. A zober so sebou aj myš s batériami. Sú označené ako veľkosť AA, čo zjavne nie sú.
PATWIST
29.01.13,18:39
newmi: Genius Navigator 905BT (http://mysi.heureka.sk/genius-navigator-905bt/specifikace/)
jnovota: Zrejme bude chyba u výrobcov batérií (zlé označenia) :mad:
allgreen: Obyčajné pasujú
sthruska: Vďaka za tip, ale z batérií som už na stranách zoškrabal na stranách fóliu, či to nepomôže) ale mama ich využije v inom spotrebiči, ale zrejme by uznali reklamáciu

Inak som si požičal od bratranca nabíjateľné batérie a tie tam sedia, akurát že už ich nemajú v predaji (jedná sa o Tesco batérie, heh ale slúžia mu dobre). Tak mi zostáva už len skúsiť kúpiť ešte jedny a ak nepôjdu tak reklamovať ich ako píše sthruska :confused:
sthruska
30.01.13,11:11
Jemu nevadí dĺžka. Tá sa stratí na odpruženom kontakte. Vadí mu priemer. A s tým neurobí nič. Fólie sú v desatinách milimetra a on má naviac 1 - 1,5 mm.
Nandrolon
30.01.13,11:16
chyba nie je nikde, označenie sedí na veľkosť.
je normálne, že nabíjacie batérie sú o trošku "tučnejšie", by som povedal možno ani nie o milimeter, ale ak máte malú šachtu na baterky, buď sa tam ledva vtesnajú, alebo ich tam ani nedostanete.
Do myši je zbytočné dávať nabíjacie baterky, pretože aj nenabíjacia ti tam vydrží možno pol roka a možno aj rok.
Tie myši už nežerú ako tie prvé, že sa museli nabíjať pomaly každý týždeň
allgreen
30.01.13,12:45
je to tak, ja kupujem za 0,90/ks a fakt vzdrzi dlho, skusal som aj za 0,35ks ale tá bola tak mäkka ze som ju stlacil medzi dvoma prstami
Nandrolon
30.01.13,13:47
keď sa hovorí o baterke že je mäkká, myslí sa tým, že má vysoký vnútorný odpor a tým pádom pri určitej záťaži ihneď klesá napätie pod kritickú hranicu, teda z nej nedostaneš ani polovicu deklarovanej kapacity.
Nandrolon
30.01.13,13:48
ešte som nepočul že by tužková baterka v hliníkovom obale išla stlačiť medzi prstami. ale možno sa nájdu aj také..
allgreen
31.01.13,13:26
Nandrolon
31.01.13,15:40
ty kokos, no tak to sa teda divím :-))))))))))))))))))))))))