t_ayla
28.01.13,20:02
Dobrý večer, 21.1. som posielala poistený balík - 65€, nebol doručený, dnes som volala na infolinku a tam mi povedali, že naposledy bol nasnímaný 23.1. v BA, inak o ňom nemajú informácie, vraj mám podať reklamáciu. ráno sa chystám na poštu, máte niekto s tým skúsenosti? dostanem späť peniaze? ďakujem za odpoveď.A
mareko
28.01.13,20:57
Áno, mala by si dostať naspäť sumu na ktorú bol balík poistený a mám dojem, že aj poštovné. Neviem presne čo znamená "bol nasnímaný" no predpokladám, že po tomto dátume im zmizol z dohľadu, teda sa stratil, čo je dôvod na vyplatenie poistnej sumy.
GabiZ
29.01.13,06:25
V poslednom čase sa aj ja stretávam nielen so "stratenými" zásielkami, ale bohužiaľ aj vykradnutými listami. Preto odporúčam zásielky, v ktorých sú veci, ktoré majú nejakú hodnotu vždy poistiť. Aj listy! Inak nie je šanca na náhradu od pošty. Neviem už ani či je lepšie využívať služby kuriérov alebo pošty, keď sa už ani na poštu človek nemôže spoľahnúť. :(
Každopádne po podaní reklamácie by ste mali dostať svoje peniaze späť. Ešteže ste si dali balík poistiť.
Letko
29.01.13,06:32
Minulý rok som posielal doporučenú listovú zásielku do UK. Príjemcovi neprišla, reklamoval som ju a pošta pošta mi zaplatila sumu, ktorú som uviedol na reklamačnom liste. Podotýkam, že zásielka nebola poistená.
t_ayla
29.01.13,12:06
ďakujem za odpovede, ráno okolo 9:00 som pozerala sledovačku, nič nové tam nebolo, podala som reklamáciu a zásielka sa zázračne našla, dokonca tam je vypísané, že o 8:05 bola prevzatá na doručenie, neuveriteľné :D
ivan448
27.09.13,16:50
Samozrejme, doporucene baliky ani listy netreba poistovat, pri strateni posta automaticky zaplati 10-nasobok postovneho, co je vo vacsine pripadov viac ako hodnota zasielky...
avalik
27.09.13,20:07
vazne??? mozes uviest zdroj tvojho tvrdenia?
kopretinka
28.09.13,04:27
nič nevyplatia,zamietnu reklamáciu ako neodôvodnenú
Letko
28.09.13,05:23
Mne vyplatili.
kopretinka
28.09.13,05:51
tebe možno vyplatili,lebo to bola iba 1 zásielka ale ľudia,ktorí odosielajú veľa pošty,nemajú dobré skúsenosti