RSKK
28.01.13,21:15
Zdravím poraďáci, potrebujem poradiť.
Otec býva v dome, je vlastníkom ma všetky papiere a tak.
Prenajímal spodný priestor jednej sro, ta tam ma sidlo zapisane v OR, firma pred dvoma rokmi skrachovala a vsetci odtial odisli, od vtedy neplati ziadny najom (o to nám ale nejde, vieme že s tým nič neurobíme). Na ich adresu chodia už len dopisy zo sudov a exekucie.

Otec chce dom predať, už má aj kupcu.
Ako má zrušiť sídlo spoločnosti?:confused:
KEJKA
28.01.13,20:35
už dávno mal napísať písomne konateľovi spoločnosti, že ruší súhlas so sídlom sro vo svojom dome,
rovnako mal napísať na súd.
Len tak rýchlo to nejde.
RSKK
28.01.13,20:41
konateľa sme kontaktovali v inych veciach už mnohokrat, nepomohlo, ten vobec nereaguje na nič.
Na akom súde sa toto rieši?
Ide nám len o to, aby v danej nehnuteľnosti už nemala sidlo podnikania.
KEJKA
29.01.13,06:37
návrh na zmenu sídla môže dať len konateľ a len na základe VZ.
Ty môžeš dať podnet na súd, ale najskôr musí byť na to dôvod. A snáď prejav vôle vlastníka tým dôvodom je.
Pokiaľ však nemáš v ruke dôkaz, že si odvolal ten súhlas so sídlom a že si žiadal, aby firma sídlo zmenila,
tak sa obávam, že ani na súde nepochodíš.
List s odmietnutím sídla môžeš poslať aj na príslušné inštitúcie so žiadosťou, aby korešpondenciu posielali na adresu konateľa /?/.
predpokladám, že poštu nepreberáš, že označenie firmy si odstránil...................?
Economic
24.02.13,13:18
Zdravím poraďáci, potrebujem poradiť.
Otec býva v dome, je vlastníkom ma všetky papiere a tak.
Prenajímal spodný priestor jednej sro, ta tam ma sidlo zapisane v OR, firma pred dvoma rokmi skrachovala a vsetci odtial odisli, od vtedy neplati ziadny najom (o to nám ale nejde, vieme že s tým nič neurobíme). Na ich adresu chodia už len dopisy zo sudov a exekucie.

Otec chce dom predať, už má aj kupcu.
Ako má zrušiť sídlo spoločnosti?:confused:

Ja byť vlastníkom nehnuteľnosti a poskytnúť SRO sídlo, tak v prípade že konateľ je nekontaktný a nedodržiava to, na čom sme sa dohodli, urobila som by podnet na ORSR s tým, že ako majiteľ si neželám, aby spoločnosť tam sídlo mala. Bolo by fajn preukázať nejakú korešpondenciu... napríklad na trvalý pobyt konateľa, resp. spoločníka. Mimochodom, nepredali už tú firmu na niekoho ďalšieho ? Aj to sa stáva.