majenka1
28.01.13,21:25
Dobry vecer,

chcela by som sa poradit s nasledujucim problemom. Konatel firmy sa spatne rozhodol, ze jedno vozidlo uz vyuzivat na podnikanie nebude, chce ho odhlasit ku 31.12.2012 (este to do 30 dni stihame), a nasledne predat, ale zatial s kupcom nie je dohodnuty a moze to este trvat isty cas...avsak ja uz mam podane DP k DzMV, kde som s tymto vozidlom pocitala aj pri predpokladanej dani na rok 2013. Je potrebne podavat opravne DP? A je mozne predat auto odhlasene z DU? Ci najprv predat a tak odhlasit...Nejak sa to nemozem nikde docitat, ci existuje aj taka moznost... :confused:

Dakujem.
KEJKA
28.01.13,20:29
kludne podanie DP DMV môžeš nechať tak.
Platia sa preddavky? ak áno, môžeš požiadať správcu dane o ich zníženie, ak ti to stojí za to, alebo budeš platiť preddavky tak ako je uvedené.
Samozrejme, že je možné predať auto po odhlásení na DU.
majenka1
29.01.13,05:32
Ano, preddavky sa platia, prave preto som nad tym spekulovala, hoci prinajhorsom by sme mali danovy preplatok, nie? :)
Dakujem za odpoved, pomohli ste mi. :) Stale nejake pochybnosti najdem, ale asi je to len preto, ze mam malo skusenosti :D
cuzka
29.01.13,05:49
Tak ako hovoríš, prinajhoršom by ste mali preplatok. A čo ak sa počas roka konateľ predsa len rozhodne kúpiť auto a používať ho na služobné účely.
A to, že predpokladaná daň nebude sedieť, vôbec nevadí veď život prináša zmeny a podnikanie tiež auto ste predali a hotovo ;)