bariloce
28.01.13,21:50
Ahojte,

konatel, ktory nie je v pracovnopravnom vztahu v s.r.o bol na pracovnej ceste. Listok na vlak mal kupeny cez internet, teda ma listok v elektronickej podobe. Je mozne takyto listok zuctovat priamo, alebo musi byt z toho pdfka vytlaceny a musim na nom byt peciatka od ZSR? Stretol sa s tym niekto? Nikde som nenasiel explicitne napisane, ze musi byt vytlaceny a "stiknuty".

Dik
avalik
28.01.13,21:17
podla toho co pisu, tak vytlacit:

Prečo potrebujeme vedieť vaše osobné údaje? Na rozdiel od iných dopravných spoločností môžete u nás zakúpený cestovný doklad cez internet vrátiť v pokladnici vybavenej iKVC a my vám po odpočítaní storna poplatku v zmysle PP ZSSK vrátime peniaze v hotovosti. Z uvedeného dôvodu potrebujeme údaje o osobe platiteľa. Tieto údaje slúžia len na overenie totožnosti v prípade vrátenia cestovného dokladu alebo v prípade, že počas platby dôjde k výpadku systému. Údaje o cestujúcom sú potrebné aj z dôvodu identifikácie cestujúceho vo vlaku. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. nevyužije vaše údaje na akékoľvek rozosielanie obťažujúcich reklamných materiálov alebo e-mailov. Na e-mail, ktorý uvediete, vám bude zaslaný ITD zakúpený cez internet. ITD, ktorý vám bude doručený, je plnohodnotným cestovným a daňovým dokladom a je nutné vytlačiť ho a spolu s identifikačným dokladom, ktorého číslo je na ňom uvedené, predložiť vlakovému personálu pri kontrole vo vlaku. V prípade, ak sa pri kontrole vo vlaku cestujúci nepreukáže ITD, považuje sa za cestujúceho bez platného cestovného dokladu.

http://www.zssk.sk/en/predaj-cez-internet
bariloce
28.01.13,21:27
No to ano, ale ja som sa skor pytal z uctovneho pohladu. Pretoze, ako je napisane hrubym pismom, elektronicky cestovny listok je plnohodnotnym danovym dokladom. Beriem to tak (podobne ako pri elektronickej fakture), ze pokojne ho mozem zauctovat a v pripade danovej kontroly si DO moze od ZSR vyziadat kopiu dokladu (pokial by bol doklad stornovany, tak ZSR to danovemu uradu bude vediet povedat).

Hmm?