MimiSami
29.01.13,07:20
Moje danové priznanie sa jednoducho stratilo u účtovníčky nakolko ju vykradli tak vela dokumentov jej chýba ako sa teraz dostanem k danovému priznaniu za rok 2011 potrebujem ho nakolko som hned zmenila účtovníčku a ona mi bez toho nevie urobiť DP za rok 2012. poradťe mi prosím.
Tweety
29.01.13,06:21
Moje danové priznanie sa jednoducho stratilo u účtovníčky nakolko ju vykradli tak vela dokumentov jej chýba ako sa teraz dostanem k danovému priznaniu za rok 2011 potrebujem ho nakolko som hned zmenila účtovníčku a ona mi bez toho nevie urobiť DP za rok 2012. poradťe mi prosím.
Skús sa obrátiť na správkyňu dane.
MimiSami
29.01.13,06:26
čiže na príslušnom danovom úrade?
Tweety
29.01.13,06:27
čiže na príslušnom danovom úrade?
Áno, účtovníčka bude určite vedieť na koho sa obrátiť.
MimiSami
29.01.13,06:33
A to sa fakt nedá urobiť danové za rok 2012 bez toho predošlého?
veronikasad
29.01.13,06:34
A to sa fakt nedá urobiť danové za rok 2012 bez toho predošlého?
Pokial si nebol v strate, DP sa bez problémov urobiť dá. Nová účtovníčka potrebuje za predch.rok výkaz o majetku a záväzkoch, nakolko vo výkaze za rok 2013 sa uvádzajú údaje aj z konca obdobia roku 2012. Ten ti na DU bez problémov prefotia.

Ak si uplatňuješ paušálne výdavky, Výkazy k DP neprikladáš.
MimiSami
29.01.13,06:38
no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.
veronikasad
29.01.13,06:41
no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.
Na DU ti prefotia celé DP (ak sa na správkyňu pekne usmeješ, možno aj zadarmo, kolok sa dáva v prípade ak ho potrebuješ napr. pre banku). Ale ako som napísala, účtovníčka k spracovaniu DP potrebuje Výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2012, ktorý bol súčasťou DP. Ten si musíš vyžiadať.
KEJKA
29.01.13,06:42
no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.
a vieš, ktorú stranu potrebuješ?
DPFO asi nie, skôr tie výkazy - nepotvrdila si, že robíš JU a odovzdala si aj výkazy.
MimiSami
29.01.13,06:48
no potrebujem tie výkazy účtovníčka vraví že musí vedieť aké boli výdavky a prímy za minulý rok ale neviem či som ich odovzdávala s DP alebo ostali u starej účtovníčky tá po krádeži ochorela a že končí s účtovníctvom neviem čo teraz.
veronikasad
29.01.13,06:54
no potrebujem tie výkazy účtovníčka vraví že musí vedieť aké boli výdavky a prímy za minulý rok ale neviem či som ich odovzdávala s DP alebo ostali u starej účtovníčky tá po krádeži ochorela a že končí s účtovníctvom neviem čo teraz.
Tretíkrát sa mi to už naozaj písať nechce. Potrebuješ výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2012. Dajú ti kopiu na DU.
Jara
29.01.13,06:55
Odporúčam ísť na daňový úrad spolu s účtovníčkou, tam Vám urobia kópie. Ty tam musíš ísť lebo jej by to nedali a ona zasie musí vedieť čo potrebuje. Nestresuj to neni problém...
MimiSami
29.01.13,06:58
Dobre idem za nou či tam možeme skočit alebo nech mi presne napíše na papier čo potrebuje a pojdem tam sama nakolko DÚ je v inom okrese ako účtovníčka
Ďakujem ozvem sa večer ako to dopadlo.
KEJKA
29.01.13,07:16
nuž, ak nemáš nič, tak si vyžiadaj kopie zo všetkého, teda DPFO, Výkaz príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkov.
Bude to za poplatok, ale budeš mať pokoj aj do budúcna.
Ukončenie roka značí, že účtovníčka ti má odovzdať všetky doklady, účtovné knihy a najmä písomnosti odovzdané na DU a iné inštitúcie.