vanessa2
29.01.13,09:38
neviem,či mal niekto pripad mam jedného živnostníka,ktorý stratil čísla účtov,čo mu dal daňový úrad a teraz dajú sa tieto čísla účtov vyžiadať opäť lebo chce zaplatiť dan z motorovýc vozidiel a nemala som ešte prípad,že by niekto stratil čísla účtov dakujem
srska
29.01.13,08:43
neviem,či mal niekto pripad mam jedného živnostníka,ktorý stratil čísla účtov,čo mu dal daňový úrad a teraz dajú sa tieto čísla účtov vyžiadať opäť lebo chce zaplatiť dan z motorovýc vozidiel a nemala som ešte prípad,že by niekto stratil čísla účtov dakujemproblém? treba vyhnať szčo na dú aby sa o svojom základnom čísle účtu informoval. sú aj takí, ktorí do dnešného dňa fakturujú na rodné číslo - nestihli navštíviť dú a prevziať si kartu s dič:D
KEJKA
29.01.13,09:41
neviem,či mal niekto pripad mam jedného živnostníka,ktorý stratil čísla účtov,čo mu dal daňový úrad a teraz dajú sa tieto čísla účtov vyžiadať opäť lebo chce zaplatiť dan z motorovýc vozidiel a nemala som ešte prípad,že by niekto stratil čísla účtov dakujem
pokiaľ viem na drsr.sk je aplikácia, ktorá "vypľuje" č. účtu na základe - myslím - zadania rodného čísla.
Zita5
29.01.13,09:42
pokiaľ viem na drsr.sk je aplikácia, ktorá "vypľuje" č. účtu na základe - myslím - zadania rodného čísla.

Kejka je , ale toho času nie je v prevádzke ..
kn-alka
29.01.13,09:42
žial aplikácia nefunguje, skúšam to celý týždeň, tiež mám experta, ktorý stratil list. Našťastie ho včera našiel :)
KEJKA
29.01.13,09:52
sila !!!
Darina Z
29.01.13,09:57
aj ja som mala taky pripad a ked kontaktovali DU bez problemov im ho nadiktovali....
Braňo
29.01.13,10:04
a čo tak skontrolovať výpis za 1/2012? prípadne, ak platil nejakú daň, tak máš základné číslo a podľa kraja pridáš predčíslie a doplníš variabilný symbol a máš.
vanessa2
29.01.13,10:21
žiaľ neplatil dan,už som ho vyslala na daňový úrad dakujem za odpovede
marosc
30.01.13,00:24
mne ho tiež bez problémov nadiktovali
avalik
30.01.13,22:05
pokiaľ viem na drsr.sk je aplikácia, ktorá "vypľuje" č. účtu na základe - myslím - zadania rodného čísla.

toto bolo zverejnene na stranke financnasprava.sk
25.05.2012
Novinka
Oznámenie o aktualizácii interaktívnej pomôcky pre zistenie základného čísla účtu daňovníka

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že nakoľko prebieha aktualizácia interaktívnej pomôcky pre zistenie základného čísla účtu daňového subjektu a variabilného symbolu, bude aplikácia používateľom dočasne nedostupná. Daňové subjekty môžu počas nedostupnosti pomôcky zistiť svoje základné číslo účtu pre úhradu dane u svojho miestne príslušného správcu dane.

- asi este stale aktualizuju
Kika69
31.01.13,19:42
Ja som to dnes tiež riešila pre môjho brata, na DU mi bolo povedané, že treba podať žiadosť písomne spolu aj s kolkom 1,50 Eur a osobne zaniesť. A potom majú 30 dní na odpoveď.
KEJKA
31.01.13,21:13
Ja som to dnes tiež riešila pre môjho brata, na DU mi bolo povedané, že treba podať žiadosť písomne spolu aj s kolkom 1,50 Eur a osobne zaniesť. A potom majú 30 dní na odpoveď.nemám slov.............tak oni dlhé mesiace aktualizujú interaktívnu pomôcku a trúfnu si pýtať peniaze za túto nefunkčnosť. Daňovník za tých 30 dní zmešká kde-čo zaplatiť, tak potom zasa môžu vyrubovať pokuty.
Marco18
24.03.15,17:10
Dnes uz sa to da myslim tadeto velmi rychlo zistit: http://oud.drsr.sk/