erik80
29.01.13,08:59
Dobry den,

som zivnostnik a v ramci optimalizacie dani a odvodov rozmyslam ci by som si nemohol dat cas mojich prijmov do "pracovnej pohotovosti".

pracujem v oblasti IT supportu, a vpodstate som v pohotovsti stale. ak padne niekde nejaky server alebo sa vymiena nejaky hardver tak v pripade komplikacii ma mozu zavolat, pripojim sa k serveru a pracujem. Je teda vporiadku ak si dam hodiny cez vikend do pracovnej pohotovosti? Je pre to potrebne urobit nejake papierovacky navyse?

vrela vdaka za kazdu odpoved
Tweety
29.01.13,08:00
Dobry den,

som zivnostnik a v ramci optimalizacie dani a odvodov rozmyslam ci by som si nemohol dat cas mojich prijmov do "pracovnej pohotovosti".

pracujem v oblasti IT supportu, a vpodstate som v pohotovsti stale. ak padne niekde nejaky server alebo sa vymiena nejaky hardver tak v pripade komplikacii ma mozu zavolat, pripojim sa k serveru a pracujem. Je teda vporiadku ak si dam hodiny cez vikend do pracovnej pohotovosti? Je pre to potrebne urobit nejake papierovacky navyse?

vrela vdaka za kazdu odpoved
Nie si zamestnancom, tak aká pracovná pohotovosť?
erik80
29.01.13,08:04
ok, zrejme nieco take zakon nepozna (preto som asi o tom nevedel nic vygooglit).
z logiky veci vsak je to to iste. nepracujem, cakam pri PC, ak sa nieco stane, zasahujem.
dakujem
kn-alka
29.01.13,08:05
pre SZČO neexistuje taký pojem že: pracovný čas. Živnostníkom si 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
Žiaľ nikoho nikde nezaujíma, koľko živnostník pracuje, či vôbec spí alebo sa naje.