jozefinka
29.01.13,10:53
Robím mrp mzdy Pú, urobila som pre zamestnancov potvrdenia o zdaniteľnej mzde a teraz musím urobiť ročné zúčtovania. Nejako sa mi to nedarí, pomôžete mi - ako postupovať ? Vďaka
zuzana
29.01.13,10:05
Mne tiež do príjmu nenačíta ten príjem do potvrdenia o mzde, ktorý bol vyplatený po skončení pracovného pomeru, z ktorého rozpočítava odvody.
Dav
29.01.13,10:10
Predovšetkým obdobie musí byť január 2013. Príjem po skončení pracovného pomeru by som skúsila zadať ako príjem od iného platiteľa. Je možné aj to, že v MRP ešte nemajú zapracované správne tlačivo pre ročné zúčtovanie, je pomerne skorý dátum, do 5.2. je termín na požiadanie o vykonanie RZ.
tajomna21
29.01.13,12:18
Este nie je nove tlacivo na RZ v MRP, zatial je len nove tlacivo na "Ziadost o vykonanie RZ"
wirgi
29.01.13,12:23
A čo sa mení v novom tlačive, lebo ja som včera skúšala a mne urobilo RZD v MRP. Potvrdenie o príjmoch je dúfam vporiadku ,to som kontrolovala aj vytlačila už.
jozefinka
29.01.13,14:52
Predovšetkým obdobie musí byť január 2013. Príjem po skončení pracovného pomeru by som skúsila zadať ako príjem od iného platiteľa. Je možné aj to, že v MRP ešte nemajú zapracované správne tlačivo pre ročné zúčtovanie, je pomerne skorý dátum, do 5.2. je termín na požiadanie o vykonanie RZ.
a aký je rozdiel v MRM pri žiadosti o RZ a evidovanej žiadosti o RZ. Keď zamestnanec žiada o vykonanie RZ, tak mu treba vystaviť tlačivo "žiadosť o RZ". A to je všetko , či? Treba to niekde aj "zaevidovať v MPR mzdy" ?
SuzanB
29.01.13,21:54
Podla mna v MRP nie je problem s rocnym zuctovanim, uz som ich robila. Su zapracovane aj nove hodnoty zamestnaneckej premie. Len treba najprv zaevidovat ziadost o vykonanie rocneho zuctovania zamestnanca a zaskrtnut o co zamestnanec ziada. Potom vojst do rocneho zuctovania, nahrat pripadne prijmy od inych zamestnavatelov na zaklade potvrdeni a potvrdit zadane udaje. A na zaver previest vypocet rocneho zuctovania.
zuzana
30.01.13,07:39
Prečo ako príjem od iného platiteľa, je to príjem po skončení p.p.od nás ako od zamestnávateľa, vypl.sme mu odchodné, nedáva mi ho do príjmu, ani do odvodov, ani zrazenú daň mi nezapočíta, hoc na mzdovom liste to má riadne vyčíslené?
wirgi
30.01.13,08:36
Ak sa jedná len o 1 zamestnanca tak si to oprav manuálne v RZD podľa ML
zuzana
30.01.13,10:42
Takže je to vyriešené, volala som na infolinku.Treba ak pracoval v mesiacoch 1-5, to dáva aj do potvrdenia a príjem mu bol vyplatený v 7.mesiaci, potiahnuť mesiace teda 1-7 a program sám napočíta hodnoty.
danakl
22.02.13,07:24
Dobrý den, prosím Vás, ako mam postupovat pri výpočte RZD v mrp-programe.som po materskej dovolenke a fakt som toho vela zabudla. ak sa jedna o zamestnancov, ktorý boli u nas cely rok, tak musim kazdemu jednemu spravit aj potvrdenie o príjime? ziadost musí byt tiez zadana v programe? nestací ju mat na papieri fyzicky ako doklad?? dakujem za odpoved...
Tamila
22.02.13,08:04
Potvrdenie o príjme vystavuješ iba tým zamestnancom, ktorí si sami robia DP. Musíš si v programe vypísať žiadosť, berie z nej údaje do RZD.
danakl
25.02.13,09:47
dakujem
Miaa
04.03.13,06:24
Dobrý deň,
Spravila som Žiadosť o ročné zúčtovanie, kde som podopĺňala potrebné info (napríklad jeden zamestnanec si uplatňuje sumu na manželku). No keď idem robiť ročné zúčtovanie, nemám nikde výšku nezdaniteľnej čiastky a ani sumu, ktorú poberala manželka tohto nášho zamestnanca. Mám tam len nuly, ktoré mi nejde prepísať. Akým spôsobom to tam mám nahodiť? :confused:
Ďakujem!
Tamila
04.03.13,08:35
Dobrý deň,
Spravila som Žiadosť o ročné zúčtovanie, kde som podopĺňala potrebné info (napríklad jeden zamestnanec si uplatňuje sumu na manželku). No keď idem robiť ročné zúčtovanie, nemám nikde výšku nezdaniteľnej čiastky a ani sumu, ktorú poberala manželka tohto nášho zamestnanca. Mám tam len nuly, ktoré mi nejde prepísať. Akým spôsobom to tam mám nahodiť? :confused:
Ďakujem!

V žiadosti musíš mať nahodené všetky údaje o manželke, zafajknuté, že žiada úľavu na manželku, vypísané počet mesiacov, za ktoré si ju uplatňuje a sumu príjmu manželky, potom to prenesie do výpočtu RZD automaticky.
Miaa
04.03.13,08:55
Všetko som to vypísala, aj som zafajkla a aj tak mi to neprenieslo do ročného zúčtovania... Stále sú tam nuly. Aj pri manželke aj pri nezdaniteľnej čiastke... Neviem čo robím zle, minulý rok mi to išlo.... :(
Tamila
04.03.13,09:00
Skús to prejsť znova, prípadne vymazať žiadosť a urobiť nanovo. Skúšala som urobiť s úľavou na manželku a išlo mi to.
Dav
04.03.13,09:02
Všetko som to vypísala, aj som zafajkla a aj tak mi to neprenieslo do ročného zúčtovania... Stále sú tam nuly. Aj pri manželke aj pri nezdaniteľnej čiastke... Neviem čo robím zle, minulý rok mi to išlo.... :(
Obdobie máš 12/2012 ?
Miaa
04.03.13,09:09
Žiadosť vystavená nanovo, aj tak tam mám pri tých dvoch kolonkách nuly. Nezdaniteľnú čiastku a úľavu na manželku mi tam jednoducho nejde nahodiť. Vedľa tých núl mám len "info" a keď ho rozkliknem, ukazuje mi to sumu, ktorú som dala do žiadosti, ale neprenáša mi ju do výpočtu... Ani pri jednej z týchto dvoch koloniek.
Obdobie som skúšala 12/2012, keď to nešlo tak 1/2013 a vrátila som sa naspäť do 12/2012, takže pracujem v tomto období.
vema
04.03.13,09:20
Aj ja poprisím. Más DOS a spravila som ročné zučtovanie zamestnancovi, ktorý požiadal, ale u nás už nerobí. Teraz neviem ako ho dostať do tohto výplatného termínu a vyplatiť mu preplatok. V ročnom zúčtovaní ho program ponúkol, len teraz ako výplatiť. ďakujem Vlastne, ako ho vydolovať z personalistiky a dať ho do februára.
Dav
04.03.13,09:21
Nastav obdobie na 12/2012. Vystav Žiadosť na ročné zúčtovanie. Zaškrtni manželku. Ak neberie, treba sa pozrieť, či je zamestnanec označený ako ženatý v zozname zamestnancov.
Ak je v Žiadosti všetko v poriadku, prejsť do Výpočtu dane, potvrdiť údaje, odkliknúť Výpočet a Uložiť.
Tamila
04.03.13,09:25
Žiadosť vystavená nanovo, aj tak tam mám pri tých dvoch kolonkách nuly. Nezdaniteľnú čiastku a úľavu na manželku mi tam jednoducho nejde nahodiť. Vedľa tých núl mám len "info" a keď ho rozkliknem, ukazuje mi to sumu, ktorú som dala do žiadosti, ale neprenáša mi ju do výpočtu... Ani pri jednej z týchto dvoch koloniek.
Obdobie som skúšala 12/2012, keď to nešlo tak 1/2013 a vrátila som sa naspäť do 12/2012, takže pracujem v tomto období.

V tej žiadosti máš nahodené tie údaje o príjme manželky, nie až v RZD. Máš to tak?
Miaa
04.03.13,09:36
Teraz si pripadám úplne hlúpo, ale... ako mám prejsť do výpočtu dane? Cez žiadosť?
Mne tam manželku ukazuje, keď rozkliknem info, tak tam mám aj sumu, ktorú poberala za rok 2012. Ale vedľa toho "info" mám nuly a nedá sa ich upraviť (v nezdaniteľnej čiastke tak isto). Dolu v programe mi ukazuje len Parametre (ktoré mi tiež nejde rozkliknúť) a ročné zúčtovanie sa mi chce uložiť len vtedy, ak stlačím ESC.
Miaa
04.03.13,09:38
Ano, samozrejme údaje som nahadzovala do žiadosti. "Zafajkla" som, že si chce uplatniť príspevok na manželku, a dopísala som tam jej meno, adresu, počet mesiacov, sumu, ktorú poberala a zdaňovacie obdobie. Ale už RZD mi to nechce načítať.
Andyke
04.03.13,09:45
Ale tú vyplnenú žiadosť daj uložiť !! Až potom prejdi na výpočet dane.
Miaa
04.03.13,09:58
Dala som ju uložiť. Len som písala, že dolu v programe, ako býva nápoveda, tak tam nemám nič také, ako "vypočítať" alebo čo..
A ešte. Pri ostatných zamestnancoch, ktorí nejdú brať príspevok na manželku/manžela v tej žiadosti vlastne ani nemám čo vyplniť, pretože nikto z nich nie je dôchodca, nenárokuje si na zamestnaneckú prémiu, ani na daňový bonus, nikto nemá životné. Takže tam mám vlastne vyplniť len dátum a mesto?
vema
04.03.13,10:08
Aj ja poprisím. Más DOS a spravila som ročné zučtovanie zamestnancovi, ktorý požiadal, ale u nás už nerobí. Teraz neviem ako ho dostať do tohto výplatného termínu a vyplatiť mu preplatok. V ročnom zúčtovaní ho program ponúkol, len teraz ako výplatiť. ďakujem Vlastne, ako ho vydolovať z personalistiky a dať ho do februára.Poradí mi niekto?
Dav
04.03.13,10:42
Dala som ju uložiť. Len som písala, že dolu v programe, ako býva nápoveda, tak tam nemám nič také, ako "vypočítať" alebo čo..
A ešte. Pri ostatných zamestnancoch, ktorí nejdú brať príspevok na manželku/manžela v tej žiadosti vlastne ani nemám čo vyplniť, pretože nikto z nich nie je dôchodca, nenárokuje si na zamestnaneckú prémiu, ani na daňový bonus, nikto nemá životné. Takže tam mám vlastne vyplniť len dátum a mesto?
Vypočítať máš hore...
Dav
04.03.13,10:44
Aj ja poprisím. Más DOS a spravila som ročné zučtovanie zamestnancovi, ktorý požiadal, ale u nás už nerobí. Teraz neviem ako ho dostať do tohto výplatného termínu a vyplatiť mu preplatok. V ročnom zúčtovaní ho program ponúkol, len teraz ako výplatiť. ďakujem Vlastne, ako ho vydolovať z personalistiky a dať ho do februára.
Načítať údaje z ročného zúčtovanie do miezd, malo by ho vytiahnuť automaticky
vema
04.03.13,12:27
Načítať údaje z ročného zúčtovanie do miezd, malo by ho vytiahnuť automatickyV Dose je to inak. Tam, keď som v mzde, dám parametre a tam mi ponúka načítať RZD, ale iba v konkrétnej výplate.
romy16
04.03.13,13:48
Dobrý deň,
prosím Vás, neviem či mi program MRP dobre vyrátal zamestnaneckú prémiu. Rozdiel medzi mojím výpočtom a MRP je 0,01€. Mám to tak nechať, alebo treba niečo zmeniť v nastavení? Ide zrejme o zaokrúhľovanie, nakoľko MRP vypočíta ZP v sume 46,39 a nezaokrúhli ju na 46,40.
kn-alka
05.03.13,05:37
Dobrý deň,
Spravila som Žiadosť o ročné zúčtovanie, kde som podopĺňala potrebné info (napríklad jeden zamestnanec si uplatňuje sumu na manželku). No keď idem robiť ročné zúčtovanie, nemám nikde výšku nezdaniteľnej čiastky a ani sumu, ktorú poberala manželka tohto nášho zamestnanca. Mám tam len nuly, ktoré mi nejde prepísať. Akým spôsobom to tam mám nahodiť? :confused:
Ďakujem!

A akej výšky je príjem manželky?
Miaa
05.03.13,05:52
kn-alka

1744 €, nakoľko je na polovičnom invalidnom dôchodku.
Už som si skúšala stiahnuť aj najnovšiu verziu programu, ale vôbec sa to neaktualizovalo. Už sú zo mňa zúfalí aj tam v MRP :o
kn-alka
05.03.13,05:56
nepoznám MRP....a neznášam také programy, kde sa nedá niečo doplniť aj ručne... veď technika zlyháva, nech dajú priestor aj ľudskému rozumu .... ja pracujem v Oberone, tam si do RZD viem doplniť údaje aj ručne.
kn-alka
05.03.13,05:57
.... a máš zadané v personalistike, že má manželku :D :D človek nikdy nevie, čo sa programu nepáči
Miaa
05.03.13,06:08
Ano, manželku tam má. Všetko je to skontrolované.
Mne sa MRP páči, je to jednoduchý program, len teraz nejako štrajkuje. Väčšina údajov sa tu dá tiež doplniť ručne, akurát občas ma tu niečo prekvapí...
Tamila
05.03.13,07:42
Neviem, kde môžeš mať problém, mne to počíta správne.
Tamila
05.03.13,07:54
Ja som skúsila dať jedno RZD zamestnancovi, ktorý ani nemá manželku nastavenú v pracovných pomeroch. Do žiadosti som zafajkla uplatniť nezdan. časť na manželku, vpísala osobné údaje manželky, jej príjem, zdaň.obdobie a počet mesiacov. Keď prejdem do RZD, automaticky tam už úľavu na manželku mám aj pred vykonaním výpočtu.
Miaa
06.03.13,08:56
Takže už je to vyriešené, mala som chybu v programe, takže aj keď som všetko robila správne, neišlo mi to. Technik sa prihlásil na náš počítač a všetko to opravil. :).. Zúčtovanie hotové, som šťastná!
MáriaPaM
03.04.13,21:39
Robila som zúčtovanie dane zamestnancovi ktorý už nie je v stave a vyšla mu nula. Musím to načítať a vystaviť nulovú mzdu? Treba aby to niekam natiahlo?